Poznaj miejsca, gdzie warto zrobić sobie kolczyk! Pierwsze przekłuwanie może być ekscytujące i satysfakcjonujące. Jednak w celu zapewnienia, że nie pożałujesz swojej decyzji, ważne jest, aby wybrać właściwe miejsce na kolczyk, a więc miejsce, które będzie odpowiednie właśnie dla Ciebie!

Dowiedz się, jaki wybrać kolczyk, gdzie go umieścić oraz jak podjąć tę ważną decyzję. Poznaj także konkretne zalety i wady, w przypadku wszystkich rodzajów przekłuwania. A więc gdzie zrobić sobie kolczyk?!

Rozważmy widoczność kolczyka!

widocznosc-kolczyka

Kolczyki do uszu i na twarz są bardzo widoczne, co może powodować problemy w szkole lub w pracy dla niektórych z Was. Jeśli myślisz o przekłuwaniu, upewnij się, że nie będziesz musiała go wyjmować ani w szkole, ani w pracy – inaczej to będzie prawdziwą udręką!

Tymczasowy kolczyk

gdzie-zrobic-sobie-kolczyk

Pierścienie tymczasowe można delikatnie wpiąć w miejsce, gdzie chcesz nosić kolczyk, co pozwoli Ci przyzwyczaić się do tego uczucia.

Jeśli nie masz takich tymczasowych pierścieni, możesz użyć małej perełki z naklejoną naklejką lub małego plastiku i przykleić ją do twarzy nietoksycznym białym klejem. Może to wydawać się głupie, ale możesz patrzeć na siebie w lustrze pod różnymi kątami i sprawdzić, czy kolczyk Ci pasuje!

Wyjdź z tymczasowym kolczykiem publicznie, jeśli chcesz. Poproś o opinie innych ludzi. Ciągle patrząc na siebie w lustrze przez cały dzień w różnych oświetleniach, tracisz subiektywność i właściwą ocenę sytuacji.

Jeśli pod koniec dnia masz jakieś wątpliwości co do miejsca, gdzie zrobisz sobie kolczyk, powtórz ten rok jeszcze raz po 2-3 dniach.

Zrób sobie zdjęcie

gdzie-kolczyk

Zrób sobie zdjęcie z kolczykiem z przodu i z różnych stron. Zobacz, jak to wygląda z czyjejś perspektywy. Prześlij zdjęcie koleżance, koledze, aby zobaczyć, co myślą. Upewnij się, że na zdjęciu widać całą Twoją twarz z głową i to w dobrym oświetleniu.

Lub prześlij zdjęcie do edytora obrazów. Może to być np. Paint lub możesz też użyć zaawansowanego edytora, takiego jak Photoshop, lub edytora online, takiego jak pixlr.com.

Umieść czarną kropkę (lub miniaturkę pierścienia, lub kołka) na twarzy, lub w miejscu, gdzie chcesz zrobić sobie kolczyk. To da Ci ciekawy punkt odniesienia, zobaczysz, jak zmieni się Twoja twarz lub dana część ciała. Jest to bardzo dobry eksperyment, który rozwieje Twoje wszelkie wątpliwości.

Pomyśl o swoich wadach

przekluwanie-kolczyk

Wiesz już, że chcesz zrobić sobie kolczyk, wiedz, że kolczyk na twarzy może rozpraszać, a także odwracać uwagę od części Twojej twarzy i jej mankamentów, które chcesz ukryć.

Kolczyk na ciele potrafi także odwrócić uwagę od części Twojego ciała, z których nie jesteś zadowolona. Kolczyk może też zwiększać skupienie np. na oczach, nosie czy brodzie. Kluczem jest odpowiednie dobranie wielkości oraz kształtu kolczyka!

Na przykład nudny lub przysiadający nos można łatwo przekłuć, aby przyozdobić nozdrza. Nie lubisz kształtu swojego czoła? Spróbuj dodać kolczyk lub zwrócić uwagę na inne części twarzy, np. przebijając wargę.

Prześpij się z tym!

kolczyk-gdzie-sobie-zrobic

Pytanie: gdzie zrobić sobie kolczyk nie jest łatwe! Nie podejmuj żadnych decyzji nagle i pochopnie! Poświęć kilka dni, tygodni, aby przemyśleć to od A do Z.

Spróbuj tymczasowych kolczyków i upewnij się, jak z nimi wyglądasz. Pomyśl również o tym, jak wiele pracy zajmie utrzymanie przebitego miejsca w czystości i higienie. Upewnij się, że naprawdę tego chcesz! Kolczyk w ciele to także pewne wyrzeczenia!

