Dobór właściwej biżuterii do danego modelu sukienki jest niezwykle ważny. Dobrze dopasowany naszyjnik i kolczyki potrafią idealnie dopełnić kreację i sprawić, że będzie ona robiła o wiele większe wrażenie.

Modne sukienki damskie różnią się od siebie fasonem, kolorem, wykończeniem dekoltu i zdobieniami, dlatego należy dokładnie przeanalizować, jaka biżuteria będzie właściwa w danym przypadku.

Istotnym czynnikiem podczas wyboru pasującej biżuterii okazuje się kolor sukienki. Ciemne kreacje będą wyglądać znakomicie w połączeniu z jasną biżuterią, wybijającą się z jednolitego tła.

W przypadku jaśniejszych eleganckich oraz modnych sukienek damskich – lepiej będzie założyć biżuterię w kolorach kontrastujących. Podkreśli ona stylizację i nada jej zupełnie nowego, wyraźniejszego wyglądu.

Jak-dobrać-biżuterię-do-sukienki

Kreacje wieczorowe mogą mieć nie tylko różne kolory, lecz także tony. Podczas wyboru odpowiedniej biżuterii należy zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ nie każdy odcień metalu pasuje do danej barwy sukienki.

Ciepłe kolory idealnie sprawdzą się w połączeniu ze złotem, a zimne – srebrem. Podobnie jest również w przypadku tonów w odcieniu skóry, ponieważ niektóre barwy metalu mogą sprawiać, że wygląda ona niezdrowo i zbyt blado.

Zwróć uwagę na dekolt

Ważnym elementem wpływającym na dobór biżuterii jest wykończenie dekoltu sukienki. Kreacje z całkowicie zabudowaną górą, często z golfem, idealnie sprawdzą się w połączeniu z okrągłymi lub długimi wisiorkami. Ważne jednak, aby były one wykonane z gładkiego i jednolitego materiału.

Z kolei modele z drapowanym dekoltem i odkrytymi ramionami doskonale wyglądają w zestawieniu z długimi, eleganckimi kolczykami. Podobnie jest również w przypadku dekoltów w kształcie łódki.

Sukienki z wykończeniem typu hiszpanki dopełni krótki naszyjnik, bogata kolia lub chocker. Natomiast w przypadku kreacji z głębokim dekoltem w kształcie litery v, będą to naszyjniki w podobnej formie.

Bardzo ważne są również wszelkie ozdoby umieszczone na sukience oraz materiał, z jakiego została wykonana. Wyszukane, bogate kreacje nie wymagają dodatkowej ciężkiej biżuterii, która mogłaby przyćmić osobę w nią ubraną. Wówczas najlepszym wyborem jest delikatna biżuteria lub jej brak, w zależności od preferencji.

Natomiast w przypadku jednolitych sukienek bez specjalnych zdobień, dodatkowy błysk w postaci kolczyków lub naszyjnika dopełni całą stylizację, sprawiając, że stanie się ona bardziej wyszukana i wieczorowa.

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.