Piercing uszu to jedna z najbardziej powszechnych form dekorowania ciała. Być może dlatego, obecnie na ulicy można spotkać tysiące kobiet, a nawet mężczyzn posiadających przynajmniej jeden kolczyk w uchu.

Co ciekawe, nie zawsze jest to ten umieszczony w środkowej części płatka. Jakie kolczyki w uszach są równie chętnie wybierane? Jaką rolę odgrywają? Oraz… jak przebiega ich gojenie? Przekonajmy się!

Kolczyki do ucha jako element podkreślenia wizerunku

Nieustannie zmieniające się trendy sprawiają, że coraz więcej osób eksperymentuje ze swoim wyglądem. W szczególności dotyczy to młodszej części społeczeństwa, która nade wszystko pragnie podkreślić swój oryginalny styl nietuzinkowymi dodatkami.

Młodzież, aby wyglądać modnie, coraz częściej umawia się na wizyty do profesjonalnych piercerów zarówno w swoich miastach, jak i tych, oddalonych od miejsca zamieszkania setki kilometrów. W końcu czego się nie robi dla lepszego samopoczucia i wyglądu!

Kolczyki do piercingu uszu – podstawowe rodzaje

kolczyk-w-uchuKolczyki na uchu, w uchu, a może tu i tu? Wybór nie jest prosty, w szczególności, że rodzajów tego typu ozdób cały czas przybywa. Zatem, na jakie kolczyki do przekucia uszu warto się zdecydować? Oto najbardziej popularne kolczyki w uchu na Crazyneedles.pl:

  • Lobe – inaczej przekucie środkowej części płatka ucha. Obecnie metoda ta uważana jest za najpopularniejszą i najmniej bolesną. Decydują się na nią osoby w każdym wieku, począwszy od kilkuletnich dziewczynek. Powstała ranka goi się zazwyczaj około 2 miesięcy.
  • Helix – metoda przekuwania uszu bezpośrednio nad płatkiem, nisko w chrząstce. Podobnie jak w poprzednim sposobie, ucho z helixem goi się do 2 miesięcy.
  • Tragus – nieco mniej znane przekucie. Kolczyk umieszczany jest w chrząstce, w najmniejszej odległości od policzka. Proces gojenia trwa zazwyczaj około 4 miesięcy.
  • Daith – inaczej przekucie odnogi obrąbka ucha, które goi się do 3 miesięcy.
  • Rook – przekuciu ulega górna część chrząstki ucha. Niestety, nie każdy ma możliwość na tego rodzaju ozdobę, gdyż wiele zależy od samego ukształtowania docelowej chrząstki. Czas gojenia to zazwyczaj 2-4 miesiące.
  • Industrial – jeden z najtrudniejszych i najbardziej czasochłonnych pod względem gojenia przekuć. Całkowity okres rekonwalescencji to nawet 9 miesięcy. Kolczyk typu industrial charakteryzuje się przekłuciem chrząstki w dwóch miejscach. Innymi słowy, są to dwa połączone sztangą helixy.

Piercing uszu a odporność na ból

Każdy człowiek ma inny próg odczuwania bólu, dlatego ciężko określić jak bardzo bolesny będzie wybrany zabieg. Podczas przekucia w większości przypadków pojawia się nieprzyjemne uszczypnięcie, pieczenie oraz charakterystyczne zaczerwienie w zranionym miejscu.

Do najmniej bolesnych kolczyków należą tragus oraz conch, natomiast do najbardziej dokuczliwych przez długi okres czasu – antitragus, rook, snug oraz industrial.

Zazwyczaj stopień bolesności zależy od miejsca, w którym następuje przebicie. W przypadku grubszych chrząstek ranki będą goiły się dłużej i będą bardziej uciążliwe.

Kolczyki do przekuwania uszu – metoda pistoletowa

Kolczyki do uszu można ulokować na kilka sposobów. Najpopularniejsza metoda to przekuwanie wykonywane za pomocą specjalistycznego pistoletu, który można znaleźć nie tylko u profesjonalnego piercera, ale również w większości salonów kosmetycznych.

Cały proces jest krótki i nie wymaga wcześniejszego przygotowania się. Na samym początku osoba wykonująca zabieg dezynfekuje płatki uszu, następnie zaznacza miejsca nakłuć, wprowadza kolczyk i „przestrzela” wybrane miejsce. Jest to jednocześnie sposób najtrwalszy, gdyż zrobione dziurki nie zarastają się nawet przy okazyjnym noszeniu ozdób.

Różnorodne kolczyki w uszach to coś, co pozwala wyróżnić się na tle innych oraz sprawia, że samoocena ulega znacznej poprawie. Dlatego decydując się na przekucie uszu u profesjonalisty, kierujmy się nie tylko aktualnymi trendami, ale przede wszystkim własnym gustem i preferencjami.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.