Przedłużanie włosów Clip in jest najprostszą metodą na piękne długie włosy! Jest to metoda przedłużania, która w ogóle nie niszczy włosów, jednak nieumiejętne podejście do zabiegu przedłużania, może sprawić, że włosy będą mało estetyczne i wyglądające sztucznie… Jak dobrze przedłużyć włosy metodą Clip in? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej:

Co to jest przedłużanie włosów Clip in?

Przedłużanie włosów metodą Clip in jest to mocowanie włosów za pomocą zatrzasków Clip in, które mocuje się bezpośrednio do naturalnych włosów. Włosy do przypięcia natomiast, znajdują się na taśmach różnej długości. Taśmy należy umocować we właściwych miejscach na głowie, aby efekt był jak najbardziej naturalny. Najczęściej najdłuższa taśma z włosami, przypinana jest z tyłu głowy, krótkie taśmy natomiast, mocuje się po bokach.

doczepianie-wlosów-clip-in

Aby taśma Clip in nie była widoczna, należy mocować ją bardzo blisko od naturalnych włosów. Takie przedłużanie włosów jest idealne dla kobiet, które nie chcę przedłużać swoich włosów na stałe, a jedynie na jednorazowe wyjście na imprezę.

PAMIĘTAJ: Przedłużanie Clip in jest na dłuższą metę męczące i dość mocno obciąża włosy i cebulki włosowe, wszystko przez zaciski klamr, które dość mocno zaciskają się na Twoich naturalnych włosach i obciążają je.

Przedłużanie włosów CLIP IN – WADY

 • Metoda Clip in nie jest zbyt trwała, włosy po dłuższym czasie mogą zacząć wyglądać nienaturalnie, wszystko przez to, że klipy i taśmy, zaczną się z czasem obsuwać z włosów. Dojdzie do rozregulowania upiętej wcześniej fryzury!
 • Jeśli nie masz doświadczenia w doczepianiu włosów, możesz mieć problem z uzyskaniem naturalnego efektu przedłużonych włosów.

Przedłużanie włosów CLIP IN – ZALETY

 • Dużą zaletą przedłużania włosów clip in, jest fakt, że doczepiane włosy można zakładać na głowę wielokrotnie. Nie niszczą się, chyba, że są wyjątkowo źle traktowane…
 • Do przedłużania włosów tą metodą, nie trzeba stosować niszczących włosy klejów, nie trzeba rozgrzewać włosów, metoda Clip in jest zupełnie bezinwazyjna dla naturalnych włosów i skóry głowy!
 • Clip in daje najlepsze efekty wizualne, gdy nosisz włosy rozpuszczone.
 • Długość i odcień doczepianych włosów można zmieniać z dnia na dzień.
 • Doczepianie clip in, można wykonywać samemu w domu, nie trzeba umawiać się do fryzjera i tracić czas oraz pieniądze.
 • Jeśli dojdziesz do wprawy w doczepianiu włosów, będziesz potrzebowała jedynie minut na ich doczepienie i stylizację! jest to bardzo szybka metoda!
 • Ile kosztuje przedłużanie włosów clip in? hmmm… może nie kosztować nic, jeśli nauczysz się sama przeprowadzać ten zabieg!

Jak pielęgnować doczepiane włosy?

doczepianie-włosów-clip-in-efekty-przed-po

 1. Zawsze ściągaj doczepiane włosy do spania, jeśli już naprawdę chcesz je mieć na sobie, to spleć je w lekki warkocz.
 2. Jeśli nosisz doczepiane włosy, to staraj się je często szczotkować i czesać. Takie włosy mają czasem tendencję do plątania się z włosami naturalnymi, w efekcie czego, powstają kołtuny!
 3. Mycie sztucznych włosów to także ważna część. Sztuczne włosy należy myć delikatnie, nie szoruj ich tak jak robisz to ze swoimi naturalnymi włosami. Myj włosy od klipsów wzdłuż ich długości ku końcowi. Używaj do tego delikatnego szamponu.
 4. Unikaj suszenia sztucznych włosów suszarką, najlepiej przewieś je gdzieś, gdzie będą miały spokój i same sobie wyschną, możesz też sprawdzić jak suszyć włosy bez suszarki!
 5. Ważne jest także powolne i delikatne rozczesywanie doczepianych włosów tuż po ich umyciu. Jeśli przesadzisz, włosy naciągną się i od tego momentu już zawsze będą miały skłonność do plątania się!
 6. Czy doczepiane włosy można kręcić? tak, pod warunkiem, że zabezpieczysz je odpowiednio specjalnym środkiem do ochrony termicznej! WAŻNE: maksymalna temperatura jaką możesz stylizować włosy, to 160 stopni!
 7. Doczepiane włosy lepiej będą się sprawować i współpracować, jeśli od czasu do czasu nałożysz na nie jedwab, bądź inne serum wygładzające!
 8. Jak często myć włosy doczepiane? to zależy jak często je nosisz. Jeśli nosisz je rzadko, mycie włosów przeprowadzaj raz na 3 miesiące. Jeśli nosisz włosy doczepiane niemal codziennie, to myj je raz na miesiąc.

