Za chwilę dowiesz się: czym są suche olejki. Olejki zdecydowanie są w modzie i na pewno jeszcze długo z niej nie wyjdą. Są jednymi z najbardziej skutecznych naturalnych kosmetyków kiedykolwiek dostępnych.
Każda osoba, która chce zadbać o swoje ciało w prawidłowy sposób, powinna mieć je w swojej kosmetyczce.
Czym są suche olejki?
Spis treści
Koniecznie sprawdź wczorajszy ranking: tabletki do ssania na ból gardła!
Z olejami jest taki kłopot, że w większości nie możemy ich zastosować, wychodząc z domu, ponieważ zostawiają na skórze tłustą warstwę. Cera wygląda jak przetłuszczona, chociaż nie mamy z nią problemów.
Tłuste plamy zostają również na odzieży oraz wielu przedmiotach, których dotykamy, czyli na powierzchni mebli, na telefonie komórkowym.
Wobec tego postanowiono udoskonalić olejki, dodając do nich substancji, które sprawią, że tłusta warstwa prędzej czy później się wchłonie. Dodatki nie sprawią, że suche olejki nie będą miały zupełnie tłustej konsystencji – to niestety niemożliwe.
Ale z pewnością wyeliminuje to część problemu. Ponadto suche olejki są często produkowane w formie spraju. Możemy je nanieść na włosy i skórę nie obciążając ich. Drobiny prędzej się wchłaniają, jednocześnie wciąż odżywiają skórę. Suche olejki możemy nałożyć na skórę w każdej chwili, także na całkiem suchy naskórek, który wymaga nawilżenia.
Możemy je zastosować na przykład zamiast kremu do twarzy lub rąk. Suche olejki są znane ze swojego działania przeciwzmarszczkowego, chronią przed działaniem promieniowania UV. Usuwają podrażnienia i nadają się do pielęgnacji każdego typu cery.
Są również pomocne przy problemach z cerą – trądziku, egzemie, łuszczycy. Niektóre suche olejki są jeszcze udoskonalone, zawierają między innymi maleńkie drobinki, które po nałożeniu na skórę dają dodatkowy efekt rozświetlenia cery.
Jak stosować suche olejki?
Suche olejki możemy nakładać bezpośrednio na skórę w ciągu dnia. Lepiej wchłaniają się w skórę rozpulchnioną, czyli dobrym pomysłem jest zastosowanie ich po kąpieli, szczególnie w gorącej wodzie. Twarda, gorąca woda powoduje wysuszenie skóry, a olejki ratują naskórek.
Suche olejki możemy również dodać na przykład do stosowanych codziennie kosmetyków, czyli podkładów pod makijaż lub do kremu nawilżającego. Niektóre kobiety dodają do olejków drobinki rozświetlające i dodają je do samoopalacza lub stosują je na opaloną po wakacjach skórę, aby opalenizna stała się bardziej złocista.
Dodawanie suchych olejków do odżywki do włosów sprawi, że będzie się ona znacznie lepiej rozprowadzała na nich. Wszelkie suche olejki możemy zabrać ze sobą w podróż oraz przechowywać je poza chłodnym i zaciemnionym miejscem, podczas gdy większość naturalnych olejów wymaga miejsca chłodnego i przechowywania z dala od światła słonecznego, w ciemnej butelce.
Ranking najlepszych suchych olejków
Jak wiadomo olejek olejkowi nierówny, ale użytkownicy wystawiają oceny używanym przez siebie kosmetykom. Jednym z hitów na rynku są oleje firmy Bio-Oil. Zawierają one przełomową formułę PurCellin Oil.
Dzięki temu składnikowi olejek bardzo szybko się wchłania, jest nietłusty i ma lekką konsystencję. Wykorzystywany jest w likwidacji przebarwień skóry, usuwaniu blizn, rozstępów, zmarszczek.
Suchym olejkiem do ciała, który jest często i chętnie kupowany jest olejek arganowy marki Eveline. Nawilża, regeneruje i osłania skórę przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych.
Klienci chwalą sobie również przyjemny zapach. Kolejnym wysoko punktowanym kosmetykiem tego typu jest olejek Hulie Seche Sublimante firmy Le Petit Marseillais. Zawiera on zestaw kilku olejów w formie łatwo wchłaniającego się spraju: masła karite, olej z migdałów oraz olejek arganowy.
Polecany jest do pielęgnacji skóry i włosów. Warto również skorzystać z propozycji polskiej firmy produkującej naturalne kosmetyki o nazwie Farmona. Często stosowane są one w gabinetach kosmetycznych oraz w SPA, na przykład przy wykonywaniu masażu.
Suchy olejek tej firmy bardzo intensywnie nawilża skórę. Łatwo się wchłania i pięknie pachnie. Zachęcająca jest również dość niewygórowana cena.
Wady suchych olejków
Wybierając suche olejki, musimy dokładnie przestudiować ich skład. Niestety większość z nich zawiera silikony, parafinę. Zaburzają one działanie aktywnych witamin, fitosteroli oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych. Dodatek sztucznych substancji zapachowych znacząco zwiększa ryzyko, że kosmetyk będzie uczulał.
Niestety suche olejki najczęściej otrzymamy tylko w tej formie. Nie musimy ich stosować codziennie – na przykład w sytuacji gdy musimy gdzieś wyjść, dokądś się udać. Jednak zdecydowanie bardziej warto korzystać z olejów naturalnych, zimno tłoczonych.
Zawierają one wszystkie składniki. Możemy nakładać je na skórę na noc, a do ubrania założyć zwykłą koszulkę bawełnianą, aby wchłonęła nadmiar kosmetyku.
Jeśli smarujemy twarz, wystarczy na poduszce położyć ręcznik papierowy. Po kilku godzinach olejek powinien całkowicie się wchłonąć, nie pozostawiając żadnych tłustych plam.
Jedną z wad suchych olejków jest również często ich cena (średnio od 70 do ponad 100 złotych za 50 ml). Produkt ten jest jednak równocześnie niezwykle wydajny. Oczywiście możemy na rynku znaleźć o także o wiele tańsze produkty.
Warto przeczytać:
- Olejek rycynowy na brwi [FOTO instrukcja] w 6 krokach + efekty!
- Olejek rycynowy na rzęsy [FOTO instrukcja w 4 KROKACH] + niespodzianka!
- Olejek arganowy na twarz, włosy, skórę i paznokcie [15 TRIKÓW] które nie wszyscy znają
- Olejek lniany na twarz [INSTRUKCJA] jak go używać, by widzieć efekty
- Olejek z drzewa herbacianego na paznokcie, kurzajki, komary, katar