Płatki zbożowe są postrzegane jako zdrowe i pożywne jedzenie dla dzieci. Jednak nie zawsze tak jest, czego dowodem są płatki śniadaniowe Cini Minis.

O produkcie

Cini Minis to produkt firmy Nestle, o wadze 250 gramów. W oczy rzuca się przede wszystkim kolorowe opakowanie.

cini-minis

Od razu widać, że produkt jest skierowany przede wszystkim dla dzieci – czego dowodem są również inne dodatki, takie jak ciekawe naklejki i inne prezenty.

cini-minis

Sam cukier

Jednak płatki te nie nadają się do spożycia przez dzieci przez zawrotną zawartość cukrów. Węglowodany pochodzą z cukrów prostych, czyli zwykłego cukru rafinowanego oraz syropu glukozowo fruktozowego.

To aż 24,8 grama na 100 gramów produktu. To nie koniec, ponieważ mamy jeszcze węglowodany z przetworzonej pszenicy. Zawartość cynamonu w produkcie, który przecież na cynamonie się opiera, jest raczej niewielka.

Niepokoi również wysoka zawartość soli (1,08 grama na 100 gramów), czyli większość zapotrzebowania dziecka na nią w ciągu doby.

Sugerowana jedna porcja to 30 gramów płatków, nie ma jednak szans, by dziecko najadło się taką ilością. Zjadając więcej pochłania przede wszystkim ogromną ilość kalorii.

Cini Minis bardzo podnosi indeks glikemiczny we krwi dzieci, przez co już po upływie kilkudziesięciu minut znów są głodne.

Warto wspomnieć, że producent zachęca, by płatki zjadać wraz z pełnotłustym mlekiem, które również jest wysoko kaloryczne i także wpływa na indeks glikemiczny.

Witaminy zawarte w Cini Minis

cini-minis

To, co wydaje się dobre w produkcie Nestle to zawartość witamin, przede wszystkim potrzebnej dzieciom witaminy D, niezbędnej do prawidłowego wzrostu. Według producenta w ilości 100 gramów znajdują się 3 mikrogramy tej witaminy (60% zapotrzebowania).

Nie jest to możliwie, podobnie jak inne wartości witaminowe wydają się podejrzenie wysokie. Według producenta pokrywają zapotrzebowanie na witaminy z grupy B średnio w 80-90%. Oznacza to, że produkt jest sztucznie wzbogacony witaminami.

Podsumowując danie to nie nadaje się dla dzieci jako pełnowartościowy posiłek.

Zachęcam Ciebie do sprawdzenia wyniku testu płatków orkiszowych firmy Kupiec, płatków śniadaniowych FRUTINA a także błyskawicznych płatków gryczanych SZCZYTNO

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl