Żelatyna jest produktem pochodzenia zwierzęcego, który wytwarza się z ich kości, chrząstek i skóry. Dodawana jest do galaretek oraz na przykład słodyczy czy leków, aby były odpowiedniej konsystencji, a tak naprawdę jest superfood.
Właściwości żelatyny
Spis treści
Jest bogata w aminokwasy takie jak glicyna i prolina, a są one wyjątkowo pożyteczne dla wątroby. Są w stanie wspomóc jej pracę oraz oszczędzić układowi pokarmowemu pracy związanej z rozkładem spożytego mięsa.
Oprócz tego zauważono, iż żelatyna jest pomocna w przypadku zaburzeń trawienia. Oprócz tego żelatyna pomaga w odchudzaniu, ponieważ blokuje uczucie głodu na dłużej.
To niskokaloryczny sposób na uzupełnienie białka w diecie oraz niezbędnych aminokwasów, na przykład w przypadku sportowców, chcących budować masę mięśniową.
Zaletą żelatyny jest to, że przy niskiej liczbie kalorii zawiera takie składniki mineralne jak wapń, żelazo, fosfor, krzem i siarka. Przez to świetnie wpływa na stan cery. Oprócz tego żelatyna zawiera kolagen, co opóźnia procesy starzenia skóry i sprawia, że wygląda ona na młodszą i odżywioną. Koniecznie sprawdź: co daje maseczka z żelatyny na twarz!
Żelatyna przyda się również tym kobietom, które chcą wyglądać piękniej, mieć grubsze i bardziej błyszczące włosy, mocniejsze paznokcie i skórę.
Koniecznie sprawdź: jak zrobić i co daje laminowanie włosów żelatyną!
Duża ilość kolagenu podnosi skórę i pomaga w usunięciu cellulitu, ogranicza powstawanie rozstępów skóry, na przykład w czasie szybkiego przybierania na wadze co ma miejsce w wyjątkowej sytuacji, jaką jest ciąża.
Żelatyna przy chorobach stawów
Jest polecana osobom mającym problemy ze stawami. Ma ona działanie przeciwzapalne, dzięki któremu ograniczona zostaje bolesność stawów oraz dyskomfort związany z chorobą. Jest to prosty i łatwo dostępny lek w przypadku zapalenia stawów, artretyzmu, zwyrodnień układu ruchu.
Jest również polecana sportowcom, którzy uprawiają intensywnie obciążający stawy sport, w celu ochrony ich przed kontuzjami i nadmiernym zużyciem. Również w przypadku kontuzji środek ten jest w stanie pomóc łatwiej dojść do siebie, mniejszym kosztem poprzez zmniejszenie dolegliwości bólowych.
Wybrane specjalnie dla Ciebie:
- Botoks na włosy [RANKING ampułek] efekty + cena + instrukcja
- Ranking szamponów bez SLS
- Olejek arganowy na włosy? no TAK! 5 zastosowań + instrukcja
- Jak wzmocnić włosy i cebulki? [6 DOMOWYCH] sposobów!
- Pielęgnacja włosów o różnym stopniu porowatości