Zabieg powiększania piersi za pomocą implantów jest operacją i trzeba o tym pamiętać. Od naszej świadomej decyzji wiele zależy.

Jeżeli wiesz, że to odpowiedni moment na poprawę swojego biustu, zastanów się, co dokładnie zyskasz, a czym możesz zaryzykować.

Jest tego sporo, natomiast nie ma w tym jednocześnie nic dziwnego – w końcu to inwazyjna rzecz, która może zostawić cię z efektem zupełnie niezadowalającym.

O czym musisz pomyśleć przed operacją biustu?

Przede wszystkim o tym, że efekt może być nieco inny od przewidzianego. Operacje są też drogie, wymagają sporego nakładu finansowego, na którego nie każdego z nas stać. Kolejną sprawą jest ból.

Operacja pod całkowitym znieczuleniem wiąże się z bólem po wybudzeniu z narkozy, który nie trwa godziny czy dwóch. Ból może towarzyszyć nawet do tygodnia. Obok bólu pojawi się również potrzeba rehabilitacji, ale… w prywatnym, dobrym gabinecie medycyny estetycznej takie rzeczy nie są straszne.

Lekarze doskonale dbają o swoje pacjentki. Jednak pewność, że coś takiego może się zdarzyć, może pomóc w czasie po operacji. Tak samo jest w przypadku powikłań pooperacyjnych, które mogą się pojawić, ale oczywiście nie muszą. Wiedzą wspomoże cię sam profesjonalista – chirurg plastyczny, który będzie chciał zapewnić ci jak najmniej rozczarowań.

Jak wybrać tego odpowiedniego chirurga?

Odpowiedni chirurg, jak widzisz, to podstawa. Ma on najczęściej stosowne certyfikaty, poświadczające wiedzy i umiejętności. Należy także do Polskiego Towarzystwa Chirurgów Plastyków  i potrafi wykonać tak skomplikowane zabiegi.

Opinie na jego temat również są istotne, zwłaszcza jeżeli masz znajomych, którzy również u niego poddali się jakiejkolwiek operacji. To pomoże ci zrozumieć, czy to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu.

Specjalista przedstawi ci na konsultacji cały plan działania, omówi również plan leczenia i odpowie szczegółowo na wszystkie pytania i wątpliwości. Ta rozmowa ma być swoistą motywacją lub wręcz odwrotnie – jeżeli dostrzeże, że powiększanie piersi nie jest ci absolutnie konieczne. Dopiero wtedy będziesz wiedziała, że możesz skorzystać z jego usług.

Pamiętaj! Twój stan zdrowia i samopoczucie jest najważniejsze. Jeżeli nie jesteś pewna chirurga lub operacji, zrezygnuj z niej i daj sobie czasu. Być może to nie odpowiedni moment na zmianę swojego ciała, być może w ogóle tego nie potrzebujesz. W Warszawie polecamy specjalistów z Kliniki Timeless.

Podobne wpisy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.