Nieodłącznym elementem każdej eleganckiej kuchni, w której pojawiają się częściej lub rzadziej goście, są serwisy obiadowe. Warto zainwestować w produkty tego rodzaju, ponieważ impreza lub spotkanie, które wyposażone zostanie w tego rodzaju ozdobę, będzie z automatycznie kojarzyć się z odświętną atmosferą i zyskiwać niezwykły klimat.

Mnogość wzorów, liczności zestawów, kolorów i materiałów wykonania, którą charakteryzują się serwisy obiadowe, pozwoli dobrać coś idealnego na każdą okazję. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę, aby serwisy obiadowe spełniły wszystkie Twoje oczekiwania. 

Materiał wykonania – serwisy obiadowe ze szkła hartowanego

Szkło hartowane jest bardzo uniwersalnym materiałem do wykonania naczyń. Doskonale nadaje się także na serwisy obiadowe, ponieważ jest łatwe do wyczyszczenia, pięknie się prezentuje, a przy tym nie jest surowcem o wygórowanej cenie.

Porcelanowe zastawy na pewno robią wrażenie, ale są przy tym bardzo kosztowne i często trudno jest skompletować zestaw w razie uszkodzenia jego elementów, co przecież zdarza się często na spotkaniach większego grona osób. Szkło hartowane jest również materiałem bardzo odpornym na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne, a także pęknięcia.

Trwałość, jaką odznaczają się serwisy obiadowe ze szkła hartowanego, w połączeniu ze stosunkowo niewysoką ceną sprawiają, że jest to doskonały materiał zarówno na odświętne okazje, jak i codzienne domowe użytkowanie.

Ilość elementów w zestawie

Bardzo istotną kwestią jest przemyślenie przeznaczenia serwisu obiadowego przed jego zakupem, a co za tym idzie – ilości sztuk w zestawie i rodzaju naczyń, które do niego należą.

Serwisy obiadowe składają się na ogół z kilku zestawów naczyń przeznaczonych bezpośrednio do jedzenia i elementów dodatkowych, np. mis na sałatkę czy waz na zupy. Jeśli serwisy obiadowe mają być używane wyłącznie w domu, do codziennych posiłków, a rodzina nie jest duża, to warto zdecydować się na jeden 18 – elementowy zestaw.

Jeśli zaś planujemy imprezy na większe grono – dobrze jest przemyśleć decyzję o zakupie dwóch lub trzech zestawów z tego samego rodzaju. Stół zastawiony jednakowymi naczyniami wygląda elegancko i spójnie.

Wzór, zdobienia, kolor – serwisy obiadowe idealne do każdej jadalni

Aby serwisy obiadowe były praktyczne oraz stanowiły piękną ozdobę jadalni, warto dopasować je do jej stylu, kolorów i dodatków, które się w niej znajdują. Bogaty wybór produktów z sekcji serwisy obiadowe daje możliwość dopasowania zestawu naczyń do wnętrza, w którym będą najczęściej się prezentować.

Dobrze dobrane kolorystycznie serwisy obiadowe będą stanowić niebanalną dekorację nie tylko w czasie spożywania posiłków, ale także w czasie, gdy nie będą używane – w przeszklonej gablotce czy witrynie.

A na koniec mycie – ułatwienia użytkowania

Momentem, który z każdego spotkania rodzinnego czy towarzyskiego lubimy najmniej, jest sprzątanie i zmywanie naczyń. Warto ułatwić sobie tą mało przyjemną czynność i zdecydować się na serwisy obiadowe, które można bez obaw włożyć do zmywarki, nie martwiąc się o utratę koloru czy zniszczenie powierzchni produktu.

Co więcej – dobrze jest zakupić serwisy obiadowe, które będzie można umieszczać w razie potrzeby w kuchence mikrofalowej. Ułatwi to użytkowanie i pozwoli uniknąć przekładania potraw na inne talerze w celu ich podgrzania.

Piękne i praktyczne serwisy obiadowe to element, którego nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Spotkanie rodzinne, towarzyskie, czy zwykły obiad z rodziną będą o wiele bardziej eleganckie i przyjemne, gdy posiłek podany będzie z gracją, jaką zapewniają doskonale dobrane serwisy obiadowe. 

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.