Dziś podpowiem jak usunąć blizny potrądzikowe. Blizny po trądziku uprzykrzają życie osobiste, osoby zmagające się z trądzikiem nie mają łatwego życia. Nie tylko odbija się on na ich wyglądzie zewnętrznym, ale również oddziałuje na psychikę, obniżając poczucie własnej wartości, zwiększając kompleksy.

Trądzik może być przyczyną depresji. Co gorsza, nawet po jego wyleczeniu wielu ludzi boryka się z nieoczekiwaną pamiątką po przykrym doświadczeniu, jakimi są blizny po trądziku.

Jak pozbyć się blizn po trądziku?

Gdy trądzik zaczyna przybierać coraz bardziej zaawansowaną postać, a leczenie domowymi metodami, oraz lekami dostępnymi bez recepty, najczęściej udajemy się po poradę do dermatologa.

Jednak wielu z nas z zaskoczeniem odkrywa, że leczenie blizn potrądzikowych nie przynosi rezultatów. Co więcej, mało który dermatolog radzi, co zrobić, by nie mieć blizn!

blizny-potradzikowe
Blizny po trądziku najczęściej występują na policzkach.

Aby nie musieć borykać się z bliznami, trzeba działać już wtedy, gdy pojawiają się pierwsze krostki. Przede wszystkim błędem powtarzanym przez wielu ludzi, jest wyciskanie krost i zaskórników.

To jest najczęstszą przyczyną powstawania blizn. Niekiedy trudno jest się od tego powstrzymać, szczególnie gdy odczuwamy nieprzyjemne swędzenie, ręce same wędrują do pryszcza.

Wyciskanie pryszczy na siłę, może skończyć się nawet poważniejszymi problemami niż blizny, ponieważ w strefie, gdzie pojawiają się pryszcze, istnieje sieć naczyń krwionośnych. Ich naruszenie kończy się czasem nawet paraliżem.

Ponadto bakterie z wyciśniętych krostek roznoszą się po twarzy i mogą zaostrzać problem, nie wspominając już o brudzie na rękach.

wyciskanie-pryszczy
Uważaj na wyciskanie pryszczy!

Zamiast wyciskać krostki lepiej posmarować je maścią, która przyśpiesza ich rozwój

Aby pozbyć się zaskórników, stosujmy specjalne maski i plastry na twarz, które najpierw rozszerzają pory skóry, a potem wyciągają ich zawartość bez jej naruszenia.

Dieta a zapobieganie bliznom

Bardzo ważna w leczeniu trądziku jest dieta. Jedzenie przetworzonej żywności powoduje, że krosty są większe i bardziej bolesne, zaostrzone zostają zmiany zapalne.

Skóra swędzi, co wymusza jej drapanie oraz skubanie, w rezultacie zaostrza to problem. Dlatego z diety należy usunąć wszelkiego rodzaju chipsy, krakersy, słone przekąski, ale również bardzo ważne jest wyeliminowanie nabiału, słodyczy.

Szczególnie połączenie mleka z cukrem jest szkodliwe i powoduje gwałtowne zaostrzenie się trądziku. Nie najlepiej działa też mąka pszenna. Dieta powinna być bogata w świeże warzywa, a także nasiona, pestki, orzechy, zboża. Warto leczenie trądziku uzupełnić w suplementację witaminami z grupy B.

Nawilżanie cery trądzikowej

Cera trądzikowa nie ma ładnego koloru, często jest zaczerwieniona lub sina. Problem częściowo zostanie rozwiązany przez zastosowanie odpowiedniego nawilżenia cery. Krem musi być odpowiednio dobrany. Oznacza to, że nie powinien być zbyt tłusty. Dobrym rozwiązaniem są kosmetyki do cery wrażliwej, które nie obciążają skóry, ale skutecznie nawilżają.

Osoby z trądzikiem muszą regularnie złuszczać skórę

Ale nie mogą tego robić na otwarte, ropne zmiany. Gdy w wyniku leczenia skóra nieco przyschnie, w dotyku jest szorstka. Peeling musi być delikatny. Dobre efekty daje złuszczanie kwasami owocowymi i nie tylko. Odpowiednie i regularnie złuszczanie skóry spowoduje, że cera nabierze lepszego kolorytu i będzie wyglądała na bardziej nawilżoną. Niewielkie blizny potrądzikowe nie będą tak rzucały się w oczy.