Rozmowa z przekłuwaczem w salonie piercingu

rozmowa-z-przekluwaczem

Skonsultuj się z doświadczonym przekłuwaczem, znajdziesz go w salonach pod nazwą piercing oraz w salonach tatuażu. Najlepszą osobą, z którą można porozmawiać na temat wszelkich pytań i wątpliwości, jest właśnie certyfikowany i doświadczony przekłuwacz.

Certyfikowani przekłuwacze muszą wziąć udział w co najmniej rocznym programie praktyk zawodowych i pozostawać na bieżąco z badaniami krwi – nie chcesz się przecież niczym zarazić right?

Kiedy przebijesz sobie pępek, wargę czy ucho, upewnij się, że zostałaś obsłużona przez profesjonalistów!

Rozmowa z rodzicami i zgoda na piercing

kolczyk-zgoda-od-rodzicow

Porozmawiaj z rodzicami, jeśli to konieczne. Być może trzeba uzyskać zgodę rodziców, zanim przebijesz sobie jakąkolwiek część ciała. W Polsce musisz mieć ukończone 18 lat, aby zrobić sobie kolczyk bez zgody rodziców

Przekłuwanie ucha

przekluwanie-ucha

Kolczyki uszne są najczęstszym rodzajem przekłuwania ciała.Przebite uszy zobaczyć można w kościele i podczas koncertu punk rockowego :) Większość szkół i miejsc pracy pozwala przebić uszy. Ważne także, że przekłute uszy można bardzo łatwo przykryć włosami i odpowiednią fryzurą…

Przekłuwanie ucha – PLUSY

Stylowe, tanie i proste, podstawowe przekłucie ucha jest dobrym wstępem do świata piercingu. Jeśli chcesz coś nieco bardziej dzikiego, możesz przekłuwać swoje ucho wielokrotnie i rozciągnąć kolczyki wzdłuż krawędzi ucha.

Przekłuwanie ucha – MINUSY

Kolczyki nie są najbardziej ekscytującym wyborem, jeśli szukasz czegoś bardziej „z pazurem”. Jest to jednak dobry wstęp do gry…

Kolczyki w uchu helix

kolczyk-helix

Co powiesz na przekłuwanie chrząstki helisy? Chrząstki ucha są powszechnie przebijane, uniwersalne i względnie bezbolesne. Ten obszar ucha sprawia, że jest to doskonałe i modne miejsce na kolczyk!

Kolczyk w chrząstce ucha – PLUSY

Przekłucie się przez cienką chrząstkę ucha jest najmniej bolesne i do tego bardzo szybkie, a okrągłe spirale są stosunkowo proste i łatwe do czyszczenia.Kolczyki helix są wszechstronne i można połączyć je z innymi piercingami. Można przekłuwać spiralę lub antyhelix.

Kolczyk w chrząstce ucha – MINUSY

Ten rodzaj przekłuwania ucha przyciąga na Twoją twarz więcej uwagi, lecz jeśli jesteś nieśmiała to bardzo łatwo, w razie potrzeby można przykryć kolczyk włosami…

Kolczyk Tragus

targus

Przekłuwanie chrząstki tragus. Tragus to chrząstka przed kanałem słuchowym, która częściowo pokrywa go jak mała klapka. Choć jest to nieco trudne przekłuwanie, to wyróżnia się bardzo i oferuje unikalne wzory i sposoby przekłuwania.

Tragus – PLUSY

To zaawansowane przekłuwanie ucha wyróżnia się wśród tłumu. Mały, gustowny kolczyk lub pierścień w tragusie daje obserwatorom, którzy go zauważyli wiele do myślenia…

Przekłuwanie chrząstki Tragusa jest trochę bolesne, co może być dobrym sposobem na pokazanie swojej siły, wytrzymałości i determinacji.

Tragus – MINUSY

Ponieważ chrząstka Tragusa jest trochę grubsza niż górna część ucha, to piercing nieco boli.Tragus kolczyki są również podatne na nadmierne gromadzenie się wosku w uchu, sprawiając, że należy czyścić uszy nieco częściej, nie zapominając przy tym o delikatności. Ten rodzaj przekłuwania ucha może być nieco niewygodny, gdy często nosisz słuchawki.

Piercing ucha – CONCH

piercing-ucha-conch

Piercing ucha Conch robi się między spiralą, krawędzią ucha a płatem wewnętrznym, wzdłuż grzbietu ucha.

Piercing ucha Conch – PLUSY

Jak każde przekłuwanie uszu, koncha jest stosunkowo bezpieczna, szybka do wyleczenia i ogólnie łatwa do pielęgnacji w porównaniu do piercingu twarzy lub ciała. Wygląda świetnie z kolczykami w kształcie pierścienia.

