Czosnek jest jednym z naturalnych oraz skutecznych antybiotyków. Choć sprawia pewne trudności jest obowiązkowym punktem na liście wszystkich dbających o zdrowie w sposób naturalny.

Właściwości czosnku

Czosnek jest znany z tego, że dodaje się go do wielu potraw, dzięki czemu zyskują na smaku i aromacie. Jest powszechny w każdym sklepie spożywczym. Jednak czosnek czosnkowi nie równy.

Ten pochodzący z Azji lub z innych krajów nie jest równoznaczny z czosnkiem hodowanym w Polsce. W celach zdrowotnych oraz do kuchni warto kupować czosnek pochodzący z terenu naszego kraju. Łatwo przekonać się skąd pochodzi dana roślina, po prostu czytając etykietę.

czosnek-na-tradzik

Dobry czosnek zawiera witaminy z grupy B, witaminę C, potas, magnez, żelazo, siarkę. Za działanie antywirusowe odpowiada enzym o nazwie allicyna. Warto pamiętać, że wydziela się on, gdy czosnek jest rozdrobniony, zatem przed zjedzeniem dobrze jest go pokroić lub rozgryźć.

Stymuluje układ odpornościowy, dlatego jest znany również ze swoich właściwości antynowotworowych. Regularne spożywanie czosnku pomaga na wiele dolegliwości, nawet takie jak bóle głowy. Oprócz tego czosnek obniża ciśnienie krwi i powoduje, że spada cholesterol.

Coś tu brzydko pachnie

Oczywistym mankamentem czosnku jest zapach, jaki wydziela. Same osoby jedzące czosnek nie czują zapachu jaki wydzielają, ale mogą stać się obiektem niewybrednych żartów. Dlatego wielu ludzi woli sięgnąć po lekarstwo apteczne, zamiast zażyć czosnek, który ma podobną skuteczność, a jest znacznie mniej inwazyjny.

Na szczęście istnieją sposoby na pozbycie się przykrego zapachu. Jednym z nich jest picie mikstury stworzonej z tłustego mleka, miodu i czosnku lub popicie czosnku tłustym mlekiem, albo kefirem lub jogurtem naturalnym.

Mniej skutecznymi sposobami są żucie natki pietruszki, jabłka lub ziarna kawy, lub popijanie alkoholem. To ostatnie niestety raczej działa bardziej na niekorzyść, ponieważ obniża skuteczność czosnku (alkohol blokuje wchłanianie niektórych substancji).

Naprawdę warto sprawdzić także właściwości miłki abisyńskiej, właściwości wodorostów oraz właściwości glinki bentonitowej. Dowiedz się także jaki wpływ na Twoje życie może mieć fermentowane jedzenie albo bezglutenowy łubin który ma bardzo niski indeks glikemiczny.

A może niepozorna z ludzkiego punktu widzenia natka pietruszki? każdy produkt superfood który prezentujemy ma kluczowy wpływ na Twoje zdrowie warto zatem poświęcić kilka minut na zdobycie wiedzy na ich temat i poprawę swojego zdrowia a także stanu zdrowia całej Twojej rodziny.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.