Jaka metoda przedłużania włosów jest najlepsza? wg. mnie jest to keratynowe przedłużanie włosów… Długie, zadbane, zdrowe, gęste i lśniące włosy – to marzenie naprawdę wielu kobiet.

Nie od dziś mówi się, że włosy to swoiste ukoronowanie urody kobiecej. To powód do wielkiej dumy i radości. Jednak nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się tego typu włosami.

Czasami, nawet pomimo najszczerszych chęci i naprawdę ogromnych starań, rezultat końcowy bardzo daleki jest od tego wymarzonego.

Włosy bywają naprawdę bardzo kapryśne. A jeżeli ktoś ma na przykład, złe uwarunkowania genetyczne – może robić naprawdę wiele, a wynik i tak nie będzie zachwycał.

Można do tego dorzucić jeszcze zanieczyszczone środowisko naturalne, które nie pozostaje obojętne na stan i kondycje włosów, życie w stresie ma duży wpływ na urodę! A także niewłaściwa dieta czy jedzenie w pośpiechu – włosy we współczesnych czasach mają naprawdę bardzo trudne życie…

Nic więc dziwnego, że nie zawsze chcą rosnąć tak, jak rosnąć powinny. Przerzedzają się, rozdwajają i tracą dobry stan. A to bardzo mocno się odbija na ich wyglądzie jako takim. Na szczęście jednak XXI wiek to wiek naprawdę wielu możliwości.

Pragnienie zawsze jest to samo, zmieniają się jedynie metody i możliwości, dzięki którym można je zrealizować. Nie należy, co prawda, ślepo biec za modą. Jednak nie należy też, wykluczać jakiejś możliwości tylko dlatego, że jest nowa i „kiedyś tego nie było”.

Długie i gęste włosy – jak je osiągnąć?

przedłużanie-włosów-keratyną
Doczepiane włosy – metoda keratynowa

Przedłużanie i zagęszczanie włosów cieszy się coraz większą popularnością wśród ludzi. Świadczą o tym coraz to nowsze i coraz bardziej udoskonalane metody przedłużania włosów. Wszystko w imię jak najlepszego, najbardziej naturalnego wyglądu włosów i zachowania ich w jak najlepszej kondycji.

Wśród tych wszystkich metod i możliwości, które stosować można w domu, bądź też są możliwe do wykonania jedynie w  profesjonalnych salonach fryzjerskich, przez doświadczonych i certyfikowanych fachowców, na szczególną uwagę zasługuje jedna z metod.

Metoda szczególnie skuteczna, niezwykle wręcz popularna, z ciągle rosnącą popularnością, a w dodatku całkowicie bezpieczna. Mowa oczywiście o keratynowym przedłużaniu włosów.

Czym właściwie jest kreatyna?

Popularność keratynowego przedłużania związana jest z jej bezpieczeństwem i skutecznością. Używana podczas zabiegu keratyna do włosów, stanowi wszak naturalny składnik włosa jako takiego.

Może nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale keratyna to właśnie to, co sprawia, że włosy są lśniące. Brak keratyny sprawia, że łuski włosów otwierają się i uszkadzają. Przez to włosy są bardziej podatne na zniszczenia oraz są dużo słabsze.

Koniecznie sprawdź: Jak wyprostować włosy keratyną!

Dlatego keratyna jest absolutnie niezbędnym składnikiem, który występuje we włosach, dlatego jej użycie w ramach tej metody przedłużania włosów, w niczym włosom nie zaszkodzi.

Co to jest keratynowe przedłużanie włosów? Jak się za to zabrać?

keratynowe-przedluzanie-wlosow

O kreatynowym przedłużaniu włosów słyszał chyba każdy – w końcu tak popularna metoda przedłużania kosmyków, nie mogła przejść bez echa wśród kobiet, które nawet w minimalnym stopniu zainteresowane są kwestiami związanymi z urodą, fryzjerstwem i pięknymi włosami.

Jednak osłuchanie się z nazwą zabiegu, wcale nie idzie w parze z wiedzą na temat tego, czym jest ten zabieg i na czym właściwie on polega.

Zwłaszcza wtedy, gdy się myśli o wykonaniu takiego zabiegu na własnych włosach lub też, jest się zainteresowanym poszerzeniem swoich kompetencji fryzjerskich czy też przekwalifikowaniu się o obraniu nowej drogi zawodowej.

Choć wiadomo, że w tego typu przypadkach należy wiedzę zgłębić na o wiele wyższym poziomie – to da tylko profesjonalne szkolenie, które zakończone jest egzaminem i zdobyciem odpowiedniego certyfikatu.

Jednak nie da się ukryć, że zdobycie nawet powierzchownej wiedzy to już pierwszy krok do głębszego zainteresowania się tematem, dlatego nie warto tego lekceważyć. Jak więc krok po kroku zabrać się za kreatynowe przedłużanie włosów? Po pierwsze, należy dysponować odpowiednimi materiałami.