Pomyśl o przekłuciu ucha nieszablonowo!

gdzie-zrobic-kolczyk-na-uchu

Rozważ inne miejsca na kolczyk w uchu niż te standardowe, o których pisaliśmy. W uchu znajduje się wiele chrząstek, a większość z nich została już nie raz przebita przez doświadczonych i licencjonowanych przekłuwaczy w salonach tatuażu.

Jeśli chcesz, aby Twoje uszy wyglądały oryginalnie i nieszablonowo, zastosuj tymczasowe kolczyki i zbadaj każdą część ucha, aby znaleźć to miejsce na kolczyk, które doda Ci niesamowitego uroku oraz nutki zaciekawienia!

Kolczyk w nosie – nozdrza

kolczyki-na-twarzy

CO powiesz na piercing na nosie? Być może przekłuwanie nosa to najbardziej rozpowszechnione miejsce na kolczyk na twarzy, poza uszami, ale to nic. Przekłuwanie nosa jest stylowe i coraz lepiej przyjmowane w świecie piercingu twarzy.

Kolczyk w nozdrzach – PLUSY

Kolczyki w nozdrzach pojawiają się coraz częściej, można zaobserwować to na ulicach polskich miast. Jest to idealny pierwszy krok do świata piercingu. Kolczyki w nosie są stosunkowo łatwe w pielęgnacji i leczeniu w razie infekcji.

Kolczyk w nozdrzach – MINUSY

Niestety kolczyk w nosie nie jest łatwy do ukrycia w razie potrzeby, nawet wyciągnięcie kolczyka z nosa spowoduje odsłonięcie dziurki, której nie da się w żaden sposób zamaskować.

Kolczyk w przegrodzie nosowej

kolczyk-w-przegrodzie-nosowej

Dobrze zastanów się nad przekłuwaniem przegrody nosowej. Przegroda jest środkową ścianką, która oddziela nozdrza, tuż pod chrząstką. Przegroda jest coraz popularniejszym wyborem z różnych powodów.

Przekłuwanie przegrody nosowej – PLUSY

Kolczyki do przekłuwania przegrody nosowej są najczęściej okrągłe, w formie zawieszki. Jedną z największych zalet jest niemal błyskawiczne ukrycie kolczyka w przegrodzie. Bardzo łatwy dostęp i nieograniczona widoczność sprawiają, że ten rodzaj piercingu znajduje rzesze ulubieńców.

Przekłuwanie przegrody nosowej – MINUSY

Kolczyki w przegrodzie nosowej zawsze wyglądają świetnie, pod warunkiem, że dobierzesz odpowiedni kolczyk. Ponieważ będzie one znajdował się w centralnej części Twojej twarzy, to jego wygląd, wielkość oraz materiał, z jakiego jest wykonany, ma ogromne znaczenie, bardzo łatwo dobrać zły kolczyk – tu musisz szczególnie uważać…

Ten rodzaj piercingu radzę wykonać w profesjonalnym salonie i dobrać kolczyk za poradą specjalisty od piercingu. Przekłucie przegrody nosowej też czasem bywa bolesne, wszystko zależy od jej grubości.

Kolczyk w wardze

kolczyk-w-wardze

Pomyśl o przekłuciu warg! Zwykle warga jest przebijana tuż pod dolną krawędzią, pośrodku, na lewej lub prawej stronie. Górna warga też czasami zostaje przebita i nazywana jest “Madonną” z jednej strony i “Monroe” do drugiej.

Niezależnie od tego, czy solo, czy kombinacja, kolczyki na wardze są bardzo oryginalne!

Koczyk na wardze – PLUSY

Istnieje wiele kombinacji i odmian kolczyków na wargi, co oznacza, że możesz zacząć od jednego kolczyka i rozwijać kolekcję w miarę wzrostu i zmiany twarzy. Mnogość wzorów kolczyków na usta jest ogromna, warto spróbować kilka stylów i wybrać ten, do którego Twoja twarz pasuje najbardziej.

Koczyk na wardze – MINUSY

Każde przekłuwanie warg ociera się z pewnego stopnia ryzykiem stomatologicznym, w tym kruszeniu zębów i zużywania się szkliwa – kolczyk na wardze sprawia, że zęby mają z nim bezpośredni kontakt, przez co może dojść na mikro uszkodzeń Twoich zębów!

Podobnie jak jakiekolwiek inne przekłuwanie twarzy, przekłuwanie warg musi być przeprowadzone przez specjalistę!

Kolczyk w brwi

kolczyk-na-skroni

Co powiesz na kolczyk w brwi? Piercing brwi to oznaka odwagi i niezależności. Kolczyki w brwi bardzo rzucają się w oczy, ponieważ to właśnie na oczy i okolice oczu najpierw zwracamy uwagę, rozmawiając z kimś.

