Nie wiesz, jak cieszyć się z małych rzeczy? Nie wiesz, co zrobić, żeby codziennie czuć się dobrze i myśleć pozytywnie? Jak się okazuje, w dzisiejszych realiach to nie tylko twój problem. Żyjemy w czasach, w których bardzo trudno znaleźć chwilę wytchnienia, a jeśli już mamy okazję odpocząć – zwykle niezbyt efektywnie wykorzystujemy swój wolny czas.

Codzienna bieganina i życie na wysokich obrotach nierzadko przyczyniają się do przewlekłego zmęczenia oraz złego samopoczucia, nie wspominając już o chorobach cywilizacyjnych, które w XXI wieku są już prawdziwą plagą. Na szczęście, jest na to sposób.

Sprawdź, co zrobić, by każdego dnia budzić się z uśmiechem na ustach. By umieć żyć tu i teraz, a nie ciągle czekać – na weekend, na wakacje, na święta… Przedstawiamy 6 sprawdzonych sposobów, jak pozytywnie przeżyć każdy dzień!

Wstawaj prawą nogą

Łatwo powiedzieć, a trudniej zrobić? Na szczęście to tylko metafora i nie musisz co rano zastanawiać się, która noga to prawa, a która lewa – co w przypadku wczesnej pobudki i wrzeszczącego budzika, zamiast napawać cię radością, tylko jeszcze bardziej cię rozdrażni…

A przecież nie o to nam chodzi. Codziennie rano pomyśl sobie, że to, co czeka cię w danym dniu, na pewno przejdzie pomyślnie. Nawet jeśli przed tobą stresujące spotkanie, wystąpienie publiczne lub masa obowiązków do wykonania, z pozytywnym nastawieniem wszystko pójdzie lepiej! Pomyśl o kilku rzeczach, które sprawiają ci radość

– o ukochanej osobie, swoim zabawnym zwierzaku, zbliżającym się urlopie, urodzinach mamy i przygotowanej imprezie-niespodziance… Albo o rzeczach bardziej przyziemnych: że jesteś zdrowa, masz dach nad głową – zawsze znajdzie się jakiś powód do uśmiechu.

Nawet jeśli na co dzień traktujesz coś jako oczywistość, zamień to w siłę, która pomoże ci przetrwać najtrudniejsze momenty w ciągu dnia. Optymiści mają w życiu łatwiej, dlatego witaj każdy dzień z optymistycznym nastawieniem!

Spędzaj czas z najbliższymi

przyjaciele

W codziennym natłoku obowiązków warto znaleźć chwilę dla najbliższych. Nie zapominaj o tym, co jest najważniejsze i nie usprawiedliwiaj się, że masz za dużo na głowie. Obowiązki są ważną częścią życia, ale największe szczęście płynie właśnie z chwil, które spędzamy w rodzinnym gronie.

Wystarczy kilka minut dziennie, które poświęcisz na rozmowę telefoniczną z przyjaciółką albo jakiś dzień w tygodniu, w którym zorganizujecie przyjęcie w ogródku, wybierzecie się na kawę z rodzicami lub pójdziecie na niedzielny obiad do dziadków.

A może dawno nigdzie nie wychodziłaś? Weź swoją drugą połówkę na romantyczną kolację i spędźcie trochę czasu we dwoje. Spróbuj wprowadzić tę poradę do swojego życia, a zobaczysz, że wszystko nabierze kolorów!

Otaczaj się pozytywnymi ludźmi

Jeśli masz w swoim otoczeniu wieczne marudy, zastanów się, czy nie lepiej będzie po prostu zmienić znajomych. Oczywiście, możesz spróbować zmienić ich nastawienie do życia, ale wiadomo, że dla niektórych skarżenie się na wszystko dookoła to sposób na życie.

To dla twojego dobra! Na pewno słyszałaś powiedzenie: z kim się zadajesz, takim się stajesz. To działa w dwie strony – w gronie pozytywnie zakręconych osób, ty też zaczniesz postrzegać wszystko w kolorowych barwach. Inspiruj się ich radością do życia i zarażaj też innych!

Uprawiaj sport

Nie od dziś wiadomo, że każdy wysiłek fizyczny jest zdrowy, zarówno dla ciała jak i dla duszy. W trakcie ćwiczeń twój organizm wytwarza hormony szczęścia – endorfiny – które pozytywnie cię nastrajają i dają ogromne przypływy energii. Dyscyplin sportowych jest tak wiele, że na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Nieważne, na co się zdecydujesz, pamiętaj, że nawet codzienny spacer wpłynie korzystnie na twoje samopoczucie. A jeśli już od dłuższego czasu uprawiasz jakiś sport – tak trzymaj!

Rób dobre uczynki

dobre-uczynki

Dziel się dobrem z innymi. Do tego wcale nie są potrzebne wielkie pieniądze, wystarczy odrobina czasu i chęci. Masz starszą sąsiadkę, której możesz pomóc z zakupami?

Zrób to! Pomachaj dziecku, które podchodzi do twojego stolika, kiedy pijesz kawę; życz miłego dnia ekspedientce w sklepie; kup coś do jedzenia bezdomnemu; powiedz koleżance w pracy jakiś miły komplement – to wszystko to naprawdę drobne rzeczy, ale kiedy codziennie wykonasz chociaż jedną miłą rzecz dla innych, sama też poczujesz się szczęśliwsza.

Obdarowywanie uśmiechem i wywoływanie go u innych, to najlepszy sposób na trwanie w szczęściu i radości. Jest duża szansa, że jeśli ty okażesz komuś życzliwość, ten ktoś pomoże też innym. W ten sposób stworzysz łańcuszek dobrych uczynków, a świat stanie się choć trochę piękniejszy.

Nie bądź materialistką

Pogoń za pieniędzmi nie ma sensu. Jeśli masz za co żyć i niczego ci nie brakuje, zastanów się, czy naprawdę potrzebujesz więcej, niż masz… Może warto skupić się na pielęgnowaniu wspomnień i tworzeniu okazji do zdobywania nowych? Co tak naprawdę przyjdzie ci z nowego samochodu czy kolejnej marynarki w szafie?

To tylko chwilowa radość, która z czasem przestanie mieć znaczenie. Za 10 lat nie będziesz wcale o nich pamiętać, za to z przyjemnością powspominasz spontaniczny weekend w Krakowie albo wakacyjny wyjazd za granicę. Przedmioty dają tylko chwilowe szczęście, wspomnienia zostają z nami na zawsze.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień