Jedno spojrzenie na paznokcie i już wiadomo, że coś jest nie tak. Słabe paznokcie to najczęściej oznaka, że również włosy nie mają się najlepiej. Słabe paznokcie nie powinny być lekceważone – to na pewno!

Mogą stać za nimi niedobory witamin i minerałów (łagodny scenariusz), lub też może dziać się coś niedobrego w organizmie coś, co zwiastuje zdrowotne kłopoty w najbliższym czasie.

Warto przeczytać:

Jeśli nie masz pewności czy Twoje paznokcie są słabe, to sprawdź poniższą check listę. Pomoże Ci ona stwierdzić stan paznokci i ewentualnie zrobić pierwszy krok ku zdiagnozowaniu panującego zagrożenia zdrowia.

Czy mam słabe paznokcie?

slabe-paznokcie
A czy Ty masz słabe paznokcie?
  • białe plamy na paznokciach to przebyte uszkodzenia płytki paznokcia, zbyt natarczywe obcinanie skórek, zaburzenia hormonalne lub po prostu niedobór wapnia
  • pionowe rowki na paznokciu to prawdopodobnie efekt chorób, które niedawno przeszłaś lub niedobór witamin i minerałów
  • spiczaste paznokcie wskazują, że w Twoim organizmie dochodzi do niedoboru żelaza
  • bruzdy na paznokciach to zły znak, podłużne bruzdy na paznokciach zwiastują najczęściej atopowe zapalenie skóry, bądź łysienie plackowate, egzemę, łuszczycę lub liszajca płaskiego
  • blade paznokcie to wynik działania anemii w organizmie, mogą też wskazywać na problemy z układem krążenia
  • żółte paznokcie są efektem nadchodzącej grzybicy, bez zastanowienia należy udać się do lekarza pierwszego kontaktu z prośbą o skierowanie do właściwego specjalisty
  • zanokcica, czyli zaczerwienienie paznokcia lub pęcherz pod paznokciem, tutaj niezbędne będzie leczenie, którym pokierować musi specjalista
  • rozdwojone paznokcie oznaczają, że niewłaściwie pielęgnujesz paznokcie lub zbyt wiele mają kontaktu z wodą
  • wrastające paznokcie to przyczyna zbyt krótkiego obcinania paznokci lub noszenie niewłaściwego obuwia

Odżywiaj się właściwie, jedz wartościowe produkty, stosuj kosmetyki wzmacniające paznokcie a nie będziesz wiedziała co to są słabe paznokcie!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.

1 KOMENTARZ

  1. Miałam okropne paznokcie, wstydziłam się ich bo dłonie wyglądały nieładnie. Długo się z tym męczyłam a odżywki wcale nie pomagały. Pomogły za to kapsułki oeparol piekna skora wlosy paznokcie, paznokcie w końcu mam twarde i długie paznokcie.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.