Lanie wosku przez klucz i interpretowanie, co z niego powstało, ustawianie butów w kolejce do drzwi, wróżące, która z dziewczyn pierwsza wyjdzie za mąż czy losowanie karteczek z imionami przyszłych mężów – to andrzejkowe zabawy, których wyczekiwała każda z nas, będąc małą dziewczynką. Dziś pozostają jedynie miłym wspomnieniem beztroskiego dzieciństwa, bo po latach okazuje się, że niewiele mają wspólnego z rzeczywistością.

A jednak, andrzejki nadal posiadają swój niepowtarzalny urok i ukrytą magię, która powoduje, że chętnie spędzamy ten czas w babskim gronie.

Mniej tradycyjnie, trochę bardziej nowocześnie, ale cały czas w tym samym klimacie – jak to zorganizować? Zobacz kilka propozycji na wieczór w andrzejkowym stylu.

CHIŃSKA PIDŻAMA PARTY

Andrzejki to idealny czas na to, by powspominać stare dobre czasy i porozmawiać z przyjaciółkami o miłosnych perypetiach, wątpliwościach, marzeniach czy planach na przyszłość. W końcu nie ma to, jak rozmowy do białego rana o wszystkim i o niczym.

Zanim jednak zaprosisz do siebie grupę koleżanek, zadbaj o odpowiednią oprawę. Zgaś światło, a zamiast tego odpal kilkanaście dużych świec.

Jeśli będzie was dużo, przenieś miejsce babskich pogaduszek z kanapy na podłogę – kilka warstw ciepłych koców lub kołder oraz ogromna ilość poduszek zapewni wam wygodę.

Zaproponuj spędzenie andrzejkowego wieczoru w piżamach – będzie oryginalnie, przytulnie i klimatycznie.

Temperaturę ciała podniesie grzaniec z wina lub piwa, a andrzejkowy nastrój z powodzeniem zastąpią chińskie ciasteczka z wróżbą – niech każda z was wylosuje jedną i wspólnie przeanalizujcie, co dana maksyma może oznaczać.

WRÓŻKA PRAWDĘ CI POWIE

dziewczyny czytające gazetę w pokojuJesteś ciekawa, jak będzie wyglądało twoje życie w przyszłym roku? Jeśli potrzebujesz konkretnych informacji, dotyczących tej niedalekiej przyszłości, odpuść sobie lanie wosku przez klucz. Zamiast tego namów swoje kumpele na wspólne czytanie horoskopów z gazet.

Choć wszystkie przepowiednie tego typu należy traktować z przymrużeniem oka, to mogą one zmotywować was do działania i pomóc w podjęciu niektórych decyzji. Jeśli nie brakuje wam odwagi – możecie swój babski wieczór poprzedzić wizytą u wróżki.

Szklana kula, tarot, czarny kot i przepowiadanie przyszłości – może przynieść pożądany dreszczyk emocji i refleksje na temat waszego życia i tego, co komu pisane…

BABSKIE SPRAWY

Andrzejkowy wieczór jest też dobrą okazją do tego, by wraz z koleżankami odbyć niezapominany maraton filmowy.

Komedia romantyczna ze ślubem w roli głównej, horror, w którym nie można oszukać przeznaczenia, science fiction o podróżach w czasie czy film dokumentalny o spełniających się przepowiedniach – prawdziwy babski wieczór nie zna ograniczeń.

To od was zależy czy chcecie płakać ze wzruszenia, zgrzytać zębami ze strachu, w myślach cofać czas czy wymieniać się rozważaniami i obawami na temat końca świata.

Nic też nie stoi na przeszkodzie, by wyjść spoza czterech ścian i spędzić ten dzień na mieście, w spa lub na dyskotece. Nie ważne gdzie i jak, ważne w jakim towarzystwie.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Uwielbiam wykorzystywać naturalne oleje. Obserwuję i zgłębiam styl kobiet z całego świata. Przygotowuję kosmetyki z domowych, lokalnych składników. Kocham buty i torebki. Telefon: +48789345456. e-mail: Joanna.F@wp.pl