Starasz się znaleźć coś ciekawego na Walentynki? Czy jesteście ze sobą już tak długo, że wydaje ci się, że wykorzystałaś już wszystkie pomysły? Jeśli chodzi o Walentynki, kwiaty, czekoladki i urocze kartki to banał. W tym roku spróbuj czegoś nowego. Odejdźcie od typowych pomysłów powielanych przez lata i poszukajcie czegoś nowego i oryginalnego.

Pomysł nr 1. Idźcie na lody

Wybierzcie lodziarnię, która przygotuje dla Was specjalnie lody na zamówienie. Może skusicie się też na smoothie lub milkshake? Obowiązkowo jedna szklanka, dwie słomki. To takie romantyczne.

2. Obejrzyjcie romantyczny film

oprzytulajaca się para na ulicy

Twój facet uwielbia kino akcji i filmy sci-fi? Przekonaj go, aby ten jeden raz w roku usiadł z tobą i obejrzał typowy film o miłości.

Sięgnij po klasyki typu „Titanic”, „Pamiętnik” czy „50 pierwszych randek”. Nie daj sobie wmówić, że oglądanie takich filmów nie jest męskie, przecież żaden jego kolega nie musi wiedzieć.

3. Idźcie na spacer

Długi, zimowy spacer w parku to coś co naprawdę może się wam spodobać. Podziwiajcie piękne zimowe otoczenia. Jeśli będzie ci bardzo zimno, to tylko kolejny powód, aby on cię przytulił i ogrzał. A po spacerze – wojna na śnieżki!

4. Zróbcie piknik

Piknik w zimie? Zorganizujcie go sobie w domu. Przesuń stolik, rozściel koc na podłodze i rozłóż wasze ulubione przekąski. Wczujcie się w ten klimat, oglądając jedne z wyżej wymienionych, romantycznych filmów.

5. Zostańcie w łóżku

Tego dnia wcale nie musicie wychodzić z łóżka. Obejrzyjcie film lub wymyślcie sobie różne zadania i konkurencje do wykonania. Czy kiedykolwiek podrzucałaś popcorn czy też żelki i próbowałaś je złapać z powietrza? Nie? Zróbcie sobie konkurs i sprawdźcie komu wyjdzie to lepiej. A może czas na łóżkową nowość? zobacz: co to jest singapurski pocałunek!

6. Gotujcie razem

Przez żołądek do serca! Dokładnie tak, wspólne gotowanie jest bardzo niedocenianą rozrywką.

Czas spędzony w kuchni będzie dla was wspaniałą zabawą. Od dawna wiadomo, że pewne produkty to afrodyzjaki, więc wykorzystaj je w trakcie przygotowań waszej wspólnej potrawy.

7. Zaśpiewajcie sobie

Po co wychodzić, jeśli możecie zostać w domu i zrobić sobie swój własny koncert. Karaoke to świetna zabawa.

Wcielasz się w gwiazdę rocka i śpiewasz swojemu partnerowi jego ulubione utwory. Możecie śpiewać sobie nawzajem lub w duecie. Na pewno będą to przyjemnie spędzone Walentynki.

8. Tańczcie

Kiedy ostatni raz razem tańczyliście? Walentynki mogą być okazją do nauki nowego układu tanecznego, który sami wymyślicie. Niech poniesie was fantazja, włączcie ulubione piosenki i parkiet jest cały wasz. Jak na Walentynki przystało, utwory powinny być romantyczne.

9. Zagrajcie w gry planszowe

Gry, konkurencje i rywalizacja między partnerami może być bardzo seksowna. Dodaj do tego kieliszek wina lub dwa i robi się naprawdę ciekawie. Zagrajcie w Scrabble – jedyna zasada, układajcie tylko romantyczne słowa.

10. Napiszcie liściki miłosne

Jak komukolwiek mógłby się nie podobać ten pomysł? Napiszcie sobie miłosne wyznania, coś romantycznego na małych karteczkach, a następnie schowajcie je w domu w różnych miejscach, np. w szafkach, pod puszką z kawą, za szczoteczką do zębów czy nawet w bucie. Jeśli jesteś facetem, zobacz: jak być romantycznym mężczyzną!

Bądźcie kreatywni! Następnie nawzajem szukacie ukrytych „wiadomości”.

11. Wymyślcie swoją historię

Jednym z pomysłów było głośne czytanie, ale czy lepiej pójść o krok dalej i napisać własne opowiadanie czy krótką historię. Walentynki to idealna okazja. Wspólnie stwórzcie historię, której jesteście głównymi bohaterami, im bardziej szalona i romantyczna zarazem, tym lepiej.

12. Nagrajcie płyty

Jest to sposób, aby przygotować drugiej osobie drobny prezent z okazji Walentynek. Nagraj swojemu ukochanemu płytę z waszymi ulubionymi piosenkami.

Niech będą to utwory, które kojarzą mu się z tobą, waszymi romantycznymi chwilami lub rocznicą związku. Im bardziej personalna stanie się ta płyta, tym przyjemniej będzie mu jej słuchać, np. w samochodzie w drodze do pracy.

13. Idźcie do teatru

Istnieje wiele romantycznych sztuk, które idealnie wpasują się w ten dzień. Zamiast iść do kina, wybierzcie teatr. Zapoznajcie się z repertuarem, sprawdźcie gdzie i kiedy grają wasi ulubienie aktorzy.

Jeśli twój partner nie jest typem romantyka i nie gustuje w historiach miłosnych, wybierzcie komedię.

14. Zagrajcie w „pocałunki”

Walentynki to bardzo romantyczne święto, więc możecie zagrać w romantyczną grę. Za każdym razem, gdy usłyszycie kogoś wypowiadające słowo „miłość” musicie dać sobie szybko buziaka.

Na koniec wygrywa osoba, która najszybciej zareagowała. Możecie oczywiście umówić się na każde inne słowo, ale niech będzie ono związane z tematyka święta zakochanych.

15. Podarujcie kartki

Walentynki to święto, w którym możesz obdarować innych, całkiem nieznanych ci ludzi. Możesz rozdawać małe karteczki walentynkowe przechodniom , a czyniąc ten niewielki gest, wywołać uśmiech na czyjejś twarzy.

W końcu jest to święto miłości, a tak mało będzie cię to kosztowało.

Przeczytaj również: Jak uwieść faceta? Poznaj 5 przydatnych wskazówek

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl