Kobiety od lat marzą o tym, aby mieć piękny i jędrny biust. Wraz z nadejściem XXI wieku, dla którego charakterystyczne są głębokie dekolty i obcisłe bluzeczki piękno biustu oceniamy przez pryzmat jego rozmiaru.

Choć niejednokrotnie stwierdzenie to znacząco mija się z prawdą każda z tych kobiet, których matka natura nie obdarzyła hojnie, pragnie, aby biust był odpowiednio duży i sprężysty.

Jeśli zależy Ci na powiększeniu piersi, możesz umówić się na wizytę u chirurga plastycznego, jednak musisz się liczyć z ryzykiem, jakie ze sobą niesie operacja powiększania piersi.

Przede wszystkim, niezależnie od tego, co mówi chirurg, jest to operacja – niesie ze sobą ryzyko wystąpienia nieoczekiwanych powikłań.

Kolejnym „przeciw” są blizny pooperacyjne. Dzisiejsza technologia sprawia, że nie są one tak widoczne, jednak występują.

Dodatkowo, po każdej operacji mogą wystąpić powikłania. Jednym z najczęstszych powikłań chirurgicznego powiększenia piersi są: brak czucia w piersiach, przesunięcie implantu, symmastia (w przypadku wybrania zbyt dużych implantów).

Nie bez znaczenia pozostaje również wysoki koszt plastyki piersi.

Piękne piersi bez operacji chirurgicznej?

jak-powiekszyc-biust
Piękny i jędrny biust

Co zatem zrobić, aby cieszyć się pięknym biustem, bez interwencji chirurga? Możesz zastosować odpowiednie zioła, które za sprawą wysokiej zawartości fitoestrogenów, roślinnych odpowiedników kobiecego hormonu – estrogenu, wpłyną na powiększenie Twojego biustu.

Oczywiście musisz mieć świadomość tego, że w przypadku stosowania ziół, nie spowodujesz powiększenia biustu o pięć rozmiarów, jednak z pewnością uzyskasz efekt podniesienia i wypełnienia. Jest to jednak proces powolny.

W przypadku ziół będziesz musiała zatem uzbroić się w cierpliwość, aby uzyskać pierwsze rezultaty.

Jakie zioła na powiększenie piersi wybierać?

# KOZIERADKA

W pierwszej kolejności możesz sięgnąć po nasiona kozieradki. Zioło to podawane było kobietom mieszkającym w haremach, w celu poprawienia ich kształtów. Warto jednak zaznaczyć, że dzięki wysokiej zawartości fitoestrogenów kozieradka dodatkowo usprawnia działanie układu hormonalnego, w tym gruczołów sutkowych.

Regularne spożywanie naparów z nasion kozieradki może poprawić wygląd Twoich piersi, a dodatkowo zmniejszyć dolegliwości związane z napięciem przedmiesiączkowym.

Jednak zioło to nie jest wskazane dla każdego. Jeśli stosujesz leki przeciwzakrzepowe, albo zdiagnozowano u Ciebie problemy związane z układem krzepnięcia, powinnaś zrezygnować z kozieradki.

# KOPER WŁOSKI

Kolejną propozycją ziół wpływających na poprawę wyglądu biustu, jest doskonale znany każdej mamie koper włoski. To niezwykle aromatyczne zioło oprócz właściwości wiatropędnych charakteryzuje się wysoką zawartością fitoestrogenów.

Dodatkowo wskazane jest do stosowania przez kobiety karmiące piersią. Koper włoski pobudza wytwarzanie prolaktyny, która wpływa na produkcję mleka.

# NAPAR Z CZARNUSZKI

Możesz również sięgnąć po napar z czarnuszki. Te niepozorne, małe ziarenka kryją w sobie wiele cennych właściwości. Zarówno nasiona, jak i olej z czarnuszki produkowany mają zbawienny wpływ na nasz organizm. Podobnie jak koper włoski i nasiona kozieradki zawierają roślinny odpowiednik estrogenu.

Wpływają zatem pozytywnie na kobiecy biust, a także reguluje miesiączkę. Co więcej, badania wykazały, że regularnie przyjmowana czarnuszka wykazuje również działanie antykoncepcyjne (choć ja osobiście nie polegałabym w tym zakresie wyłącznie na ziołach).

Jeśli zależy Ci na tym, aby jak najszybciej zauważyć pierwsze rezultaty, powinnaś sięgać po napary z tych ziół do czterech razy na dobę. Możesz je dowolnie zmieniać, łączyć lub mieszać, jednak musisz pamiętać o tym, by nie przesadzić z ziołami zawierającymi fitoestrogeny.

Naukowcy uważają, że zbyt wysokie stężenie estrogenu w organizmie kobiety może prowadzić do rozwoju raka piersi.

Jędrność biustu

Oprócz ziół musisz pamiętać również, że za jędrność biustu odpowiada elastyczność skóry. Aby zachować ją na dłużej, powinnaś zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. Nie muszą to być wcale „cud” kremy, gwarantujące efekt push-up. Najważniejsze, żeby zapewniały odpowiedni poziom nawilżenia.

Dodatkowo, jeśli podczas nakładania kremu, będziesz wykonywała delikatny masaż piersi, poprawisz ich ukrwienie, tym samym zapewniając szybsze usunięcie toksyn z organizmu.

Musisz również pamiętać o tym, że kondycja fizyczna również ma wpływ na wygląd naszych piersi. Wykonując odpowiednio dobrane ćwiczenia, zapewnisz sobie jędrny biust, który przez wiele lat nie podda się sile grawitacji.

Samoakceptacja

Jeśli więc marzy Ci się pełny, kształtny biust, który na długo pozostanie jędrny i gładki powinnaś spróbować wskazanych przeze mnie ziół. Oczywiście musisz pamiętać o tym, że efekt nie będzie tak spektakularny jak w przypadku zabiegu chirurgicznego, jednak z pewnością będzie mniej inwazyjny.

Co więcej, musisz pamiętać o tym, że najważniejsza jest samoakceptacja. To jest prawdziwy klucz do sukcesu. Nie daj sobie wmówić, że istnieje jeden, prawdziwy kanon piękna.

Jeśli zaczniesz uwielbiać swoje ciało, takim, jakim jest, od razu staniesz się bardziej atrakcyjna w oczach innych. Dodatkowo, czy rzeczywiście tylko duże jest piękne? Zapewniam Cię, że nie.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień