Raz na miesiąc każda z nas jest usprawiedliwiona. Odczuwamy bóle, dokucza nam złe samopoczucie i tylko czekamy na moment, aż okres się skończy. Właśnie dlatego robimy najróżniejsze rzeczy, aby poprawić sobie samopoczucie.

Dużo jemy, zwłaszcza słodkości, wtedy nie możemy sobie żałować, miewamy humory, nie dbamy tak o swój wygląd i bardzo często nawet bierzemy wolne od pracy.

Rzeczy, które każda kobieta robi w czasie miesiączki

kobieta-w-czasie-miesiacznik

Sprawdzamy, czy on już nadszedł.

„Kurcze… powinnam już mieć, a jeszcze nie dostałam… Ah, może zrzucę coś na podłogę.”
Schylamy się pod pozorem podniesienia czegoś tylko po to, aby sprawdzić, czy przypadkiem między nogami nie pojawiła się czerwona plama. A fuj..
Często również nie krępujemy się zapytać kogoś znajomego w pobliżu: „Słuchaj, sprawdź, czy nie mam przypadku brudnego tyłka?”

Zjadamy wszystko, co jest w zasięgu naszej ręki!

O tak.. co tak poprawi nam humor jak góra słodyczy? Cały miesiąc przestrzegamy rygorystycznej diety, w czasie okresu jesteśmy usprawiedliwione! Czekolada, lody, batoniki.. cały czas chodzą nam po głowie. Poza tym przecież w czasie miesiączki tracimy tyle żelaza, które musimy uzupełnić.. na przykład czekoladą 

Kiedy zapomnimy się i zdarzy nam się głośno zaśmiać

Tak.. to jest zmora wszystkich kobiet przechodzących miesiączkę! „Jak to, mam się w ogóle nie śmiać?” A kaszel? „Wystarczy, że głośno się zaśmiejemy, dopadnie nas kaszel, czy nie daj Boże, puścimy bąka.. O nie… od razu musimy lecieć do łazienki..

Czas na awanturę!

Kto jest w zasięgu naszej ręki? Kolega? Chłopak? Zupełnie nieważne! Wystarczy, że zdenerwują nas głupim żartem czy zrobią coś nie tak, nawet zwyczajną drobnostkę- czas na kłótnię!

A tam, przecież na kimś musimy się wyżyć. Szczególnie na mężczyznach! My musimy co miesiąc tak cierpieć, a oni w spokoju mogą sobie obejrzeć mecz i wypić piwo, zamiast głaskać nas po brzuchu.. zupełnie nieczułe istoty.

Płaczliwe humorki są na porządku dziennym

W jednym momencie potrafimy zmienić swój nastrój, a raczej nie my tylko nasza miesiączka. Gdy jesteśmy nadzwyczaj radosne, bo nie boli nas obecnie brzuch, wiedz, że za 5 minut wszystko może się zmienić! Potrafimy nagle wybiec z pokoju i się popłakać.

Czemu? Zwyczajnie może nam się nagle przypomnieć jakaś smutna sytuacja z naszego życia, albo po prostu stając przed lustrem, nagle zaczynamy zauważać wszystkie nasze wady.

Poza tym przecież kiedy odczuwamy tak silne skurcze w czasie okresu, nie będziemy pindrzyć się, zwyczajnie nie mamy na to siły, a na dodatek nasz brzuch jest tak nienaturalnie wydęty. Nic dziwnego, że chce nam się płakać.

Make-up i świetny wygląd? Nigdy

„Jak to? Mam się malować i elegancko ubierać kiedy dolegliwości okresowe są tak silne? W życiu! Mam gdzieś jak wyglądam!” Chodzimy cały dzień w piżamie, grubych wełnianych skarpetach, albo nawet leżymy cały dzień w łóżku i opychamy się słodyczami! Potrzebujemy wygody, a nie pięknego wyglądu.

Straszna chęć na seks!

Oczywiście, bardzo często się zdarza, że między obżeraniem się i regularną zmianą naszych nastrojów, mamy też wielką ochotę na łóżkowe igraszki tuż przed miesiączka oraz w czasie jej trwania. Panowie bądźcie na baczności!

Zdarza się również: oszalałeś? teraz?

„Jeszcze co… dobiera się do mnie. Chyba jest bezczelny! Mnie tak wszystko boli, całe ciało woła o pomstę do nieba, na czele z brzuchem, a on ma ochotę na seks. Co za nietakt!” Serio, nawet gdy mamy ochotę na sex podczas okresu, nie przyznamy się, a odmówimy. W tym przypadku to nasz musi być pierwszy krok… ja mam ochotę- Ty nie odmówisz.

Siłownia.. aerobik, fitness…?

Nigdy w życiu w czasie okresu! I co z tego, że mamy wykupiony miesięczny karnet na siłownię, i co z tego, że dbamy o regularną dietę i ćwiczenia. W czasie miesiączki to się zupełnie nie liczy. Zwyczajnie nie mamy na to siły. Nie mamy siły na nic, oprócz leżenia i narzekania oczywiście.

Wszyscy wiedzą, że okres już nadszedł!

No tak. Kiedy rankiem wyłaniamy się z pokoju ze skwaszoną miną, kuląc się po drodze, cała rodzina, mąż, dzieci, matka, brat, wszyscy już wiedza co jest grane. Cisza, proszę współczuć, wyjść z psem, zrobić gorącą herbatę i uważać na słowa !

Podsumowując: każda kobieta podczas okresu jest po prostu jak facet. Chce jeść, chce seksu, świętego spokoju i chce komuś przywalić. Nieprawda? Mężczyźni, bądźcie wyrozumiali! Przecież wy zwyczajnie nie przeżylibyście takiej comiesięcznej katorgi.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Witajcie moje drogie! Mam na imię Maria, jestem redaktorem serwisu Kobieco.pl. Będę poruszać tematy bezpośrednio związane z kobietami, mężczyźni póki co Nas nie interesują :) jest to miejsce wyłącznie dla kobiet gdzie poczujesz się kobieco i nauczysz się być prawdziwą kobietą. Mam nadzieję, że moje artykuły spodobają się Wam, będę pisała jedynie na tematy na których się znam, żadnego lania wody i pisania pod publikę, z chęcią poruszę także tematy tabu. Zapraszam do lektury, do zobaczenia w komentarzach pod moimi artykułami! Tel. 0048789433444, email: Maria.Se@gmail.com