Słowo witamina najczęściej kojarzymy z witaminą C. Od dziecka słyszymy, że spożywanie owoców i warzyw zapobiega przeziębieniom bo zawierają witaminę C.

Rzeczywiście, jest to prawda. Witamina C wspomaga naturalna odporność organizmu i jest jednym z najpopularniejszych lekarstw na zimowe infekcje w domowej apteczce. W postaci naturalnej występuje w papryce i natce pietruszki, pomarańczach, cytrynach, grapefruitach, aronii, wiśni czy w czarnej porzeczce.

krem z witaminą C
krem z witaminą C

Jest bardzo dobrze przyswajalna przez organizm. Regularne zażywanie tabletek z witaminą C nie jest konieczne przy bogatej w warzywa i owoce diecie, ale również nie jest szkodliwe, co się zdarza w przypadku innych witamin.

Nadmiar kwasu askorbinowego – bo taka jest chemiczna nazwa popularnej witaminy, wydalany jest z moczem. Dlaczego wobec tego witaminę C stosuje się w kosmetykach ?

Czy krem z witaminą C jest naprawdę potrzebny ? Tak, ponieważ ze względu na łatwą i szybką przyswajalność w przewodzie pokarmowym witamina C nawet zażywana w większych dawkach nie dociera do skóry.

Który z kremów z witaminą C jest najlepszy?

Dla świadomych klientów bardzo ważne jest dokładne zapoznanie się ze składem kosmetyku. W przypadku kremu z witaminą C sprawa jest znacznie bardziej skomplikowana. Jej ilość nie jest tak ważna jak rodzaj, który determinuje przyswajalność.

Firma bandi.pl po przeprowadzaniu badań zdecydowała się na tetraizopalmitynian askorbylu. Znany z tabletek kwas askorbinowy nie rozpuszcza się w tłuszczach, natomiast tetraizopalmitynian askorbylu posiada tę właściwość. Dzięki temu doskonale wchłania się w tkankę tłuszczową, która znajduje się bezpośrednio pod skórą.

Bandi.pl jest autorem kompletnej linii kosmetyków z witaminą C, którą nazwano C-Active Care. Krem, krem pod oczy, maseczka i serum z zawartością specjalnej witaminy C to kosmetyki, które każdy może codziennie stosować. Na stronie bandi.pl można zapoznać się z dokładnym składem tych kosmetyków i wskazówkami do ich stosowania.

Jak działa witamina C w kremie?

Nie bez powodu nazywana jest witaminą młodości. Przywraca blask i sprężystość, niwelując efekt szarej i zmęczonej cery. Usuwa drobne przebarwienia i blizny, łagodzi wszelkiego rodzaju podrażnienia.

Ponieważ krem z witaminą C oferowany przez bandi.pl zawiera składniki naturalne wskazany jest dla alergików o osób o szczególnie wrażliwej cerze. „Witamina młodości” nie jest przeznaczona wyłącznie dla osób w dojrzałym wieku.

Należy pamiętać, że starzenie się skóry zaczyna się już po 25 roku życia i lepiej mu zapobiegać niż czekać na pierwsze zmarszczki. Krem z witaminą C to bezpieczny kosmetyk do stosowania na co dzień bez względu na wiek i płeć.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.