Ogłoszenie dla wszystkich wielbicielek mody i modnego ubioru: możecie spać spokojnie. Ślepa pogoń za trendami nie ma sensu, szczególnie w dzisiejszym świecie, gdzie stały się one nieco niespójne.

Co to oznacza? Nic innego jak to, że projektanci nie trzymają się jednego określonego kierunku, w którym tworzą swoje warianty stylistyczne. Nie jest tak, że co sezon pojawia się moda na dany konkretny fason ubrań czy kolor – dziś spora część rzeczy wymaga tylko odpowiedniego zestawienia, by móc być uznana za modną.

Dlatego powstrzymajcie się z wyrzucaniem ubrań sprzed roku i wydawaniem sporej sumy na nowe kolekcje.

Prawda jest taka, że współcześnie każdy sławny projektant tworzy własną markę oraz oryginalne ubrania, nie patrząc na to, co produkują i sprzedają inni. A takie podejście wiąże się z nowymi możliwościami i większą swobodą twórczą, dzięki czemu moda staje się coraz bardziej różnorodna.

Dla kobiet jest to duża zaleta – każda z nich znajdzie coś dla siebie (i to być może w swojej szafie!), niezależnie od wieku, figury, indywidualnych upodobań.

Styl w dobieraniu ubrań

stylizacja-na-jesien

Bo przecież na tym właśnie polega wyczucie stylu, żeby dobierać ubrania, które będą pokazywać naszą osobowość i kreować spójny styl. Ubierać się, a nie przebierać.

W trendach nie chodzi o pokazywanie rzeczy uniwersalnych i przeznaczonych dla wszystkich, nie można ślepo brać tego, co podaje nam jeden z naszych ulubionych projektantów i zamykać się na inne opcje.

Żeby dobrze wykorzystać dzisiejsze wartości mody, przed zakupem nowego ubrania, zastanówcie się, jak w nim wyglądacie i czy do was pasuje, a dopiero później czy wpisuje się w obecnie lansowany styl waszego modowego guru.

Przymierzalnie nie gryzą

Ile razy w życiu zdarzyło wam się pójść do sklepu i kupić coś bez przymierzenia, tylko dlatego, że była to jedyna rzecz z ostatniego wybiegu, którą udało wam się upolować? Jeśli chociaż raz tak postąpiłyście, jesteście na dobrej drodze do zawalenia swojej szafy niepotrzebnymi ubraniami.

A przy każdej kolejnej takiej rzeczy – do wydania masy pieniędzy na zbędne zakupy, które mogłybyście przeznaczyć na coś, w czym będziecie wyglądać fantastycznie. I inni będą to zauważać.

Lepiej kupić sobie jedną porządną rzecz niż kilka lichej jakości, które po kilku praniach będą nadawać się tylko do wyrzucenia, albo takich, których nigdy nie założycie – bo po prostu nie będzie wam w nich do twarzy.

Modna osobowość?

stylizacja-jesienna

Moda jest dla wszystkich, ale nie w takim rozumieniu, jakie starają się nam wmówić sprzedawcy w sklepach. Bo to oni najczęściej zachęcają nas do złych wyborów. Projektanci pokazują ogólny obraz, tworzą dzieła ze swojej wyobraźni, które my mamy dobrze spożytkować.

I tak też postępujmy. Kupujmy te ubrania, dzięki którym będziemy w stanie wyrazić siebie. Bo to, czy w danej rzeczy czujemy się źle, czy dobrze – to widać gołym okiem.

Zainteresowanie modą powinno opierać się na kreowaniu z jej pomocą swojej osobowości, wyrażaniu indywidualizmu i podkreślaniu wyjątkowości. Wybierajcie spośród trendów tylko te, które w danym momencie do was pasują.

Krytyczne podejście? Tak!

Ostra selekcja w przypadku nowych trendów jest jak najbardziej wskazana, inaczej może dojść do sytuacji, w której będziemy świadkami ataku klonów na ulicach. Nie kopiujcie ślepo tego, w czym dobrze wygląda znajoma, a wam nie do końca będzie pasować.

Takie tendencje do bezwarunkowego podążania za modą zauważa się najczęściej w dużych miastach, w których jest mnóstwo centrów handlowych, butików, sieciówek…

I najczęściej wśród nastolatek. Choć z reguły Polki mają dobry gust i nie kupują ubrań bezmyślnie, być może dochodzi do tego jeszcze jakiś aspekt wieku i doświadczenia, które pozwala nieco krytyczniej podejść do kwestii mody.

Zestaw SOS

Mimo stałego kontaktu ze światem mody każdemu zdarza się czasem zaspać czy mieć gorszy dzień. I w takim przypadku lepiej użyć swojego zestawu SOS, zamiast bawić się w kreatywne wymyślanie strojów.

Nieułożone czy już niezbyt świeże włosy, na szybko zrobiony makijaż, a do tego obłędna stylizacja – i efekt się traci. Bez względu na panującą modę, warto mieć w swojej szafie najprostszy zestaw: biała koszulka, spodnie i marynarka lub sweter.

Sprawdzi się w każdej krytycznej sytuacji. Wygląda się w nim dobrze i nie powoduje kontrastu między makijażem, włosami a resztą ciała.

Podczas zabieganego poranku przyda się też zasada trzech kolorów – nie łączymy ze sobą wymyślnych wzorów i kilku różnych odcieni, wybieramy tylko trzy barwy i nimi kierujemy się przy tworzeniu stylizacji.

Miejmy nadzieję, że dni, kiedy zaśpimy, nie będą zdarzały się zbyt często. W zwyczajnym rytmie zarezerwujmy sobie rano co najmniej pół godziny, żeby móc przygotować się na spokojnie: bez pośpiechu wyprasować ubrania, zrobić staranny makijaż, ułożyć ładnie włosy, a także dobrać odpowiednie dodatki.

Warto poświęcić temu uwagę, bo zapewni nam to dobre samopoczucie i pewność siebie przez resztę dnia. Podsumowując, obserwujmy, co jest modne w danym sezonie, ale wybieramy to, w czym dobrze wyglądamy i najlepiej się czujemy.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień