Trudno jest jednoznacznie określić ideał piękna, niektórzy spierają się nawet, czy taki w ogóle istnieje. To, co podoba się jednemu, jest mało atrakcyjne dla kogoś innego.

Niemniej jednak jeśli chodzi o urodę, to czy zostaniemy uznani za atrakcyjnych, opiera się na pewnych wyznacznikach.

Regularne rysy twarzy, ale nie perfekcyjnie

Okazuje się, że zarówno mężczyznom, jak i kobietom podobają się twarze o regularnych rysach i odpowiednich proporcjach. Odległość od czoła do poziomu oczu, oraz od oczu do brody powinna być mniej więcej taka sama. Oczy nie powinny być szersze niż odległość pomiędzy nimi.

rysy-twarzy

Górna część uszu powinna znajdować się na wysokości brwi, a kąciki ust nie mogą być szersze od zewnętrznych kącików oczu. Mimo iż regularne rysy twarzy z reguły są bardziej akceptowalne, to wiadomo, że żadna twarz nie jest perfekcyjna.

Na przykład lewa strona zawsze jest inna od prawej, na przykład mimika jest trochę różna, brew wyżej położona.

Co ciekawe gdy powieli się na zdjęciu tylko jedną część twarzy atrakcyjnej osoby i zastąpi nią drugą część, twarz wcale nie jest już dłużej uznawana za atrakcyjną. Często jest wręcz brzydka dla odbiorców.

Gdyby natomiast przy pomocy technik komputerowych uzyskać idealną symetryczną twarz, to jest ona dla odbiorców niepokojąca, ponieważ wydaje się sztuczna.

Zmarszczki, przebarwienia, pieprzyki i znamiona świadczą o indywidualności

Dzieje się tak, gdy usunie się wszystkie cechy świadczące o indywidualności danej osoby, czyli zmarszczki, przebarwienia, pieprzyki i znamiona. Wynika z tego, że chociaż regularne rysy twarzy są atrakcyjne, to zbytnia perfekcja nie jest.

Niewielkie defekty urody takie jak garbaty, albo lekko krzywy nos, chociaż uznawane są przez wielu ludzi za tragedię, tak naprawdę nie wpływają zbytnio na ogólną ocenę atrakcyjności. Zadajesz sobie czasem pytanie: czy jestem ładną kobietą?

Budowa sylwetki

Zasada regularności sprawdza się również w przypadku budowy sylwetki, uznawanej za atrakcyjną. Ogólnie rzecz biorąc dysproporcje pomiędzy poszczególnymi partiami ciała, nie są atrakcyjne. U kobiet piękna sylwetka oznacza ciało rozszerzające się do dołu, natomiast u mężczyzn ku górze.

sylwetka-kobiety

Oprócz tego kobiety powinny mieć wyraźne przewężenie w talii. Nie jest prawdą, że dla mężczyzn atrakcyjne są kobiety pozbawione tłuszczu. Nie jest ważna waga ciała, a właśnie odpowiednie proporcje. Przesada w żadną stronę nie jest wskazana.

Z reguły kobietom nie podobają się mężczyźni ze zbyt zarysowanymi mięśniami. Wolą one proporcjonalną, atletyczną sylwetkę niż kulturystów. Koniecznie sprawdź jak wyszczuplić sylwetkę!

Zdrowie i witalność

Podświadomie oceniamy ludzi nie tylko pod względem urody, ale również oceniamy ich zdrowie. Blada cera, nadmierna szczupłość, to wszystko oznacza, że dana osoba nie ma wiele sił. Za bardziej atrakcyjne uznaje się osoby, które mają zdrowe włosy i zęby, ładną skórę.

Podczas gdy cechy wyglądu różnych ras człowieka są inne, to jedno jest dość znamienne. Osoby, które pomimo podeszłego wieku zachowują zdrowie i witalność, są uznawane za znacznie bardziej atrakcyjne wizualnie niż te, które unikają aktywności fizycznej.

Dopasowanie do społeczeństwa

Życie wiąże się z tym, że przechodzimy przez wiele jego etapów. Aby być uznanym za atrakcyjną osobę, należy dobrze dopasować się do każdego z nich.

Osoby po pięćdziesiątce, które dalej ubierają i zachowują się jak przed trzydziestką, lub młode osoby, które ubierają się, jakby miały sześćdziesiąt lat z reguły nie są uznawane za atrakcyjne.

Po prostu nie pasują do swojej grupy wiekowej. Oczywiście istnieje wiele wyjątków, potwierdzają one jednak regułę. Jeśli chcemy się odmłodzić, musimy zrobić to umiejętnie, tak by zmiany nie rzucały się zbytnio w oczy.

Cechy charakteru…

Bardzo ważna w ocenie tego, czy dana osoba jest atrakcyjna, czy nie jest jej nastawienie. Jeśli jest uśmiechnięta, otwarta, to większość osób ocenia ją jako osobę bardziej atrakcyjną niż kiedy jest zamknięta, pochmurna, unika kontaktów towarzyskich.

Tak jak w przypadku urody również wyważony charakter zarówno mężczyzn jak i kobiet jest bardziej atrakcyjny niż przerysowane cechy.

cechy-charakteru

Na przykład od mężczyzn wymaga się zaradności, jednak zbytnia agresja jest niepożądana. Podobnie niezbyt pożądaną cechą u kobiety jest nadmierne poleganie na umiejętnościach innych ludzi.

U obu płci nie jest akceptowana zbytnia pewność siebie. Zbyt wysokie mniemanie o sobie zwykle odstrasza lub nawet budzi śmiech, jeśli nie jest zbieżne z rzeczywistością. Na przykład wiele kobiet jest przekonanych o swojej urodzie, podczas gdy tak naprawdę ma widoczne braki.

Poczucie atrakcyjności – skąd je brać?

Według współczesnych standardów panuje moda na pozytywne myślenie. Jednak tak naprawdę by poczuć się atrakcyjnym, konieczne jest zobaczenie, że podobamy się innym ludziom. Aby tak się stało, należy dać im szansę się wypowiedzieć.

Jeśli stale narzekamy na swoje rzekome braki, to raczej nikt nie ośmieli się powiedzieć, że jednak nie jest tak źle, bo za to przeważają inne, pozytywne cechy wyglądu.

Warto zadbać o wszystkie wyznaczniki atrakcyjności i nie przesadzić z żadnym z nich, a w rezultacie w końcu zaczną pojawiać się osoby, które potwierdzą atrakcyjność. A dzięki temu nie będzie kobiety, ani mężczyzny, którzy będą wątpić, że są urodziwi.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!