Nie ma jednoznacznej definicji kłopotliwego i wielowymiarowego zjawiska, jakim jest sucha skóra. Suchość skóry jest postrzegana przede wszystkim z perspektywy subiektywnych wrażeń. Wysuszona cera pozostaje szorstka, napięta, mało elastyczna, a czasami nawet bolesna w dotyku.

Przesłankami klinicznymi, uznawanymi przez dermatologów za istotne, są pęknięcia, łuszczenie się naskórka oraz stany zapalne. Suchość skóry występuje w trzech formach natężenia.

jaki-balsam-do-cery-suchej

Sucha skóra przejawia się lekkim łuszczeniem się i sporadycznymi pęknięciami. Bardzo sucha cera odznacza się wyraźnymi pęknięciami intensywnym łuszczeniem się. Z kolei skora w fazie przedatopowej jest już chropowata i podatna na wszelkie podrażnienia.

Z pomocą przychodzi…

Spis treści

Powstaje Zatem pytanie: jaki powinien być niezawodny balsam do bardzo suchej skóry? Tego rodzaju kosmetyk powinien przede wszystkim wykazywać intensywne działanie nawilżające i natłuszczające.

Z racji tego, że bardzo sucha skóra jest zazwyczaj również ekstremalnie wrażliwa, należy unikać wszelkich kosmetyków, które zawierają ostre kompozycje zapachowe. Z podobną dozą dystansu należy podchodzić także do wszelkich barwników dodawanych do niektórych kosmetyków.

Produktem, który może stać się nieocenioną pomocą w złagodzeniu problemu suchej skóry, jest odpowiednio dobrany balsam do ciała. Jak go poznać? Powinien być odpowiednio przetestowany i odznaczać się licznymi walorami, które przyczyniają się do poprawy zdrowia i wyglądu skory.

Sprawdzona, delikatna emulsja nie tylko nawilża, ale przede wszystkim skutecznie regeneruje szorstką skórę. Działanie takiego produktu można porównać do kosmetycznego efektu opatrunku.

Efekty powinny być zauważone już po pierwszym użyciu, niemniej jednak bardziej zaawansowane problemy z cerą wymagają przeważnie długoterminowej aplikacji. Co ważne, dobry balsam ma zawsze subtelny zapach oraz lekką konsystencję, która zapewnia błyskawiczne wchłanianie.

Dzięki temu można go swobodnie używać przed pójściem do pracy czy też przed ważnymi spotkaniami.

Dwupoziomowa kuracja

Innym kosmetykiem przydatnym w walce z bardzo suchą cerą będzie ten, który przywróci skórze doskonałą elastyczność dzięki pobudzeniu produkcji kolagenu. Taki produkt powinien również spełniać najwyższe standardy jakości – mieć lekką konsystencję i neutralny zapach. Tylko wtedy mamy zapewnioną komfortową aplikację w każdej sytuacji dnia codziennego.

Nie trzeba skupiać się na pojedynczym kosmetyku. Warto na przykład postawić na linię produktów do pielęgnacji ciała znanej i rozpoznawalnej marki. Jeśli wybieramy sprawdzony i skuteczny kosmetyk, mamy większą pewność, że został on skrupulatnie przebadany, a jego składniki – przetestowane dermatologicznie.

To niezwykle istotne zwłaszcza w przypadku bardzo wrażliwej, suchej skóry, wymagającej wyjątkowej pielęgnacji.

Wybrane specjalnie dla Ciebie:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.