Laseroterapia na blizny potrądzikowe

Czasami blizny potrądzikowe są na tyle duże, lub gęsto rozsiane, że nawet najlepszy makijaż czy inne metody nie są w stanie ich ukryć. Zresztą z bliznami borykają się również mężczyźni, a oni nie noszą makijażu.

Jednocześnie również chcieliby dobrze wyglądać. Ratunkiem dla wszystkich osób, które chcą pozbyć się skutecznie blizn, jest metoda laserowa.

laseroterapia-na-blizny-po-tradziku
Laseroterapia na blizny po trądziku

Czy laseroterapia jest bezpieczna?

Laser jest bezpieczną i powszechnie stosowaną metodą na blizny potrądzikowe, pozwalają pozbyć się większości problemów ze skórą.

Nie trzeba terapii laserem rozpoczynać jak najszybciej, co jest ważne w terapii blizn po trądziku, zabiegi mogą być wykonywane w dowolnym czasie.

Działanie lasera jest tak skuteczne, ponieważ dokładnie usuwa on naskórek, na którym widoczne są blizny. Już po jednym zabiegu możemy dostrzec różnicę.

Metody skojarzone – gwarancja usunięcia blizn

Chociaż sam laser jest już skuteczny, to istnieje jeszcze wiele różnych innych metod wartych zastosowania. Największą skutecznością odznacza się zastosowanie lasera plus innych metod leczniczych.

Przykładem może być zastosowanie laseroterapii na wespół z laseroterapią, co pozwala skuteczniej usunąć odchodzący spalony naskórek, który nie jest estetyczny wizualnie. SPRAWDŹ: domowe sposoby na trądzik!

Inne metody leczenia blizn potrądzikowych

Leczenie blizn po trądziku odbywa się również za pomocą innych metod, takich jak na przykład kriochirurgię, która polega na zamrażaniu zbliznowaciałej tkanki, a następnie jej bezbolesnemu usuwaniu.

Innymi metodami jest na przykład zastosowanie korty steroidów, leków o działaniu przeciwzapalnym, przeciwalergicznym, które mają za zadanie chronić skórę.

Korty steroidy to naturalne hormony wytwarzane przez korę nadnerczy człowieka. Najskuteczniejsze jednak okazuje się zastosowanie metod skojarzonych.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!

8 KOMENTARZE

  1. Usuwanie blizn po trądziku to jedno z cięższych zadań jakie można sobie wyobrazić, blizny po trądziku są głębokie co wiąże się z długotrwałym leczeniem i regeneracją cery. Myślę, że zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć jeśli tylko to możliwe!

  2. Laseroterapia to chyba jeden z najlepszych metod leczenia blizn potrądzikowych dlatego nie warto dusić grosz i męczyć się z bliznami latami.

  3. Wyciskanie pryszczy sprzyja powstawaniom blizn potrądzikowych więc dlaczego ludzie wciąż to robią? Nawet jak użyjesz białej chusteczki przy wyciskaniu pryszcza to i tak nie trudno aby rozprzestrzenić bakterie po skórze…

  4. Jak usunąć blizny po pryszczach które dopiero co powstają? wiem, że nie jest jeszcze za późno, pomóżcie mi…

  5. ja boję się różnego rodzaju zabiegów, dlatego zaczęłam stosować plaster żelowy kelo cote. Póki co jestem na początku kuracji, ale blizna zaczęła mi blednąć

  6. No fakt zabiegi niektóre nie są przyjemne, ja np. chodziłam na dermapen do Clinica cosmetologica i to za pomocą takich igieł, ale przy znieczuleniu. Troche twarz zaczerwieniona była i opuchnięta, ale blizny mi ten zabieg usunął, więc mogę szczerze polecić.

  7. Stosowałam żel Sutricon na blizny po trądziku i bardzo fajnie je wygładził . Są jaśniejsze, prawie niewidoczne. i żel jest wygodny w użyciu

  8. Na blizny na dekolcie stosuję Sutricon, ale nie żel , tylko plastry. Są przezroczyste, bardzo dobrze się trzymają. Plastry przyklejam codziennie i zdejmuję tylko do kąpieli. Żel jest idealny na szyję, albo twarz.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.