Frutina to według producenta propozycja na śniadanie dla osób pragnących zachować zdrową sylwetkę, chcących zjadać pełnowartościowe posiłki. Niestety po zakupie przekonujemy się, że nie jest tak dobrze.

platki-sniadaniowe-frutina

O produkcie

Frutina jest produktem stworzonym przez firmę Nestle. Opakowanie jest dosyć lekkie i zawiera według opisu 250 gramów produktu. Są to płatki z pszenicy, z dodatkiem owoców, takich jak rodzynki oraz jabłko. Jednak po otwarciu opakowania pojawia się pierwsze rozczarowanie, ponieważ zawartość wspomnianych owoców jest bardzo niewielka. Po głębszym sprawdzeniu okazuje się, że w płatkach znajdziemy głównie rodzynki oraz bardzo niewielką ilość jabłka, dosłownie kilka kawałków. Produkt składa się w większości z przetworzonej pszenicy.

platki-frutina

Etykieta na opakowaniu mówi o tym, że znajduje się tu bogactwo witamin, jednak po wartościach łatwo można się zorientować, że to po prostu produkt wysoko przetworzony, zawierający sztucznie dodane witaminy, o wiele lepiej wyszedł test płatków błyskawicznych gryczanych firmy Szczytno

Czy Frutina pomoże utrzymać dobrą linię?

Frutina firmy Nestle nie powinna być traktowana przez nikogo jako sposób na szybkie zrzucenie wagi. Podobnie jak w innych produktach tej firmy zauważamy, że Frutina (w której owoców jak na lekarstwo…) zawiera ogromną ilość cukru, aż 32,9 g na 100 gramów! Jest to po prostu zwykła bomba kaloryczna i nie pomoże tu nawet zawartość błonnika. Dodatkowo kaloryczność i indeks glikemiczny wzmacniają wspomniane rodzynki, suszone jabłka oraz przetworzone zboże.

W sumie w 100 gramach tego produktu większość stanowią węglowodany. Mieszanka cukrów sprawia, że indeks glikemiczny skacze jak szalony, zatem osoby z problemami z poziomem cukru powinny się od niego trzymać z daleka.

Frutina nadaje się do zjadania na surowo, bez gotowania, przez co łatwo przekroczyć dzienne zapotrzebowanie. Ponadto dobrze smakuje dodana do różnego rodzaju jogurtów smakowych. Dodanie płatków pszennych do słodzonego jogurtu owocowego jeszcze bardziej zwiększa jego kaloryczność.

sniadaniowe-platki-frutina

Podsumowując, płatki Frutina nie nadają się dla osób chcących zachować szczupła sylwetkę. Zobacz jak wypadł test płatków zbożowych Cini Minis a także test płatków orkiszowych od firmy Kupiec.

0 Udostępnień
Hej, mam na imię Magda, będę prowadzić testy produktów spożywczych. Myślę, że jest zapotrzebowanie na takie treści, powstają codziennie nowe produkty i marki spożywcze, ciężko się połapać w tym szumie medialnym które z produktów są godne uwagi a które po prostu stratą czasu i zdrowia. Czytając mój dział będziesz wiedzieć jakich produktów się wystrzegać. Będę na bieżąco testować produkty żywnościowe aby odkryć to co często jest ukrywane przez producentów żywności. Zapraszam do lektury! Kom. 0048 505-677-663, e-mail: Wojowicz.M@o2.pl