Kolczyk w brwi – PLUSY

Kolczyki w brwiach są potężnym przesłaniem i dowodzą własnego stylu i niezależności. Zarówno belki, jak i pierścienie wyglądają na brwi wspaniale.

Kolczyk w brwi – MINUSY

Kolczyk w brwi jest prawdopodobnie najtrudniejszym piercingiem do ukrycia i zazwyczaj nie mogą być ukryte bez ich usunięcia lub nałożenia bandaża. Niestety są one nieco mniej popularne niż kiedyś… Przekłucie brwi jest także dość bolesne.

Kolczyk w języku

kolczyk-w-jezyku

Co powiesz na przekłucie języka? Kolczyk w języku to nieco zaawansowany piercing. Wybierają go najczęściej osoby, które miały już styczność z piercingiem wcześniej i nie jest to ich pierwszy kolczyk w życiu.

Kolczyk na języku jest popularny z kilku powodów, nie tylko wizualnych…

PLUSY

Dla niektórych osób kolczyk na języku oferuje zarówno styl, jak i zalety seksualne. Najwięcej przyjemności sprawia całowanie się z partnerem oraz inne pieszczoty językiem. Kolczyk w takim miejscu jest bardzo łatwy do ukrycia!

MINUSY

Przekłuwanie języka to jedno z najbardziej bolesnych doświadczeń pircingowych, jakie możesz doświadczyć. Podczas przekuwania języka może dojść do uszkodzenia nerwów oraz naczyń krwionośnych znajdujących się w języku.

Bardzo ważne, aby przekłuwanie wykonywała osoba kompetentna w salonie piercingu lub w salonie tatuażu.

Kolczyk w języku czasami powoduje problemy z zębami!

Kolczyk w pępku

kolczyk-w-pepku

Kolczyk w pępku to dość popularny sposób na przyozdobienie swojego ciała. Kolczyk w pęku można bardzo łatwo ukryć, wystarczy przysłonić pępek odpowiednio długą koszulką.

Na kolczyk w pępku najczęściej decydują się kobiety, u mężczyzny mogłoby to dziwnie wyglądać, nie sądzicie?:) Kolczyk w pępku fajnie się prezentuje, jeśli tylko masz szczupłą wysportowaną sylwetkę.

PLUSY

Kolczyk w pępku to najbardziej popularny sposób piercingu ciała. Jest akceptowany społecznie i stanowi ciekawą formę przyozdabiania ciała.

MINUSY

Piercing pępka jest dość bolesnym doświadczeniem, dużo uwagi także trzeba poświęcić tej części ciała, aby zachować higienę i nie dopuścić do zakażenia.

Kolczyk w sutku

kolczyk-w-sutku

Co powiesz na przekłucie sutka, sutków? Podobno rzymscy żołnierze aby dowieść swojej odwagi, decydowali się na kolczyk w sutku. Dla mężczyzn i kobiet, okrągłe kolczyki w sutkach są popularnym i seksownym piercingiem ciała.

PLUSY

Wielu ludzi lubi tego rodzaju stymulowanie. Seksualne korzyści piercingu są ciekawym doznaniem nie tylko wizualnym ale i dotykowym. Kolczyk na sutku bardzo łatwo można ukryć, tak samo jak kolczyk w pępku.

MINUSY

Sutki są bardzo wrażliwe, a przekłuwanie może być bardzo bolesne, nawet w dłuższym okresie kolczyk w sutku może sprawiać ból i dyskomfort. Długotrwałe noszenie kolczyka w sutku, może również wpływać na produkcję mleka i zdolność niektórych kobiet do karmienia piersią.

Kolczyki na plecach lub na karku

kolczyk-na-plecach

Na kolczyk na plecach lub na karku, decydują się najczęściej entuzjaści mody, osoby poszukujące nowych doświadczeń wizualnych. Kolczyki na plecach są przejawem oryginalności i własnego stylu.

PLUSY

Piercing na plecach przyciąga uwagę niemalże każdej napotkanej osoby która go tam zauważy. Jest to bardzo spektakularny sposób ozdabiania ciała. Plecy dzięki swojej dużej powierzchni, mogą pomieścić dowolne kompozycje kolczyków.

MINUSY

Lato i plaża jest jedynym miejscem gdzie możesz pochwalić się kolczykiem na plecach. Czasami kolczyk na barkach czy plecach, przy niewłaściwym ruchu haczy się o ubranie często powodując ból a nawet krwawienie. Dlatego tutaj, bardzo ważny jest dobór odpowiedniego kształtu kolczyka!

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.