Piękne i zdrowe paznokcie są jedną z ważniejszych estetycznych kwestii dotyczących naszego wyglądu. Każda dbająca o siebie kobieta, która chce błyszczeć w towarzystwie, musi zadbać o pielęgnację swoich paznokci u rąk. Jak prawidłowo zadbać o swoje pazurki?

Koniecznie sprawdź: Najlepszy krem do rąk RANKING

W pielęgnacji paznokci niezwykle ważne jest regularne nawilżenie rąk, dlatego pamiętaj o codziennym wcieraniu kremu nawilżającego w twoje dłonie, oczywiście nie omijając również paznokci.

pielegnacja-paznokci-u-rak

Krem pielęgnacyjny zmiękczy skórki otaczające paznokcie, wpłynie pozytywnie na ich zdrowie. Istotne jest aby po każdym myciu naczyń czy suszeniu włosów suszarką, użyć kremu nawilżającego na ręce. Takie czynniki negatywnie wpływają na zdrowie i wygląd dłoni i paznokci.

Jeśli codziennie lub bardzo często malujesz paznokcie lakierem-zrób przerwę i daj im odpocząć. Wystarczy na kilka dni zamiast lakieru do paznokci używać regenerującej odżywki, która właściwie odżywi je i przygotuje do kolejnych zabiegów.

W przypadku domowych sposobów pielęgnacyjnych przeznaczonych do paznokci sprawdzi się olejek rycynowy, który musisz wsmarowywać w skórę twoich dłoni i paznokcie. Ten produkt spowoduje znaczne odżywienie twoich pazurków oraz pomoże w ich zapuszczaniu.

Podczas stosowania bardzo ciemnych lakierów np. czarnego, ciemnego granatu, często na naszych paznokciach pozostają przebarwienia, których nie możemy do końca zmyć. W tym przypadku sprawdzi się oliwa z oliwek z dodatkiem soku z cytryny. Taka mieszanka skutecznie usunie przebarwienia z naszych paznokci.

Niezwykle ważna jest również dieta. Prawidłowe odżywianie bardzo wpływa na zdrowie i wygląd paznokci. Powinnaś dostarczać im niezbędnych do prawidłowego rozwoju witamin i minerałów.

Jeśli na twoich paznokciach widoczne są małe, białe plamy, oznacza to, że twoje żywienie nie jest prawidłowe i nie dostarczasz organizmowi potrzebnych substancji odżywczych. W prawidłowym rozwoju paznokci istotne jest właściwe dostarczenie cynku, wapnia, żelaza i krzemu.

0 Udostępnień
Witam, mam na imię Maria i jestem nowym autorem na portalu Kobieco.pl. Mam nadzieję, że moje artykuły będą rzeczowe oraz na temat, na pewno Wam się spodobają. Zapraszam do lektury! e-mail: emka@op.pl