Czy soczewki kontaktowe są przeznaczone wyłącznie dla osób z wadami refrakcji? Niekoniecznie! Skoro na rynku dostępne są okulary zerówki, które mają być ozdobą twarzy i elementem stylizacji, producenci znaleźli także opcję dla miłośników soczewek – tworząc soczewki kolorowe.

Tego produktu mogą używać osoby z wadami refrakcji oraz bez, ponieważ kolorowe soczewki są dostępne z mocą zero. Jak wykorzystać kolorowe soczewki? Jakie kolory są dostępne na rynku?

Kolorowe soczewki – w jaki sposób z nich korzystać?

bezokularow

W salonach okulistycznych oraz w specjalistycznych sklepach internetowych kolorowe soczewki kontaktowe są dostępne w wielu rodzajach, zarówno w kolorach standardowych, jak i odważniejszej odsłonie.

Soczewki kolorowe służą przede wszystkim zmianie koloru tęczówki oka na zupełnie odmienny, jednak ciekawym sposobem na korzystanie z nich jest wybranie soczewki w podobnym odcieniu do tęczówki.

Dzięki temu w nieinwazyjny sposób można pogłębić spojrzenie i sprawić, że kolor oczu jest intensywniejszy – to dobry pomysł na specjalne okazje i sesje zdjęciowe czy też na ślub! Soczewki kolorowe stwarzają świetne pole do eksperymentów, zwłaszcza jeśli chodzi o makijaże, fryzury i niebanalne stylizacje.

Dzięki nim w kilka sekund można stać się niemal innym człowiekiem i testować własną urodę i wygląd, z czego chętnie i często korzystają aktorzy i modelki, jednak nawet wykonując pracę biurową można czasem pozwolić sobie na szaleństwa.

Czy soczewki kolorowe są bezpieczne?

bezokularow

Tak, pod warunkiem, że są kupione od sprawdzonego producenta. Soczewki kolorowe kontaktowe nie różnią się od soczewek korekcyjnych – są zrobione z takich samych materiałów, np. silikonu hydrożelowego, dobrze przepuszczają tlen, mogą mieć filtry UV i różny stopień uwodnienia. Na rynku dostępne są soczewki kontaktowe kolorowe zerowe, jak i te o standardowych mocach.

Odradzamy zamawianie soczewek przez ogólnosprzedażowe serwisy internetowe lub kupowanie ich od firm, które nam nic nie mówią.

Bogatą ofertę i atrakcyjne ceny można znaleźć w jednym z większych specjalistycznych sklepów internetowych z produktami okulistycznymi, BezOkularow.pl, gdzie można wybierać produkt spośród znanych i sprawdzonych marek, takich jak Air Optix, EyeLove, FreshLook czy Dailies.

Decydując się na noszenie soczewek, czy to kolorowych, czy korygujących wady refrakcji, zawsze trzeba mieć na uwadze odpowiednią higienę. W przypadku soczewek miesięcznych należy zaopatrzyć się w pojemniczek do soczewek, który wymienia się po każdej zużytej parze i płyn pielęgnacyjny. Pod żadnym pozorem nie wolno przemywać soczewek pod wodą z kranu!

Osoby o suchych lub wrażliwych oczach oraz te, które spędzają wiele godzin dziennie przed komputerem, powinny dokupić także nawilżające krople do oczu. Natomiast jeśli korzystacie z soczewek jednodniowych, w nawyk powinno wejść dokładne mycie rąk mydłem przed aplikacją oraz ich ściąganiem.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.