Ogłoszenie dla wszystkich wielbicielek mody i modnego ubioru: możecie spać spokojnie. Ślepa pogoń za trendami nie ma sensu, szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie stały się one nieco niespójne.

Co to oznacza? Nic innego jak to, że projektanci nie trzymają się jednego określonego kierunku, w którym tworzą swoje warianty stylistyczne. Nie jest tak, że co sezon pojawia się moda na dany konkretny fason ubrań czy kolor – dziś spora część rzeczy wymaga tylko odpowiedniego zestawienia, by móc być uznana za modną.

Dlatego powstrzymajcie się z wyrzucaniem ubrań sprzed roku i wydawaniem sporej sumy na nowe kolekcje.

Prawda jest taka, że współcześnie każdy sławny projektant tworzy własną markę oraz oryginalne ubrania, nie patrząc na to, co produkują i sprzedają inni. A takie podejście wiąże się z nowymi możliwościami i większą swobodą twórczą, dzięki czemu moda staje się coraz bardziej różnorodna.

Dla kobiet jest to duża zaleta – każda z nich znajdzie coś dla siebie (i to być może w swojej szafie!), niezależnie od wieku, figury, indywidualnych upodobań.

Styl w dobieraniu ubrań

stylizacja-na-jesien

Bo przecież na tym właśnie polega wyczucie stylu, żeby dobierać ubrania, które będą pokazywać naszą osobowość i kreować spójny styl. Ubierać się, a nie przebierać.

W trendach nie chodzi o pokazywanie rzeczy uniwersalnych i przeznaczonych dla wszystkich, nie można ślepo brać tego, co podaje nam jeden z naszych ulubionych projektantów i zamykać się na inne opcje.

Żeby dobrze wykorzystać dzisiejsze wartości mody, przed zakupem nowego ubrania, zastanówcie się, jak w nim wyglądacie i czy do was pasuje, a dopiero później czy wpisuje się w obecnie lansowany styl waszego modowego guru.

Przymierzalnie nie gryzą

Ile razy w życiu zdarzyło wam się pójść do sklepu i kupić coś bez przymierzenia, tylko dlatego, że była to jedyna rzecz z ostatniego wybiegu, którą udało wam się upolować? Jeśli chociaż raz tak postąpiłyście, jesteście na dobrej drodze do zawalenia swojej szafy niepotrzebnymi ubraniami.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Pomysł na praktyczny prezent? Wybierz kolorowe piżamy!

A przy każdej kolejnej takiej rzeczy – do wydania masy pieniędzy na zbędne zakupy, które mogłybyście przeznaczyć na coś, w czym będziecie wyglądać fantastycznie. I inni będą to zauważać.

Lepiej kupić sobie jedną porządną rzecz niż kilka lichej jakości, które po kilku praniach będą nadawać się tylko do wyrzucenia, albo takich, których nigdy nie założycie – bo po prostu nie będzie wam w nich do twarzy.

Modna osobowość?

stylizacja-jesienna

Moda jest dla wszystkich, ale nie w takim rozumieniu, jakie starają się nam wmówić sprzedawcy w sklepach. Bo to oni najczęściej zachęcają nas do złych wyborów. Projektanci pokazują ogólny obraz, tworzą dzieła ze swojej wyobraźni, które my mamy dobrze spożytkować.

I tak też postępujmy. Kupujmy te ubrania, dzięki którym będziemy w stanie wyrazić siebie. Bo to, czy w danej rzeczy czujemy się źle, czy dobrze – to widać gołym okiem.

Zainteresowanie modą powinno opierać się na kreowaniu z jej pomocą swojej osobowości, wyrażaniu indywidualizmu i podkreślaniu wyjątkowości. Wybierajcie spośród trendów tylko te, które w danym momencie do was pasują.

Krytyczne podejście? Tak!

Ostra selekcja w przypadku nowych trendów jest jak najbardziej wskazana, inaczej może dojść do sytuacji, w której będziemy świadkami ataku klonów na ulicach. Nie kopiujcie ślepo tego, w czym dobrze wygląda znajoma, a wam nie do końca będzie pasować.

Takie tendencje do bezwarunkowego podążania za modą zauważa się najczęściej w dużych miastach, w których jest mnóstwo centrów handlowych, butików, sieciówek…

I najczęściej wśród nastolatek. Choć z reguły Polki mają dobry gust i nie kupują ubrań bezmyślnie, być może dochodzi do tego jeszcze jakiś aspekt wieku i doświadczenia, które pozwala nieco krytyczniej podejść do kwestii mody.

KONIECZNIE PRZECZYTAJ
Dodatki dla Pana młodego. Jakie wybrać?

Zestaw SOS

Mimo stałego kontaktu ze światem mody każdemu zdarza się czasem zaspać czy mieć gorszy dzień. I w takim przypadku lepiej użyć swojego zestawu SOS, zamiast bawić się w kreatywne wymyślanie strojów.

Nieułożone czy już niezbyt świeże włosy, na szybko zrobiony makijaż, a do tego obłędna stylizacja – i efekt się traci. Bez względu na panującą modę, warto mieć w swojej szafie najprostszy zestaw: biała koszulka, spodnie i marynarka lub sweter.

Sprawdzi się w każdej krytycznej sytuacji. Wygląda się w nim dobrze i nie powoduje kontrastu między makijażem, włosami a resztą ciała.

Podczas zabieganego poranku przyda się też zasada trzech kolorów – nie łączymy ze sobą wymyślnych wzorów i kilku różnych odcieni, wybieramy tylko trzy barwy i nimi kierujemy się przy tworzeniu stylizacji.

Miejmy nadzieję, że dni, kiedy zaśpimy, nie będą zdarzały się zbyt często. W zwyczajnym rytmie zarezerwujmy sobie rano co najmniej pół godziny, żeby móc przygotować się na spokojnie: bez pośpiechu wyprasować ubrania, zrobić staranny makijaż, ułożyć ładnie włosy, a także dobrać odpowiednie dodatki.

Warto poświęcić temu uwagę, bo zapewni nam to dobre samopoczucie i pewność siebie przez resztę dnia. Podsumowując, obserwujmy, co jest modne w danym sezonie, ale wybieramy to, w czym dobrze wyglądamy i najlepiej się czujemy.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
(4głosów, średnia: 5,00 z 5)
Loading...