Co może być tego przyczyną i jak się przed tym uchronić oraz jak uratować już zniszczone pasma?

Przedłużanie to popularny zabieg fryzjerski, z którego chętnie korzystają posiadaczki cienkich i pozbawionych objętości włosów, a także osoby pragnące uczynić swoją czuprynę bujniejszą bez konieczności długiego zapuszczania.

Niestety często cała radość mija po zdjęciu doczepów, kiedy widzimy, że kosmyki są osłabione, a skóra głowy podrażniona. Co może być tego przyczyną i jak się przed tym uchronić oraz jak uratować już zniszczone pasma?

Kiedy przedłużanie niszczy włosy?

Włosy zniszczone po przedłużaniu-2

Przy nieprawidłowo wykonanym zabiegu

Bardzo częstą przyczyną zniszczonych włosów po przedłużaniu jest nieprawidłowo wykonany zabieg. Dlatego tak ważne jest, aby wszystkim zajął się profesjonalista, który właściwie oceni rodzaj i stan kosmyków oraz dobierze do nich odpowiedni sposób przedłużania.

Do najpopularniejszych metod należą kanapkowa (dołączane pasma znajdują się na cienkich silikonowych taśmach), keratynowa (pukle są doczepiane przy pomocy specjalnego urządzenia) oraz laserowa (polega na łączeniu naturalnych pasm ze sztucznymi przy użyciu wiązki światła lasera).

Przy niewłaściwie zdjętych doczepach

Niektóre sposoby usuwania doczepów wymagają fachowych umiejętności. Dlatego w tym przypadku również lepiej oddać się w ręce profesjonalisty. Tym bardziej że przy zdejmowaniu sztucznych włosów, to właśnie te naturalne mogą się uszkodzić najbardziej – bardzo łatwo o ich plątanie, łamanie i wyrywanie.

Przy nieprawidłowej pielęgnacji włosów doczepianych

Doczepiane pasma, podobnie jak te naturalne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Po pierwsze, liczą się odpowiedni szampon do włosów przedłużanych (bez silnych detergentów) oraz sama technika mycia – nie powinno robić się tego z pochyloną głową ani wykonywać okrężnych ruchów, by nie plątać kosmyków.

Wystarczy delikatny masaż skóry głowy, podczas gdy spływająca piana sama myje resztę włosów. Po drugie, należy pamiętać, że także osuszanie wymaga delikatności. W przypadku suszarki ogranicz się do chłodnego nawiewu, a wcześniej zastosuj spray termoochronny.

Przy włosach osłabionych już przed przedłużaniem

Jeśli posiadasz mocno zniszczone włosy to znak, że lepiej poczekać z zabiegiem przedłużania do momentu ich widocznego zregenerowania. Podcięcie końcówek, odpoczynek od rozjaśniania oraz dobrej jakości kosmetyki wzmacniające powinny przynieść oczekiwane rezultaty.

Odbudowa włosów po przedłużaniu

Jeśli mimo zastosowania przeróżnych środków prewencyjnych, Twoje włosy po zdjęciu doczepów i tak są przesuszone, łamliwe oraz pozbawione połysku, a ponadto puszą się i elektryzują, nie załamuj się – istnieje bowiem wiele skutecznych sposobów na ich zregenerowanie. Kurację odbudowującą rozpocznij od podcięcia końcówek, ponieważ to właśnie one są najbardziej narażone na zniszczenia.

Nie obawiaj się poświęcić nawet kilku centymetrów, ponieważ bardzo szybko zwrócą się one w postaci mocniejszych i zdrowszych kosmyków.

Zniszczone włosy po przedłużaniu wymagają również dogłębnego nawilżenia. Najlepiej zrobić to za pomocą odpowiednich szamponów, a także odżywek i masek dostępnych w dobrych drogeriach internetowych, takich jak Makeup.pl.

Tego typu kosmetyki powinny być wzbogacone w substancje uzupełniające ubytki w strukturze włosa, pobudzające komórki i ograniczające wypadanie (na przykład wyciąg z kiełków pszenicy), wzmacniające cebulki (choćby olej rycynowy) oraz wygładzające (między innymi pantenol).

Świetnym sposobem na odbudowę zniszczonych pasm, polecanym przez wiele włosomaniaczek, jest stosowanie oleju kokosowego.

Wprowadzenie tego niezwykle cennego składnika do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego sprawia, że pukle odzyskują naturalny blask, zachwycającą miękkość oraz zdrowy wygląd. Olej kokosowy zapobiega również powstaniu łupieżu, poprawia mikrokrążenie skóry głowy i wzmacnia cebulki, co bezpośrednio skutkuje przyspieszeniem wzrostu kosmyków. Efekty jego działania zauważysz już po tygodniu od rozpoczęcia regenerującej kuracji!

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.