Potrzebne będą:

 1. Włosy z końcówkami z kreatyny. Najlepsze w tym celu są oczywiście włosy naturalne. Zazwyczaj przy zabiegu stosuje się około stu pasemek. Kolor i długość zależą wyłącznie od indywidualnych ustaleń.
 2. Keratyna. Może przyjmować formę pastylek, granulek czy też wkładów do pistoletów. Służy do bezpośredniego przedłużania włosów. Jedna taka granulka zaciskana jest przy pomocy zgrzewarki wraz z pasmem włosów. Przy wkładach do pistoletów mowa o specjalnym termoplastycznym kleju, który podczas zabiegu przedłużania włosów tworzy bezpośrednie łączenia. Przydaje się również przy nowych końcówkach, podczas procesu regeneracji.
 3. Osłonki na palce wykonane z gumy – metoda wykonywana jest na ciepło, więc należy zadbać o należyte zabezpieczenie palców.
 4. Specjalna szczotka do przedłużanych włosów.
 5. Plastikowe osłonki – stosowane na głowie, mają zabezpieczyć skórę podczas zabiegu przed poparzeniem.
 6. Zgrzewarka – przedłużanie włosów metodą kreatynową nie może obejść się bez odpowiedniej zgrzewarki. Zgrzewarka w tym wypadku oznacza płaskie szczypce, które są wyposażone w regulację temperatury. Za jej pomocą formowane są płaskie zgrzewy.

A za pomocą tych właśnie zgrzewów, wykonywane jest łączenie pasemek wraz z włosami naturalnymi. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, że choć na rynku dostępne są najróżniejsze zgrzewarki – do zabiegu nadają się jedynie te, które wyposażone są w specjalną regulację temperatury.

keratynowy-zgrzew
Zgrzew keratynowy

Temperaturę zabiegu trzeba bowiem dopasować do włosów. Rozpiętość temperatur wynosi od stu do dwustu stopni Celsjusza. Tutaj nadmienić należy, że choć temperatury wydają się wysokie – nadal są one niższe od tych, stosowanych w przypadku prostownic.

Potrzebny też będzie: specjalny płyn do usuwania zgrzewów z kreatyny.

To w zasadzie tyle…

Na czym polega keratynowe przedłużanie włosów?

jak-zrobić-przedłużanie-włosów-keratyną

Cały zabieg przedłużania włosów keratyną, polega na tym, by połączyć, zazwyczaj niewielkie, pasemko włosów, które zakończone jest kreatyną za pomocą zgrzewarki bądź też specjalistycznego pistoletu, który działa na keratynowy wkład z włosami naturalnymi.

Efekt zabiegu przedłużania włosów, zależy od początkowej kondycji włosów oraz ilości pasemek, jednak z całą pewnością, jeżeli tylko zostanie dobrze wykonany, będzie więcej niż zadowalający. A przy tym – całkowicie bezpieczny, zarówno dla wykonującego, jak i dla osoby, która się na ten zabieg zdecydowała.

Przedłużanie włosów keratyną – ile trzyma?

Doczepiane pasemka, trzymają trzy, a nawet czasem cztery miesiące! Gdy minie te kilka miesięcy, zabieg przedłużania włosów keratyną powinien zostać powtórzony. Wszystko dlatego, że włosy rosną, i te doczepiane jakby znajdują się coraz niżej, czyli dalej od skóry głowy i może zacząć być je widać!

Zdejmowanie przedłużonych pasemek, bardzo często wiąże się z tym, że niektóre z nich, będą nie do odzyskania i musisz się z tym liczyć.

Przedłużanie włosów keratyną – ZALETY

 • dobrze doczepione i zgrzane pasemka, dość długo trzymają się włosów
 • doczepione pasemka są mało widoczne
 • metoda keratynowego przedłużania włosów jest trwała!
 • duży wachlarz regulacji ilości keratyny i wyglądu łączeń keratynowych
 • dość szybka i efektywna metoda doczepiania

Przedłużanie włosów keratyną – WADY

 • co 3-4 miesiące trzeba powtórzyć przedłużanie włosów, nie można podciągnąć zgrzewów wyżej, wraz ze wzrostem włosa
 • wymagana jest odpowiednia pielęgnacja tak przedłużanych włosów
 • wrażliwa skóra głowy może reagować na keratynę, należy zrobić test uczuleniowy!

Jak zdejmować zgrzewy keratynowe?

Zdejmowanie zgrzewów keratynowych nie jest specjalnie trudne, należy nałożyć środek do usuwania wosku z włosów i zaczekać kilka minut, aby zaczął działać. Następnie łapiemy szczypce do usuwania zgrzewów i zdecydowanym ruchem ściskamy je w celu ich usunięcia.

Ostatnim etapem usuwania zgrzewów z keratyny jest wyczesywanie ich z włosów. Jeśli we włosach wciąż znajdują się resztki wosku, to należy powtórzyć wyczesywanie.

Jeśli masz problemy z usunięciem mocowania, uprzednio nałóż na włosy naturalny olejek, ułatwi to usuwanie zgrzewów!

Pytanie do Was: jaka jest Waszym zdaniem, najlepsza metoda przedłużania włosów cienkich?

Wybrane specjalnie dla Ciebie artykuły:

0 Udostępnień