Ciesząc się wakacjami, wyjazdami z przyjaciółmi czy z rodziną nie zawsze jest czas na pielęgnację skóry twarzy, czy ciała. Nie przejmuj się, wszystkie mamy małe zaległości w pielęgnacji po wakacyjnym okresie.

Skomplikowane maseczki czy inne ciekawe rytuały kosmetyczne zawsze w okresie wakacji odchodzą na bok, czasem wymagają zbyt dużo czasu, cierpliwości a czasem po prostu się nie chce! wakacje są!

Koniecznie zobacz wczorajsze rankingi:

Aby odratować tę resztkę urody, który nam został po wakacyjnych wojażach, warto skupić się na tych 4 zabiegach:

# Podcinanie końcówek

Spis treści

Wiecie, co najbardziej wkurza włosy? właśnie lato! kąpiele w słonej wodzie morskiej, promienie słoneczne i upały, które sprawią, że skóra pod włosami poci się w nadmiarze! Włosy z wakacji przyjeżdżają zawsze w gorszej kondycji niż nasz stan ducha ;)

zabieg-po-wakacjach-na-skore-i-wlosy
Powakacyjne zabiegi na włosy i skórę

Aby doprowadzić swoje włosy do normalnego wyglądu, sprawdź: na ile centymetrów należy podciąć końcówki. Międzyczasie zabezpiecz włosy jedwabiem w płynie, olejem bądź silikonowym serum do włosów.

Jeśli masz długie włosy, to zepnij je na noc i w czasie dnia, kiedy narażone będą na mechaniczne katorgi, np. szargający je i przygniatający pasek od ciężkiej torebki…

# Maseczka na przesuszone włosy i twarz

Opalanie się jest nico niszczącym skórę twarzy i włosy spędzaniem wolnego czasu w upalny wakacyjny dzień. Jeśli wystawisz na słońce skórę i włosy, to długotrwałe oddziaływanie słońca przesuszy je.

Zadbaj o odpowiednią dawkę nawilżenia dla włosów i cery w postaci choćby maseczki nawilżającej.

Jeśli nie masz pod ręką żadnej nawilżającej substancji, to wykorzystać to, co posiadasz właśnie w domu pod ręką!

Poznaj także 5 innych metod na zniszczone włosy, który zastosowanie niemal z dnia na dzień polepszy ich kondycję…

# Peeling kawowy domowej roboty

Wierz mi, że gdyby skóra mogła mówić, błagałaby Cię o litość… Jeśli jeszcze dziś nie brałaś prysznicu, to dodaj do żelu pod prysznic fusy z kawy, w ten sposób zrób sobie jeszcze dziś peeling kawowy domowej roboty. Jeśli bardzo zależy Ci na opaleniźnie…

Peeling zdziera opaleniznę!

…to ogranicz peelingi najbardziej, jak się da i nie stosuj tych, które są gruboziarniste. Jeśli nie pijesz kawy lub nie lubisz jej aromatu, możesz dziś zrobić sobie także peeling solny, który też świetnie wpłynie na stan Twojej skóry, rano obudzisz się piękniejsza!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Lato jest najgorszym czasem dla włosów. Polecam odżywcze zabiegi u Leona Hebdy w Krakowie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.