Chociaż geny powinny być traktowane tylko jako nasze predyspozycje genetyczne, a nie wyrok bądź wyrocznię, to wielu ludzi traktuje je jako wymówkę od sensu odchudzania… Czy rzeczywiście to wyłącznie wina genów, że coraz więcej ludzi cierpi na nadwagę? czy może jest to kombinacja wpływu genów i stylu życia?

Predyspozycje genetyczne a otyłość

Coraz więcej widzi się otyłych ludzi, najczęściej pochodzą oni z rodzin, gdzie otyłość jest normą. Zapytani czemu nic z tym nie zrobią odpowiadają, że taka jest ich uroda, nie mogą niczego zmienić, ponieważ są uwarunkowani genetycznie. Jednak nie jest to prawdą. Oczywiście pewni ludzie mają większą skłonność do tycia, co jest czynnikiem środowiskowym, lecz nie oznacza to, że są skazani na otyłość! Wielu ludzi własną ciężką pracą wykazało, że nawet z otyłości zagrażającej życiu można wyjść.

Jeśli ktoś ma skłonności do tycia, to tym bardziej powinien uprawiać więcej sportu, by tego uniknąć. Będzie mu trudniej osiągnąć idealną figurę, ale przecież nie jest ona priorytetem. Jest nim zdrowie i dobre samopoczucie, długie życie bez chorób jednoznacznie związanych z otyłością.

Słabość fizyczna a geny

Istnieją ludzie nadmiernie szczupli, wręcz eteryczni i stale wyglądają na chorych. Mają podkrążone oczy, mogą jeść bardzo dużo, a nie przytyją ani grama. Tacy ludzie często uważają, że są za słabi na trening, że on ich wykończy, ponadto to dla ludzi mających problemy z wagą. To nieprawda. Dla prawidłowego zdrowia i kondycji każdy człowiek powinien ćwiczyć i ruszać się. Takie osoby nie ucierpią na treningu, choćby wydawały się kruche i delikatne. Z drugiej strony wiadomo, iż nie będą dźwigać ciężarów. Kluczem są po prostu odpowiednio dobrane ćwiczenia oraz ich właściwe tempo. Siła nie przyjdzie z dnia na dzień, ale dzięki współpracy z trenerem osobistym oraz systematycznej pracy, znacząco wpłynie na życie.

Bardzo istotna jest również odpowiednia dieta, pomagająca w nabraniu odrobiny masy. Dzięki zmianie w stylu życia takie osoby wyglądają na o wiele zdrowsze, ich ciało jest mocniejsze i oni sami zaczynają czuć się bardziej pewni siebie.

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl