W dzisiejszych czasach wiele osób ma trudności ze znalezieniem swojego hobby, nie mówiąc już o swojej pasji. Do wyboru jest tyle rzeczy! Co więcej, praktycznie wszystkiego można nauczyć się samodzielnie, jeżeli tylko ma się dostęp do Internetu.

Nie trzeba więc wydawać mnóstwa pieniędzy na uczestnictwo w zajęciach, na których nauczyciel zaprezentuje i nauczy, jak daną rzecz wykonywać. Ludzie mają więc w dzisiejszych czasach naprawdę ogromny wybór – nic więc dziwnego, że wielu z nich odczuwa paraliż decyzyjny na myśl o tym, aby wybrać dla siebie odpowiednie zajęcie.

bizuteria-handmade

Jeżeli i ty masz trudności ze znalezieniem odpowiedniego zajęcia na hobby, to co powiesz o wyrabianiu własnej biżuterii? Jest to zajecie wciągające i praktyczne – a efektami swojej pracy można się chwalić przed wszystkimi. Jak zacząć robić własną biżuterię?

Jak zacząć robić własną biżuterię?

Spis treści

Robienie własnej biżuterii nie ma nic wspólnego z jubilerstwem, nie trzeba więc obawiać się, że jest to zajęcie naprawdę trudne i wymagające. Wręcz przeciwnie, nawet dziecko może się takim zajęciem zająć – na rynku istnieją nawet specjalne zestawy koralików i diamencików, które można nawlekać na sznureczki czy rzemyczki.

Koraliki to zresztą jeden z najpopularniejszych elementów tworzenia biżuterii nawet dla dorosłych. Nie trzeba więc obawiać się tego, że wyrabianie biżuterii jest trudne – chociaż oczywiście warto wiedzieć, że jeżeli hobby zmieni się w pasję, to i wyrabiana biżuteria będzie bardziej skomplikowana. Po prostu do trudniejszych wzorów potrzeba więcej czasu.

Czego potrzebujesz, aby robić własną biżuterię?

Oczywiście rozpoczynając swoją przygodę z wyrabianiem biżuterii, będziesz potrzebować różnorodnych akcesoriów. Jakich? Przede wszystkim różnego rodzaju koralików, dzięki którym będzie możliwe wyrobienie pięknej biżuterii.

Ale nie tylko koraliki będą ci potrzebne – równie ważne są rzemyki czy łańcuszki, na których powiesi się te koraliki. Dużo osób inwestuje również w piękne zawieszki.

Oprócz tego będą potrzebne również zapięcia – na szczęście nie są to drogie elementy, można zakupić je już za kilka złotych w pasmanterii bądź w drogerii.

Czy do wyrabiania własnej biżuterii potrzebny jest talent?

Wiele osób zastanawia się, czy do wyrabiania własnej biżuterii potrzebny jest talent artystyczny. Odpowiedź jest oczywista: nie. Nie trzeba posiadać żadnego talentu, ponieważ umiejętność wykonywania własnej biżuterii jest dokładnie taka sama, jak każda inna umiejętność – potrzeba czasu, aby stawać się coraz lepszym w tym rzemiośle.

Nie oznacza to oczywiście, że niektórzy ludzie nie będą mieli do tego rodzaju zajęć wrodzonych predyspozycji – bo i takie osoby istnieją. Niemniej jednak na samym początku nie warto się zadręczać tym, że rzeczy spod twojej ręki nie wyjdą perfekcyjnie – mało komu od razu coś wychodzi tak dobrze.

Jakie elementy biżuteryjne można wykonać samodzielnie?

Jest wiele elementów biżuteryjnych, które można wykonać samodzielnie w domu, mając do swojej dyspozycji jedynie półprodukty takie, jak koraliki do biżuterii. Chyba najpopularniejsze w wytwarzaniu są bransoletki. Wystarczy koraliki nawlec na rzemień, bądź innego rodzaju sznurek, który został przycięty w taki sposób, aby pasował do obwodu nadgarstka.

Oprócz koralików do bransoletki należy również domontować zapięcie, dzięki czemu będzie można ją swobodnie zakładać i zdejmować, bez konieczności wiązania i niszczenia końcówek sznurka czy rzemienia.

Innym elementem biżuteryjnym jest naszyjnik – do tego celu również można wykorzystać rzemień czy sznurek, ale wiele osób chce wykonywać naszyjniki z łańcuszków. Tutaj także sprawdzą się takie same koraliki jak do bransoletek. Wiele osób woli jednak, zamiast koralików używać zawieszek. Dostępne są także elementy, które przypominają perły czy diamenciki. Wszystko więc jest możliwe.

Oprócz bransoletek i łańcuszków można także wytwarzać kolczyki oraz pierścionki – oba te elementy są nieco trudniejsze, ze względu na swoje niewielkie rozmiary i potrzebę posiadania odpowiednich komponentów. Niemniej jednak warto próbować swoich sił nawet w tworzeniu takich małych cudów, które nadadzą twoim dłoniom i uszom niezwykłego wyglądu.

Gdzie szukać akcesoriów do wykonywania biżuterii?

Jeżeli chcesz zająć się tworzeniem wyjątkowej, ręcznie robionej biżuterii, to z pewnością zastanawiasz się, gdzie możesz szukać akcesoriów, które ci to ułatwią. Gdzie możesz znaleźć koraliki, rzemienie, łańcuszki oraz całą masę innych elementów, które są potrzebne do tworzenia biżuterii.

Oczywiście tego typu akcesoria można znaleźć zarówno w drogeriach, jak i w pasmanteriach. Czasami nawet w supermarketach zdarzają się specjalne zestawy do robienia biżuterii, chociaż najczęściej są przeznaczone dla dzieci.

Jeżeli chcesz tworzyć naprawdę wyjątkową biżuterię, to musisz nabywać akcesoria w Internecie – na szczęście jest mnóstwo stron, na których możesz to robić.

Podobne wątki:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.