Dzień dobry, chciałam zapytać, czy keratynowe prostowanie niszczy włosy? a jeśli już się zdecyduję na ten zabieg, to kiedy można powtórzyć keratynowanie? po jakim czasie? tak, żeby nie przemęczyć włosów?

Wracając jednak do pierwszej części mojego pytania, jakie mogą być skutki uboczne keratynowego prostowania? jedne dziewczyny piszą na forach, że keratyna niszczy włosy, a inne, że wcale nie, kogo słuchać?

Czy keratynowe prostowanie niszczy włosy?

Czy-keratynowe-prostowanie-niszczy-włosy

W poniższym artykule dowiesz się, na czym polega zabieg keratynowego prostowania włosów. Czy jest on bezpieczny oraz jak często powinnaś go wykonywać, aby nie wpłynął on negatywnie na stan Twoich kosmyków.

Keratynowe prostowanie włosów jest w ostatnich latach zabiegiem, który wykonuje coraz większe grono kobiet. Jego główną zaletą jest to, że gorąca keratyna działa odżywczo, dzięki czemu włosy zyskują piękny wygląd i witalność. Efektem ubocznym są proste, gładkie i lśniące włosy.

Warto wiedzieć, że keratyna jest podstawowym budulcem włosa. Włos składa się keratyny, lipidów, pigmentów i wody. Keratyny we włosie jest nawet do 90%. Dzięki niej włos jest sprężysty oraz odporny na warunki fizykochemiczne.

Jak wygląda zabieg keratynowego prostowania włosów?

Na samym początku należy dokładnie umyć włosy. Następnie trzeba je starannie wysuszyć. Podczas zabiegu fryzjer nakłada na włosy keratynę w postaci płynnej. Zawiera ona kompleks witamin i składników odżywczych.

Po około 30 minutach suszy włosy ponownie. W kolejnym kroku rozgrzaną do 230 stopni Celsjusza prostownicą, pasmo po paśmie prostuje włosy. Istotne jest, aby każde pasmo prostować kilka razy. Jest to bardzo ważne, ponieważ rozgrzany włos lepiej przyjmie preparat zawierający kompleks witamin.

Jak długo możesz się cieszyć pięknymi i lśniącymi włosami dzięki zabiegowi keratynowego prostowania włosów?

Przed wykonaniem zabiegu prostowania z użyciem keratyny należy zdać sobie sprawę, że jest to czasochłonny proces. Wykonując go sama, możesz przeznaczyć na niego nawet do 5 godzin. Decydując się na zabieg u doświadczonej fryzjerki bądź fryzjera, na keratynowy zabieg poświęcisz już do dwóch godzin.

Po pierwszym zabiegu efekt utrzymuje się około 3 miesiące. Jednak jeśli sukcesywnie go powtarzamy, włosy są na tyle odżywione, iż zabieg wystarczy wykonać raz na pół roku. Jest to bardzo duża oszczędność czasu, ponieważ prostując włosy codziennie, przeznaczysz na nie około pół godziny.

Czy każdy może zdecydować się na zabieg keratynowego prostowania włosów?

Jak wiemy zabieg ten, odżywia włosy i w zasadzie nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Jednak jest pewna grupa kobiet, które nie powinny się na niego decydować. Są to osoby, które nie dbają o swoje włosy i mają je po prostu zniszczone.

Aby efekt zabiegu mógł się utrzymać, należy odpowiednio o nie dbać. Używać specjalnych szamponów i odżywek do pielęgnacji. Istotne jest również nasze odżywianie i stosowanie zbilansowanej diety. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, to nasze włosy po 3 miesiącach będą zniszczone, suche i łamliwe.

Jakie są skutki uboczne keratynowego prostowania włosów?

Czy prostowanie keratynowe niszczy włosy? Prostowanie włosów z użyciem keratyny ma na celu ich dogłębne odżywienie. Skutkiem ubocznym jest efekt prostych, gładkich i lśniących włosów.

Kolejnymi skutkami ubocznymi są zalety wynikające z wykonania zabiegu. Są nimi:

  1. Odbudowa i odżywienie włosów poprzez uzupełnienie ubytków keratyny, na skutek zniszczenia włosów. Proces zniszczenia zachodzi poprzez wystawianie fryzury na czynniki zewnętrzne takie jak wiatr, słońce, woda oraz na wszelkie zabiegi stylistyczne. Począwszy od związania w kucyk, skończywszy na fryzurach z użyciem lakierów i innych preparatów do stylizacji fryzur.
  2. Wygładzenie włosów- Zniszczone włosy są po prostu suche. W efekcie puszą się, ciężko je rozczesać oraz ułożyć w ładną, schludną fryzurę. Po keratynowym prostowaniu włosy są gładkie jak jedwab i w zasadzie same się układają.
  3. Kolejną zaletą jest to, że zabieg ten starcza na bardzo długi czas, ale jest odwracalny. To znaczy, że jeśli kobieta po jakimś czasie będzie chciała zrezygnować z tego typu fryzury, może być pewna, iż jej włosy wrócą do pierwotnego stanu. Ważne jest to dla kobiet, które mają np.loki i chcą spróbować: jak to jest mieć proste włosy.

Czy zabieg keratynowego prostowania włosów jest bezpieczny i może zniszczyć włosy?

Podstawową zasadą jest odpowiednie przygotowanie do zabiegu. Dobrze, jeśli włosy nie były uprzednio farbowane, a ich końcówki zostały podcięte.

Kolejną istotną sprawą jest to, że zabieg powinien być przeprowadzony przez doświadczonego fryzjera. Bardzo ważne są kolejne kroki wykonania, użycie preparatów wysokiej jakości i w odpowiedniej ilości preparatu.

Następnie należy zastosować się do wytycznych fryzjera odnośnie do wskazań po zabiegowych. Bardzo ważne jest, aby do 48 godzin po keratynowym prostowaniu włosów ich po prostu nie myć oraz nie stosować żadnych preparatów do pielęgnacji.

Aby efekt prostych włosów się utrzymał, nie należy ich również związywać w kucyk. W większości przypadków w cenę usługi wliczone jest mycie po zabiegu, które odbywa się dwa dni po nim.

Szalenie ważna jest również domowa pielęgnacja. Nie powinno myć się włosów tradycyjnymi szamponami. Warto wybrać takie kosmetyki, które nie zawierają w składzie sztucznych związków takich jak: sole, silikony, SLS-ów i SLES-ów oraz Alkoholu (Alcohol Denat).

Na szczęście na rynku dostępna jest cała gama szamponów i preparatów do włosów po zabiegu z użyciem keratyny. Często można zakupić je w salonie fryzjerskim. Kosmetyki te są droższe, ale zapewniają efekt oraz bezpieczeństwo dla włosów.

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Keratyna wyjada wodę wewnętrz włosa poniewaz to proteina! Uważajcie
    Dodatkowo, nałożona na skórę moze spowodowac silne reakcje alergiczne! Mi po takim zabiegu z moich silnych i grubych włosów zrobiły się rzadkie strąki. Wlosy zaczeły wypadac i dostałam łupiezu z ktorym walcze juz 3 lata.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.