Czy jesteś właścicielką twarzy o kształcie serca – szerokie czoło, wąski podbródek? Przeczytaj poniższe wskazówki dotyczące odpowiedniego makijażu, który podkreśli twoje atuty. Kobiety o twarzach w kształcie serca mają zazwyczaj stosunkowo szerokie czoło, dość wysokie i wystające kości policzkowe i wąską brodę.

Wprawdzie opis ten brzmi dziwnie i wydaje się, że taka twarz jest asymetryczna, jednak wiele kobiet na całym świecie ma właśnie taki kształt , m. In. Jennifer Love-Hewitt, Reese Witherspoon, Scarlett Johansson, Naomi Campbell czy Kim Kardashian.

Zazwyczaj wysokie kości policzkowe i wąska szczęka są uważane za cechy pożądane, jednak najważniejszy jest tu makijaż. Jedno faux pas i twarz może wyglądać jak rzeźba. Ponadto, skoro podbródek jest węższy od czoła, nieodpowiednio nałożony makijaż tylko uwydatni ten brak symetrii.

W rzeczywistości, taki kształt twarzy jest jednym z trudniejszych, jeśli chodzi o odpowiednio dopasowany makijaż. Na szczęście, poniższe wskazówki pomogą ci podkreślić atuty na twojej twarzy. Będziesz wyglądała perfekcyjnie, a makijaż wyda ci się prostszy niż kiedykolwiek.

1. Konturowanie twarzy

Twarz w kształcie serca jest już odrobinę prostokątna, także podkreślanie kości policzkowych nie jest tu priorytetem, jak w przypadku okrągłych twarzy. Odpowiednie konturowanie twarzy, ma za zadanie dać złudzenie symetrii.

Zastosuj puder lub podkład o ton lub dwa tony ciemniejszy niż naturalny odcień twojej skóry i rozprowadź go na górnej części czoła oraz skroniach. Stworzysz wrażenie węższego czoła, bardziej proporcjonalnego do twojego podbródka. Upewnij się, że twój podkład jest dobrze roztarty, aby wyglądało to naturalnie.

2. Uwydatnianie

Podczas gdy konturowanie służy przyciemnianiu niektórych części twarzy, uwydatnianie ma na celu podkreślenie tych obszarów, które chcesz zaakcentować. W przypadku twarzy o kształcie serca, chcemy podkreślić oczy, a na policzki nakładamy odrobinę jasnego korektora, aby je rozjaśnić i odwrócić uwagę od czoła.

Użyj tego samego jasnego korektora pod oczy, a by uwaga skupiła się na środkowej części twojej twarzy. Zastosuj także korektor na podbródku i po bokach szczęki, aby wydawała się odrobinę szersza, dzięki temu twarz będzie wydawała się bardziej symetryczna.

3. Podkreśl brwi

Scarlett Johansson leży na łózku z delikatnym makijażu i pięknych brawiachZadbaj o idealny kształt swoich brwi. Dobrze podkreślone brwi poprawią symetrię twojej twarzy, uważaj jednak by nie przesadzić, ponieważ efekt może być wtedy odwrotny.

W przypadku twarzy o kształcie serca brwi nie powinny być zbyt grube i krzaczaste, ponieważ skupią uwagę na górnej partii twarzy, a tego chcesz uniknąć. Idealne będą brwi o kształcie delikatnie zaokrąglonego łuku, które delikatnie podkreślą rysy twarzy.

4. Makijaż oczu

Twoje oczy powinny być punktem twarzy, który skupia cała uwagę. Może poeksperymentować z eyelinerem. Pamiętaj tylko, aby odpowiednio go rozetrzeć dla łagodniejszego wyglądu.

Ostre, kanciaste linie nie będą współgrały z twoimi policzkami i podbródkiem. Uważaj także, aby nie przesadzić z makijażem oczu, zbyt „ciężkie” kolory cieni do powiek przytłoczą twoje oczy i będą się one wydawały mniejsze.

Zdecyduj się na subtelne, naturalne odcienie; dobrym wyborem będą beże i róże na powiekach. Ponadto piękne, długie rzęsy złagodzą kształt twarzy. Możesz je mocno wytuszować lub dodać kępki dłuższych, sztucznych rzęs.

5. Róż na policzkach

Kim Kardashian z różem na policzkach robi sobie słitfocieTwoje kości policzkowe są już stosunkowo wysokie, więc muśnij delikatnie różem do policzków miejsce poniżej kości policzkowych i rozetrzyj aż do linii włosów. Aby złagodzić kształt policzków wybierz stonowany kolor różu. Uważaj, aby nie rozprowadzić różu zbyt nisko, ponieważ uzyskasz efekt wydłużonego podbródka.

6. Usta

Reese Witherspoon w samochodzie podczas pięknej pogody i różowe ustaJeśli chodzi o malowanie ust, kobiety o twarzach w kształcie serca to prawdziwe szczęściary. Możesz zdecydować się na odważny, mocny i wyraźny kolor ust. Dzięki tak zaakcentowanym ustom twój podbródek wyda się szerszy, a twarz bardziej symetryczna.

Śmiało wybieraj w czerwieniach i różowych odcieniach, uważaj jednak, aby nie łączyć mocno pomalowanych ust z wyraźną kreską. Taki efekt byłby zbyt przytłaczający. Możesz także użyć konturówki, jednak musi być ona dokładnie roztarta, aby wtopiła się w kolor ust.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.