Bujna czupryna to marzenie każdej z nas, piękne lśniące włosy są tak naprawdę na wyciągnięcie ręki! Dziś podpowiemy jak zrobić zagęszczanie włosów, zgęszczanie możesz zrobić Ty, może pomóc Ci koleżanka lub możesz skorzystać z usług fryzjera. W zależności od zasobności portfela wybierz najlepszą dla siebie metodę zagęszczania włosów.

Bez względu na to, która metoda zagęszczania włosów najbardziej przypadnie Ci do gustu, pewnym jest, że już po paru godzinach spędzonych na fotelu, będziesz mogła pochwalić się bujnymi, dobrze zagęszczonymi włosami.

Wiem sama po sobie, że pogrubianie włosów potrafi poprawić nastrój i dobrze wpływa na własną samoocenę. Oto jak może wyglądać zagęszczanie włosów:

Zagęszczanie włosów – metody

zageszczanie-wlosow-w-domu

# Metoda zagęszczania włosów Clip In Hair

Aby zagęścić włosy, upina się je w kok aby odkryć wszystkie włosy z tyłu głowy. Następnie używamy clip in klipsy i wczepiamy sztuczne włosy w pasemkach we włosy prawdziwe.

Przedłużanie i zagęszczanie włosów metodą clip in jest bardzo popularna bo w żaden sposób nie niszczy włosów prawdziwych. Klipsy są bardzo poręczne w użyciu co oznacza, że wpinanie sztucznych pasemek idzie bardzo szybko.

Kluczem do sukcesu jest dobór odpowiedniej ilości doczepianych włosów. Zbyt wiele sztucznych włosów nie będzie prezentować się odpowiednio.

Większość włosów powinny stanowić prawdziwe włosy, sztuczne mają być jedynie dodatkiem a nie stanowić większość czupryny.

# Zagęszczanie włosów metodą fryzjerską

Metoda fryzjerska zagęszczania włosów jest najpopularniejsza. Zabieg doczepiania włosów wykonywany jest w salonie fryzjerskim, wykorzystywane są włosy syntetyczne bądź naturalne. Zagęszczanie włosów odbywa się poprzez użycie mikroringów.

Czym są mikroringi?

pasemka-mikroringi
Pasemka mikroringi

Mikroringi to małe miedziane obrączki za pomocą których łączy się syntetyczne włosy z naturalnymi.

Metoda fryzjerska daje nam efekt zagęszczonych włosów od jednego tygodnia do kilku nawet miesięcy. Okres ten zależy od sposobu wykonania zabiegu. Im bardziej profesjonalny salon fryzjerski, tym sztuczne pasemka dłużej wytrzymają.

# Zagęszczanie włosów dzięki mezoterapii igłowej

zageszczanie-wlosow-mezoterapia-iglowa

Mezoterapia igłowa to seria zabiegów stosowanych na skórę głowy. Zagęszczenie włosów tą metodą polega na miejscowym podaniu odpowiedniego preparatu leczniczego.

Preparat działa na skórę głowy w ten sposób, że pobudza cebulki włosowe do wzrostu oraz dodatkowo odżywia je.

Takie traktowanie skóry głowy poprzez podanie odpowiedniej dawki składników odżywczych objawi się przyrostem włosów i szybszym wzrostem tych włosów już istniejących.

# Metoda mikrowłókien

keratynowe-zageszczanie-wlosow

Metoda mikrowłókien polega na wczepianiu we włosy keratynowych drobinek, dzięki temu powstaje efekt zagęszczonych włosów. Wystarczy zakupić preparat keratynowy i nałożyć go na włosy.

Mikrowłókna należy wczesać we włosy lub wpasować palcami, następnie następuje proces elektrostatycznego naładowania się włosów. Koniecznie sprawdź metody na elektryzowanie się włosów.

Zagęszczanie włosów metodą mikrowłókien sprawia, że włosy wydają się jakby było ich więcej, to wszystko dzięki naelektryzowaniu się ich. Mikrowłókna wystarczy na koniec dnia zmyć podczas mycia głowy.

Kosmetyk do zagęszczania włosów możesz ponownie zastosować kolejnego dnia. Koniecznie sprawdź jak przeprowadzić keratynowe prostowanie włosów!

# Zagęszczanie włosów metodą siateczkową

zageszczanie-wlosow-metoda-siateczkowa

Jest to metoda która jest tuż przed perukami. Zagęszczanie włosów metodą siateczkową jest 100% bezpieczne i prawie, że niewidoczne. Jest to metoda dla kobiet które wyraźnie mają problem z przerzedzaniem się włosów.

