Dziś doradzimy jakie ćwiczenia na biust robić, jak badać piersi, jak dobrać stanik i jak go zakładać! My kobiety stosujemy różne tricki, aby biust wyglądał najlepiej, jak się da! Z czasem niestety skóra na nim zaczyna wiotczeć, szczególnie u posiadaczek większych rozmiarów.
Ale mało jędrny biust w wielu przypadkach, przy niedostatecznym dbaniu o niego, dotyczy również kobiet z niewielkimi piersiami.
Fitness i biust
Spis treści
Kobiety aktywnie uprawiające sport często myślą, że tylko te panie, które mają duże piersi, powinny zainwestować w sportowy stanik, a tym z nieco mniejszym wystarczy zwykła obcisła bluzka.
Tymczasem dotyczy to wszystkich kobiet. W czasie intensywnego ruchu, na przykład podczas biegania, nawet niewielkie piersi są obciążone, a skóra po jakimś czasie robi się zwiotczała.
Mogą pojawić się również rozstępy na piersiach. Dobrze dobrany stanik sportowy jest w stanie zminimalizować ten problem. Usztywnia ciało w newralgicznych miejscach, sprawiając również, że ćwiczenia są bardziej komfortowe. Im większe piersi, tym dobrze dobrany stanik jest koniecznością.
Duże rozmiary piersi nie tylko powodują dyskomfort w czasie ćwiczeń, ale również sprawiają, że plecy są nadmiernie obciążone. Kobiety, które nie dokonają zakupu przeznaczonego dla nich stanika sportowego, będą z pewnością cierpiały na bóle kręgosłupa, a z czasem nawet na zwyrodnienia.
Jak dobrać stanik właściwie?
Nie tylko podczas ćwiczeń trzeba dbać o piersi. Bardzo ważne jest to po prostu na co dzień. Źle dobrany stanik to ogromny dyskomfort, ból pleców, a nawet deformacje. Już pierwszy biustonosz musi być dobrany odpowiednio ciała.
Kluczem, aby to osiągnąć, jest przede wszystkim znajomość swoich wymiarów. Nie należy kupować „na oko”. Przed zakupem trzeba centymetrem krawieckim zmierzyć obwody ciała. Ale sam rozmiar to za mało.WIĘCEJ ZNAJDZIESZ W ARTYKULE: jak dobrać biustonosz
Piersi muszą dobrze leżeć w miseczce
Jeśli nie ma pewności co do tego, czy biustonosz jest odpowiedni, trzeba skorzystać z pomocy. Niekiedy sprzedawczynie w sklepach z bielizną mogą doradzić, czy biustonosz jest dobrze dobrany.
Istnieje jednak również zawód, gdzie inne kobiety zajmują odpowiednim dobraniem biustonosza. Ponieważ każda kobieta jest nieco inna, jest to konieczne. Dobrze jest korzystać z porad brafitterki.
Jak zakładać stanik?
Wydaje się to banalne, ale wcale nie jest. Prawidłowe zakładanie stanika nie jest trudne, a wiele zmienia. Podczas zakładania należy się pochylić do przodu i zagarnąć część ciała znajdującą się pod pachą w kierunku miseczki biustonosza. W tej pozycji zapinamy stanik na plecach.
Dzięki temu cała pierś wygodnie układa się wewnątrz miseczki. Dobrze założony stanik oznacza, że nic nie upija, ani nie wrzyna się, zapięcie znajduje się w połowie pleców i nie podjeżdża do góry.
Ponadto również miseczki stanika nie znajdują się za wysoko. Odpowiednio założony biustonosz sprawia, że piersi wydają się nawet o jeden rozmiar większe.
Ćwiczenia na biust
Jedne ćwiczenia szkodzą piersiom, inne je wspierają. Pierś składa się z tłuszczu, lecz pod nim leży kilka warstw mięśni.
Wykonywanie ćwiczeń, które równomiernie rozwijają mięśnie klatki piersiowej, pleców i ramion, poprawia postawę oraz wygląd biustu. Jednym z popularnych ćwiczeń, dzięki którym jest to możliwe, są ciężarki. Ćwiczenia z nimi należy wykonywać w różnych kombinacjach, na leżąco i na stojąco.
Pomocne są także ćwiczenia z własnym ciężarem ciała – pompki, deska. Im większa różnorodność, tym lepiej. Możemy również podczas uprawiania jakiegoś sportu rozwijać wspomniane mięśnie. Na przykład pływając w różnych stylach, uprawiając wspinaczkę, czy chociażby uprawiając nordic walking.
Kosmetyki i masaż biustu
Jędrność biustu zwiększymy również poprzez dbanie o skórę. Sposobem na to są masaże, z użyciem na przykład olejku lub w przypadku pań, które zauważyły, że skóra zaczęła tracić jędrność, kosmetyków dla kobiet w ciąży.
Intensywnie nawilżają one skórę i opóźniają procesy starzenia się. Dobrym sposobem jest również zastosowanie prysznica naprzemiennego, który intensywnie pobudza krążenie i odżywia skórę.
Samobadanie piersi
Każda posiadaczka biustu powinna również regularnie badać piersi w poszukiwaniu zmian, zwyrodnień, które mogą świadczyć o chorobie. Najlepiej zrobić to pod prysznicem z użyciem mydła lub żelu pod prysznic.
W sprzedaży znajdują się również rękawice, które zwiększają wrażliwość ręki oraz jej poślizg, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo wykrycia nawet mniejszych zmian.
Niepokój powinien wzbudzać również nieoczekiwany ból, a także powiększone (i bolesne, ale nie zawsze tak jest) węzły chłonne. Biust należy również oceniać wizualnie. Wszystkie zmiany w kolorze skóry, brodawek, nagłe powiększenie się jednej z piersi wymaga konsultacji lekarskiej.
Wiele zmian w obrębie piersi jest naturalnych, wynikają z gospodarki hormonalnej, na przykład w czasie ciąży, aby później zniknąć. KONIECZNIE SPRAWDŹ jak badać biust, aby rozpoznać raka piersi!
Wiele guzków i znamion jest zupełnie niegroźnych. Niektóre, mimo iż są zmianami nowotworowymi, wcześnie wykryte są całkowicie uleczalne. Dlatego nie wolno wpadać w panikę w przypadku ich wykrycia, ale jak najszybciej zgłosić się po poradę lekarską.
Koniecznie sprawdź:
- Jak naturalnie powiększyć piersi? Sięgnij po zioła!
- Jak się badać i jak rozpoznać raka piersi?
- Kawa kontra rozmiar piersi!
- Powiększanie piersi – czy to tylko zabieg estetyczny?
- Kompleksy na punkcie piersi – pozbądź się ich!