Podpowiadamy dziś jak wzmocnić włosy i cebulki włosów. Częste problemy z wypadaniem włosów mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Najczęściej w ten sposób objawiają się niedobory ważnych minerałów i witamin oraz wahania hormonalne. Włosy mogą być osłabione również na skutek niewłaściwej pielęgnacji.

W wielu przypadkach jednak, możliwa jest szybka poprawa ich stanu, dzięki zastosowaniu domowych sposobów. Które z nich są najskuteczniejsze?

Jak wzmocnić włosy? użyj oleju rycynowego!

Osłabione cebulki oznaczają zazwyczaj, że włosów na głowie jest coraz mniej. By pobudzić wzrost nowych, najlepiej jest użyć do tego celu olejku rycynowego. Pobudzenie wzrostu włosa uzyskuje się poprzez wcieranie olejku rycynowego w skórę głowy. Dobrze jest wcześniej nieco go podgrzać, dzięki czemu będzie lepiej wnikał w skórę głowy.

jak-wzmocnić-włosy

Olejek rycynowy nie tylko wzmocni cebulki włosów, ale także pobudzi do wzrostu te z nich, które są uśpione. W ten sposób można szybko uzyskać lepszą gęstość włosów. Aby wzmocnić włosy, olejek rycynowy można również łączyć z żółtkiem kurzego jaja.

Do jednego żółtka dodaje się jedną łyżkę olejku rycynowego. W ten sposób uzyskuje się odżywkę, którą nanosi się na całe włosy ze szczególnym uwzględnieniem skóry głowy, a po trzydziestu minutach zmywa.

Taki domowy kosmetyk świetnie wpływa na porost włosów, ponieważ dodatkowo odżywia cebulki substancjami zawartymi w żółtku jaja. Furorę robią oba te zabiegi – koniecznie sprawdź:

  1. Nakładanie żółtka na włosy
  2. Mycie włosów żółtkiem

Olej kokosowy i olej arganowy też dają radę!

jak-wzmocnić-włosy-oleje-naturalne-arganowy-kokosowy

Jednak olej do włosów, to nie tylko znany powszechnie olejek rycynowy. Obecnie w celu wzmocnienia włosów i ich cebulek stosuje się wiele naturalnych olei roślinnych. Popularne są zwłaszcza olej kokosowy oraz olej arganowy z który można użyć jak odżywkę na włosy.

W przypadku włosów niskoporowatych, które odznaczają się między innymi długim czasem wysychania po umyciu, sprawdzi się również olej z orzechów włoskich oraz oliwa z oliwek. O skuteczności tej metody pielęgnacji włosów świadczy fakt, iż stosują ją Hinduski, które słyną ze swoich pięknych włosów.

W jaki sposób można zastosować olejowanie włosów? Najbardziej popularną metodą jest rozprowadzenie oleju po skórze głowy i włosach i pozostawienie go na całą noc. Następnego dnia należy umyć włosy. W taki sposób najłatwiej zauważyć, czy dany olej dobrze wpływa na nasze włosy.

Olejowanie włosów wpływa dobrze na ich wygląd, pozwala na lepszą ochronę przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Ponadto korzystnie wpływa na stan skóry głowy, zwłaszcza w przypadku jej nadmiernego przetłuszczania się.

Jak wzmocnić włosy i cebulki? pokrzywa lekiem na brak żelaza!

pokrzywa-na-wzmocnienie-włosów
Pokrzywa na wzmocnienie włosów

Pokrzywa to jedno z ziół, które doskonale wpływa na stan całego organizmu. Warto wykorzystać jej właściwości do wzmocnienia cebulek włosowych. W tym celu zaleca się picie naparu z pokrzywy jeden lub dwa razy dziennie. Jeśli pokrzywa jest zbierana samodzielnie, należy pamiętać, by był to zbiór z maja, kiedy jeszcze zioło to nie ma kwiatów.

Wiosną pokrzywa zawiera więcej substancji prozdrowotnych niż w innych porach roku, dlatego warto zrobić zapas. Oprócz naparu z suszonego ziela pokrzywy, można użyć także świeżego soku. Jeśli ktoś nie lubi jego smaku, to nie szkodzi, ponieważ można go również stosować zewnętrznie i wmasowywać go w skórę głowy.

Pokrzywa stosowana wewnętrznie wpływa korzystnie na poziom żelaza w organizmie. Niedobór żelaza zaś bardzo często jest powodem osłabionych włosów, dlatego pokrzywa jest tak polecana w przypadku nadmiernego ich wypadania.

Wiesz już jak wzmocnić włosy pokrzywą, ale wiedz, że jednocześnie należy jednak pamiętać, że pokrzywa wypłukuje część witamin z grupy B, dlatego należy zrobić przerwę po miesiącu kuracji i pamiętać o wprowadzeniu dodatkowych źródeł tych ważnych składników do codziennej diety.

Skrzyp polny na wzmocnienie włosów!

jak-wzmocnić-włosy-skrzyp-polny

Jak wzmocnić włosy innym sposobem? Można stosować różnego rodzaju preparaty ze skrzypem polnym, które wzmacniają włosy i cebulki włosów, ponieważ zawierają krzem. Zamiast kapsułek, można również pić napar ze skrzypu polnego, jednak należy pamiętać, że ma on specyficzny smak oraz działa moczopędnie.