Bazę czyli siateczkę przytwierdza się używając specjalnych klipsów do własnych włosów.

Włosy zagęszczone metodą siateczkową wyglądają bardzo naturalnie. W siateczce można uprawiać sport, spać, myć włosy szamponem i nawet chodzić na basen.

Najczęściej zagęszczanie włosów metodą siateczkową poleca się kobietom które cierpią na łysinie androgenowe lub plackowate.

Nawet kobiety nie mające problemów z łysieniem zagęszczają włosy siateczką, dzięki siateczce można uzyskać zupełną metamorfozę czupryny. Nie ma nawet problemów ze stylizacją włosów na różne fryzury.

Metoda siateczkowa – cena

Cena za zagęszczanie włosów metodą siateczkową waha się w zależności od długości włosów i ich koloru, jedne kolory są bardziej powszechne inne mniej, dlatego mogą być nieco droższe.

Metoda siateczkowa to naturalne włosy przytwierdzone do siateczki, dlatego koszt takiej siateczki nie jest mały, zaczyna się w granicach od 6.000 zł.

Co jeszcze o zagęszczaniu włosów?

Zagęszczanie włosów to niejako efekt półtrwały. Doczepianie sztucznych pasemek za pomocą różnych metod to efekt który utrzyma się od tygodnia do kilku miesięcy. Na szczęście sztucznych pasemek nie trzeba zdejmować na noc, co jest ogromnym ułatwieniem!

Niestety nie jest to zbyt dobra metoda dla kobiet łysiejących. Wtedy jedynym wyjściem jest przeszczep włosów, przeszczep jest kosztowny i skomplikowany, ale gdy jest ostatnią deską ratunku, to warto się na niego zdecydować i udać się do klinki chirurgii estetycznej.

Skutki uboczne doczepianych pasemek

Doczepiane pasemka stanowią mimo wszystko duże obciążenie dla włosów. Powodują uszkodzenia u nasady włosów czyli w miejscu łączenia pasemek z prawdziwymi włosami, sztuczne pasemka także powodują łamliwość włosów oraz rozdwajanie się ich. Nosząc doczepiane pasemka, skóra głowy także na tym cierpi.

Pasemka mają zły wpływ na higienę skóry głowy, nie ważne jaka metoda zagęszczania włosów zostanie użyta, prawdziwe włosy i skóra ucierpią na tym na pewno.

Najmniej inwazyjną metodą na zagęszczanie włosów wydaje się być mezoterapia igłowa, efekt długoterminowy jednak dość kosztowny w porównaniu z kosztem zakupu klipsów clip in i sztucznych pasemek.

Pogrubianie włosów

pogrubianie-wlosow

Jeśli żadna z wymienionych metod na zagęszczanie włosów nie wpisuje się w Twoje preferencje to możesz jeszcze spróbować pogrubić włosy. Pogrubianie włosów można również wykonać na kilka różnych sposobów.

Metody na pogrubienie włosów które zaraz wymienię są w stanie dosłownie w moment zmienić objętość Twoich włosów.

Cienkie, przerzedzone i rzadkie włosy to problem bardzo wielu kobiet, jest to już zjawisko globalne. Warto poznać te właśnie sposoby na rzadkie włosy aby codziennie móc eksponować swoją kobiecość, najczęściej stosuje się:

  • maseczki na włosy
  • doustne preparaty bogate w żelazo i witaminy z grupy B
  • henna na włosy
  • odpowiednia dieta na grube włosy

Zagęszczanie włosów – cena

  • Dopinanie włosów metodą clip-in (clip-on), wykorzystanie włosów syntetycznych – koszt od 200 do 400 zł.
  • Mikroringi, zagęszczanie włosów metodą taśmową lub za pomocą metody pasemka-do-pasemka – koszt 500 – 800 zł
  • Keratynowe zagęszczanie włosów, zagęszczanie za pomocą ultradźwięków lub infralight – koszt 800 do 1200 zł
  • Przedłużenie włosów z zagęszczeniem, przedłużanie skin-weft to koszt 1200 – 1600 zł
  • Przedłużenie włosów metodą Laserbeamer lub zaawansowaną metodą pasemka-do-pasemka z włosów bardzo krótkich do włosów długich to koszt 2500 do 4500 zł.
0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.