Przedłużanie włosów clip in – opinie

Opinie na temat doczepiania włosów, są w większości przychylne i chwalone. Niekiedy na forach można spotkać się poirytowaniem dziewczyn, które pierwszy raz próbowały przedłużyć włosy metodą Clip in. Na pewno ich irytacja, bardziej wynika z niewiedzy i braku doświadczenia, niż z niefunkcjonalności doczepianych włosów.

Jeśli Wy będziecie robiły to pierwszy raz, to przede wszystkim trzeba uzbroić się w cierpliwość, i z każdej lekcji wynosić jakąś naukę. A każdy kolejny zabieg przedłużania włosów – będzie łatwiejszy!

Przedłużanie clip in na cienkie i rzadkie włosy?

Mając długie i gęste włosy, nie będzie widać clipów, wtopią się one w czuprynę. Problem powstaje przy rzadkich i cienkich włosach. Clipy może być widać i mogą prześwitywać, i tutaj czar pryska, bo jaki sens ma przedłużenie włosów, skoro może być widać clipsy?

Proponuję postawić najpierw na pielęgnację włosów mającą na celu pogrubienie i zagęszczenie włosów, i wydłużenie ich długości, a dopiero później, na przymiarkę do przedłużania włosów.

Jakie włosy clip in wybrać? syntetyczne czy naturalne?

efekty-doczepianych-włosów-clip-in

Odpowiedź jest dość prosta: wybierz włosy naturalne! Jeśli zależy Ci (a powinno) na naturalności, to włosy syntetyczne muszą iść w odstawkę! Jeśli dobrze dobierzesz kolor i wybierzesz włosy naturalne, to bardzo ciężko będzie komukolwiek, odróżnić doczepiane pasma włosów od Twoich prawdziwych kosmyków!

Kolejnym atutem prawdziwych włosów doczepianych, jest to, że takie włosy można poddawać wszelakiej stylizacji, można je:

Naturalne doczepiane włosy nie plączą się tak łatwo jak ich syntetyczny odpowiednik :/

Ile pasemek clip in będę potrzebować?

przedłużanie-clip-in-1 przedłużanie-clip-in-2 przedłużanie-clip-in-3 przedłużanie-clip-in-4 doczepianie-wlosów-clip-in

Zestawy doczepianych włosów clip in zwykle zawierają 5-6 lub 7 taśm. Zwykle są to 3 duże taśmy i kilka mniejszych, które doczepia się z boku głowy. Ciężko powiedzieć ile będziesz potrzebowała pasemek clip in, zależy jak długie i jak gęste masz swoje naturalne włosy oraz jaką fryzurę będziesz nosić.

Jeśli masz np. fryzurę i włosy półdługie o średniej gęstości, i nie wiesz jaki zestaw clip in zamówić, to napisz bezpośrednio do sprzedawcy o poradę, można też trafić na sklepy, gdzie pracownicy sami dobiorą Tobie odcień doczepianych pasemek do Twojego koloru włosów, wystarczy wtedy przesłać obsłudze sklepu zdjęcia Twoich włosów, robione oczywiście w naturalnym świetle.

Czy noszenie włosów CLIP IN boli?

Noszenie doczepianych włosów nie boli, ale może boleć! wszystko zależy od tego czy umiejętnie je założysz :-) Najbardziej dokuczliwe jest uczucie ciągnięcia, po doczepieniu włosów. Możesz pozbyć się tego uczucia jeśli dobrze natapirujesz swoje pasemka, dodatkowo należy spryskać je lakierem do włosów i dopiero doczepić!

Kolejną złotą poradą jest wpinanie doczepianych włosów jak najgłębiej w swoje naturalne włosy, uczucie ciągnięcia włosów będzie Ci towarzyszyć jeśli wepniesz doczepiane włosy zbyt płytko! ponieważ będą się one trzymać na małej ilości Twoich włosów, stąd pojawi się uczucie ciągnięcia. Klipsy będą wisieć na dosłownie kilku włosach :/

Zobacz jak przedłużyć włosy metodą Clip In – wideo

Mam nadzieję, że mój dzisiejszy poradnik jak doczepiać włosy był dla Ciebie przydatny, doczepianie włosów clip in jest naprawdę łatwe, wystarczy trochę cierpliwości i praktyki!

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

2 KOMENTARZE

 1. kiedyś próbowałam tych doczepek na klipsy, ale szybko się zsuwało wszystko. na każdym kroku się zastanawiałam czy z włosami wszystko ok ;) teraz lepsze są te metody przedłużania great lengths na ciepło lub na zimno. o wiele trwalsze, efekt nadal naturalny i wygoda w noszeniu, bo pozbyłam się obaw że coś mi się z nimi stanie. Ktoś próbował tej metody GL też?

 2. Nie zdecydowałbym się na clip in. Jak ktoś chce mieć efekt na dłużej to polecam z doświadczenia Great – u mnie trzymały się 5 miesięcy i nic się nie działo. Pielęgnowałam według ich zaleceń i było ok. Jak ktoś chce efekt na moment (wesele, impreza rodzinna czy inne) to polecam doczepki od nich. Też się sprawdzają, a i jakość włosów można poznać ;)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.