Jeśli problemy z włosami rzeczywiście były spowodowane niedoborem krzemu, stosowanie preparatu ze skrzypem powinno przynieść efekt po kilku tygodniach. Oprócz stosowania preparatów ze skrzypem, można również zdecydować się na płukanie włosów naparem z tego zioła. Napar ten należy stosować po umyciu włosów jako ostatni etap płukania.

Mocne włosy dzięki witaminom z grupy B

drożdże-jak-wzmocnić-włosy

Tak jak pokrzywę i skrzyp, drożdże można stosować na dwa sposoby w celu poprawy stanu włosów.

Pierwszy z nich obejmuje picie sparzonych mlekiem drożdży, które zawierają wiele witamin z grupy B, a tym samym dobrze wpływają na skórę i włosy od wewnątrz, zapobiegając niedoborom. Decydując się na taką kurację, należy jednak pamiętać, że niesparzone drożdże mogą „zjadać” witaminy w przewodzie pokarmowym.

Drugim sposobem zastosowania drożdży w pielęgnacji włosów jest maseczka. Można kupić jej gotową wersję w drogerii, wtedy zazwyczaj zawiera dodatkowo inne substancje, takie jak na przykład olej z pestek róży.

Samodzielnie wykonana maseczka do włosów z drożdży zawiera zwykle tylko trzy składniki: wodę, drożdże oraz jogurt lub miód, ale można do niej dodać również olej z łopianu, który korzystnie wpływa na stan cebulek.

Maseczkę do włosów na bazie drożdży można trzymać od piętnastu minut do około dwóch godzin, jednak wiele osób rekomenduje, że w celu lepszego działania najlepiej jest pozostawić ją na kilka godzin.

Składniki maseczek pielęgnacyjnych do włosów wchłaniają się lepiej, gdy mają wyższą temperaturę, dlatego włosy pokryte preparatem należy najpierw owinąć folią, a dopiero potem ręcznikiem. Warto pamiętać, że po użyciu maski do włosów, należy dokładnie spłukać je i skórę głowy ciepłą wodą.

Masaż skóry głowy na wzmocnienie włosów i cebulek

masaż-skóry-głowy-wzmocnienie-włosów

Podczas stosowania olejku rycynowego oraz soku z pokrzywy, nie należy także zapominać o leczniczym masażu głowy. Taki zabieg najlepiej pobudza krążenie krwi, co poprawia odżywienie cebulek włosowych, a tym samym wzmacnia same włosy, które dopiero rosną.

Masowanie skóry głowy może również pobudzić nowe włosy do wzrostu, warto więc wykonywać go codziennie, a przynajmniej podczas ich mycia. Oprócz masowania skóry głowy palcami, warto jest wybrać odpowiednią szczotkę.

Do tego celu warto zastosować szczotkę drewnianą, której igły będą miały odpowiednie zakończenie. W przypadku szczotek plastikowych należy zwracać uwagę, by igły nie podrażniały skóry głowy, ponieważ może to przynieść efekt odwrotny do zamierzonego.

Bardzo ciekawie na tle wzmacniania włosów wypada peeling skóry głowy <— koniecznie sprawdź!

Prawidłowa pielęgnacja włosów na co dzień…

Zanim sięgnie się po zaawansowane produkty do pielęgnacji włosów, warto najpierw sprawdzić, czy ich osłabienie nie wynika ze złej pielęgnacji. Negatywny wpływ na włosy ma przede wszystkim mocne wycieranie ich w ręcznik po umyciu oraz pozwalanie, by stale ocierały się o ubranie.

Zbyt mocne wiązanie pasm włosów może z kolei spowodować ich wypadanie, zwłaszcza gdy cebulki są słabe. Warto zwracać uwagę na to, by po umyciu włosów delikatnie zawinąć je w ręcznik.

Lepiej jest również, zdecydować się na chłodniejszy strumień powietrza podczas suszenia pasm, możesz też wypróbować te sposoby na suszenie włosów bez suszarki! Włosy można wyczesać dopiero po ich wysuszeniu i należy przy tym zacząć od końcówek.

Do zasad prawidłowej pielęgnacji należy również wybór odpowiedniego szamponu do włosów. W przypadku włosów często przetłuszczających się, niezbędne jest ich codzienne mycie.

Źle dobrany szampon może spowodować ich przesuszenie, a także pogorszyć stan skóry głowy, dlatego w przypadku zaobserwowania tego typu zmian, warto po prostu zmienić go na taki, który będzie pozbawiony uczulających składników.

A może Ty masz jakieś ciekawe sposoby jak wzmocnić włosy i ich cebulki?

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

2 KOMENTARZE

  1. dla mnie zbawieniem okazały się być kosmetyki (szampon i odżywka) Biotebal. świetnie mi pomagają w dbaniu o włosy. wreszcie mogę im dostarczyć odpowiednią ilość biotyny, która najlepiej wzmacnia włosy.

  2. Zdrowa dieta, zdrowe tłuszcze i jak najmniej stresu. To prosta recepta na zdrowe i błyszczące włosy.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.