Płatki jęczmienne błyskawiczne zdobywają coraz większą popularność na naszych stołach, chociaż najczęściej jęczmień występuje w formie zwykłej kaszy.

Opis produktu

platki-jeczmienne-blyskawiczne-kupiec

Płatki jęczmienne błyskawiczne firmy Kupiec to jęczmień poddany obróbce termicznej i posiekany. Dzięki temu zyskał nowe właściwości, między innymi jest bardzo łatwy i szybki do przygotowania. Nadaje się dzięki temu do przygotowania na śniadanie, szczególnie gdy jest mało czasu. Płatki są lekkie, a po ugotowaniu mają przyjemną, gładką konsystencję. Płatki nadają się jako osobne danie, mogą być też dodatkiem i do innych.

Mogą być przygotowane na słono i na słodko, w zależności od apetytu. Nie nadają się raczej jako zastępstwo do zwykłej kaszy jęczmiennej czy kaszy pęczak, ponieważ nie są sypkie po ugotowaniu i mogą wyglądać nieestetycznie. Mają również mniej wartości odżywczych.

platki-jeczmienne-blyskawiczne

Jęczmień – właściwości

Płatki jęczmienne podobnie jak inne kasze zawierają dużą ilość białka. Wyróżniają się pod tym względem jeśli chodzi o większość zbóż, ponieważ zawierają ponad 9 gramów białka w 100 gramach produktu, podczas gdy one przeciętnie około 6 gramów. Płatki błyskawiczne jęczmienne mają większy indeks glikemiczny i więcej kalorii, niż przykładowo płatki owsiane (185 kalorii w 100 gramach). Gładka konsystencja płatków po ugotowaniu sprawia, że jest to znakomite remedium na dolegliwości żołądkowe, na przykład w przypadku niestrawności, biegunki, bólu brzucha czy zaparcia.

platki-jeczmienne-blyskawiczne-2

Jedzenie płatków jęczmiennych sprawia, że brzuch jest płaski. Zawierają pożyteczne dla zdrowia witaminy z grupy B, w tym kwas foliowy, żelazo, wapń, magnez, fosfor. Wyróżnia się witamina PP, która dobrze wpływa na układ krwionośny oraz stan zewnętrzny skóry, pomagając pozbyć się zmian trądzikowych i poprawiając ukrwienie cery, przez co ma ona lepszy koloryt.

Płatki jęczmienne błyskawiczne wykorzystać można również jako kosmetyk o działaniu zewnętrznym na skórę. Nadaje się do zdrowych peelingów do skóry poprzez zalanie płatków wodą, oraz jako maseczki o działaniu nawilżającym i ujędrniającym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.