Uczucie ściągniętej skóry zazwyczaj występuje po umyciu twarzy, czy używasz złego mydła? czy woda w której myjesz twarz jest zbyt twarda? a może to kosmetyki są przyczyną uczucia ściągniętej skóry twarzy? na te pytania odpowiedz w dzisiejszym artykule poświęconym pielęgnacji twarzy. Zapraszam do czytania!

Naskórek na skórze, pełni ochronną barierę przed uszkodzeniami skóry właściwej. Uczucie ściągającej się skóry na twarzy zażegnasz jeśli odpowiednio go nawilżysz.

Mówiąc o nawilżeniu naskórka mam na myśli 15% zawartość wody w jego składzie. Jeśli nawilżenie naskórka spadnie poniżej 10% to wtedy właśnie zaczynasz czuć niekomfortowe uczucie ściągającego się naskórka.

Dlaczego czuję takie uczucie na twarzy?

Ściągającą się skórę najczęściej czujesz na twarzy bo ten rodzaj skóry jest najbardziej unerwiony spośród wszystkich obszarów Twojego ciała.

Niekomfortowe uczucie na twarzy pojawia się szczególnie zimą kiedy świetnie zabezpieczymy całe ciało przed zimne zapominając o skórze twarzy.

uczucie-sciagnietej-skory-twarzy
Uczucie ściągniętej skóry

Także suche powietrze potęguje uczucie ściągającej się skóry, kolejną sprawą jest nieodpowiednie dostosowanie kosmetyków które stosujesz przy pielęgnacji twarzy do panujących warunków atmosferycznych.

Dużą rolę gra także woda oraz mydła i żele pod prysznic którymi myjesz twarz, może być tak, że np. żel do mycia pod prysznic który używasz niszczy naturalny płaszcz wodnolipidowy.

Także intensywne stosowanie produktów do mycia twarzy z głębokim oczyszczaniem może doprowadzić do usunięcia sebum ze skóry, tym samym doprowadzając do uszkodzenia ochronnej warstwy cery która gra kluczową rolę w ochronie cery przed ściągnięciem i przesuszeniem.

Twarda woda niszczy cerę!

Jeśli masz w domu/mieszkaniu twardą wodę to koniecznie kup odpowiedni filtr który ją odkamieni. Kupując kosmetyki w drogerii zwracaj uwagę na zawartą ilość detergentów które niszczą naskórek i osłabiają go.

Zasadowy odczyn żelu pod prysznic lub mydła także nie jest wskazany jeśli masz uczucie ściągającej się skóry…

Do mycia twarzy staraj się wybierać kosmetyki które mają w swoim składzie składniki natłuszczające cerę, warunkiem jest aby były bez zawartości alkoholu!

Jak pielęgnować twarz aby zminimalizować uczucie ściągającej skóry:

  • Skórę twarzy myj odpowiednio dobranymi preparatami
  • Rano oraz wieczorem stosuj mleczko do cery, nakładaj je dłońmi i zmyj wilgotnymi wacikami lub ręcznikiem
  • Przywróć cerze właściwy PH (5,5) po umyciu twarzy stosując tonik, wodę termalną, wodę różaną albo płyn miceralny
  • Stosuj kremy na dzień (z filtrami UV) i kremy na noc
0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.