Wypadanie rzęs to proces zupełnie naturalny, tak samo jak wypadanie włosów czy wypadanie brwi. Wypadanie rzęs ma miejsce codziennie, i dziennie powinno ich wypadać około 2-3 rzęs. Uwagę może przykuć zbyt nadmierne wypadanie rzęs, wtedy natychmiast powinnaś skontaktować się z lekarzem pierwszego kontaktu. Nadmierne wypadanie rzęs może być oznaką niedoczynności tarczycy lub zaburzeń hormonalnych.

Może to  też być po prostu niedobór witamin, objawy łysienia plackowatego, stany zapalne brzegów powiek czy choroby oczu. Przyczyn nadmiernego wypadania rzęs może być wiele dlatego tak ważny jest kontakt z lekarzem.

Przyczyny wypadania rzęs to najczęściej:

[irp]

  • skutki uboczne stosowania niektórych leków
  • niedoczynność tarczycy
  • alergia na kosmetyki lub soczewki kontaktowe
  • zapalenie powiek i infekcja mieszków włosowych
  • niewłaściwa dieta uboga w witaminy i minerały
  • wolne rodniki
  • zaburzenie hormonów w Twoim ciele

Wypadanie rzęs przez pogodę?!

Tak, dokładnie. Wzmożone wypadanie rzęs to może być efekt warunków atmosferycznych. Silny wiatr, ostre słońce, mróz i szybkie zmiany temperatury mogą przyczynić się do wypadania rzęs.

Jeśli wiesz, że nadciągają niesprzyjające warunki pogodowe to chroń swoje rzęsy przez ich natłuszczanie. Do natłuszczania rzęs nadają się bezbarwne pomadki natłuszczające i specjalne odżywki do rzęs.

Zalotka osłabia rzęsy!

[irp]

Jeśli zbyt często stosujesz zalotkę to wiedz, że nie pomagasz swoim rzęsom. Zbyt częste używanie zalotki powoduje wypadanie rzęs ponieważ poddajesz je zbyt częstemu formowaniu mechanicznemu, rzęsy łamią się i są osłabione.

Stosuj zalotkę z głową. Rzęsy osłabia także ich przedłużanie, doklejanie kępki rzęs potrafi osłabić strukturę powieki. Takie zabiegi kosmetyczne stosuj umiarkowanie bo możesz zrobić więcej krzywdy swoim powiekom niż to tak naprawdę warte.

Stosuj przerwy między przedłużaniem rzęs aby te zregenerowały się wystarczająco. Odpowiednie przerwy między zabiegami kosmetycznymi nie tyczą się tylko rzęs ale i paznokci czy włosów.

Dajmy im złapać oddech zanim ponownie nałożymy kolejny klej, farbę czy lakier do rzęs!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Sama sobie krzywdę zrobiłam przedłużaniem rzęs, niestety moje włoski się do tego nie nadają. Stały się słabsze i zaczęły wypadać. Dlatego zaczęłam podbierać mojej siostrze serum z biotebala i okazało się mega skuteczne. Rzęsy przestały wypadać i lepiej rosną. Więc teraz kupiłam już swoje opakowanie :)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.