Bycie singlem nie zawsze jest łatwe, ale ma też swoje zalety. Następnym razem, gdy znów będziesz przygnębiona tym, że nie masz nikogo u boku, przypomnij sobie te powody i ciesz się swoim statusem: wolna.

Ile razy brałaś udział w imprezie anty-walentynkowej, ponieważ nie mogłaś patrzeć na te wszystkie zakochane pary i miliony serduszek na ulicy? Ile razy rezygnowałaś z wyjazdu ze znajomymi, ponieważ byłaś jedyną osobą bez pary?

Niektóre filmy czy programy budują wizerunek singla jako nieszczęśliwej osoby, której nic gorszego spotkać nie może, ale prawda jest zupełnie inna. Dobrze jest być w związku z kimś, kogo się kocha, ale bycie singlem w dzisiejszych czasach też może być wspaniałe.

Oto 7 powodów, dlaczego warto być singlem:

1. Nie musisz się nikomu tłumaczyć

Jedną z najlepszych rzeczy w byciu singlem jest fakt, ze nie musisz się przed nikim tłumaczyć z tego co robisz i z kim, dokąd chodzisz, o której wracasz, ile czasu byłaś na zakupach i kto wciąż do ciebie wysyła te SMS-y. Nie musisz konsultować swoich decyzji z drugą osobą.

Nie musisz również zmieniać planów, tylko dlatego, że twój partner już coś dla was zorganizował. Jesteś panią swojego życia i robisz wszystko według własnego „widzimisię”. Wychodzisz na imprezy z przyjaciółkami tak często, jak tylko masz na to ochotę. Nikt nie patrzy na zegarek, gdy wracasz do domu i śpisz tak długo, jak tylko chcesz.

2. Masz mnóstwo czasu dla siebie

kobieta, odpoczynek, natura,

Prawda jest taka, że będąc w związku masz bardzo mało wolnego czasu, który możesz spędzić sama ze sobą. Najczęściej czas ten dzielisz z drugą osobą. A co jeśli potrzebujesz trochę pobyć „sam na sam”? Wtedy może dojść do małej kłótni. Single nie mają takich problemów.

Masz możliwość odkryć co w tobie drzemie, być może odnajdziesz nowe pasje. Doceń to, że możesz dużo czasu poświęcić na własny rozwój i nie traktuj bycia singlem jako coś gorszego.

3. Jesteś panią własnego domu

Mieszkanie z drugą osobą wymaga wielu kompromisów. Należy się liczyć ze zdaniem drugiej osoby i wspólnie dość do porozumienia w sprawie koloru ścian czy wystroju pokoju. Jeśli jesteś singlem, urządzasz sobie całe mieszkanie według własnego planu i pomysłu. Jesteś królową swojego zamku, jakim jest właśnie twoje mieszkanie. Nie wspominając już o tym, że masz cała szafę dla siebie i nikt nie rozrzuca ci skarpetek po pokoju.

4. Możesz do woli flirtować

Bycie singlem daje ci prawo do tego, by umawiać się z kim tylko chcesz i flirtować ile się da. Nie masz poczucia winy, gdy spoglądasz na jakiegoś przystojniaka przy barze, nie musisz się tłumaczyć z tego, że dałaś komuś swój numer lub umówiłaś się na randkę ze swoim instruktorem fitness.

5. Robisz to, na co masz ochotę

To niedorzeczne, w jaki sposób jeden niewinny post na Facebooku może przerodzić się w ostrą kłótnię pomiędzy partnerami. Portale społecznościowe stały się już częścią naszego życia i czasami nie da się uniknąć pytań w stylu: „Dlaczego ten facet polubił twoje zdjęcie?”, „Kim jest ten nowy znajomy?”, „Dlaczego twój status na Facebooku to „wolna”?”

Ale ty nie musisz odpowiadać na te pytania. Nie martwisz się ani komentarzami do zdjęć ani tym, że zawierasz nowe znajomości. Możesz pisać do kogo zechcesz i nikt nie będzie cię z tego rozliczał.

6. Nie musisz nikogo zadowalać

kobieta, samochód, słońce,Bycie w związku często wiąże się z tym, że robimy to, na co nie zawsze mamy ochotę, a wszystko dlatego, że chcemy zadowolić swojego partnera lub nie robić mu przykrości. Oglądasz z nim mecz, chociaż wcale cię to nie interesuje, pozwalasz mu wybrać film, pomimo, że lubicie zupełnie inne gatunki.

On zamawia na kolację to, czego ty akurat nie lubisz, spędzasz czas z jego kolegami, chociaż wcale nie masz na to ochoty. Koniec końców, robisz to co musisz, a nie to czego chcesz. Życie singielki jest o wiele prostsze. Robisz wszystko, aby zadowolić siebie. Nie zmuszasz się do niczego, a to co robisz sprawia ci przyjemność.

7. Wydajesz tylko na siebie

Okrutna prawda jest taka, że związek wymaga też nakładów finansowych. Od kolacji w restauracjach, po chodzenie do kina, urodziny, rocznice, aż do wspólnych wakacji. Jeśli macie z partnerem wspólne konto, będziesz musiała zastanowić się dwa razy, zanim kupisz kolejną torebkę Prady. Będąc singlem wydajesz pieniądze tylko i wyłącznie na siebie i swoje zachcianki, nie tłumaczysz się przed nikim ze swoich wydatków.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Interesuję się psychologią stosunków międzyludzkich. Nasze zachowania są cudownie skomplikowane a emocje mają w sobie coś szalonego, dlatego uwielbiam je zgłębiać. Z pasją dzielę się swoimi doświadczeniami. Dużo czasu spędzam w gronie przyjaciół i bliskich mi osób. Kocham wspólne gotowanie i wypady na zakupy. Kontakt: +48606987345, e-mail: alicja.p@o2.pl

1 KOMENTARZ

  1. Na krótką metę życie singielki może wydawać się ok ale na dłużej brakuje czasami oparcia w mężczyźnie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.