Sypialnia to miejsce, w którym odpoczywamy i często przebywamy. Nic dziwnego, że jest ważna i chcesz, aby dobrze wyglądała. Zasłony są najważniejszą rzeczą w sypialni i mogą upiększyć lub zepsuć te pomieszczenie.

W tym wpisie znajdziesz wszystkie wskazówki, jakich potrzebujesz, aby wybrać odpowiednie zasłony do swojej sypialni.

Zastanów się, czego chcesz od zasłon w sypialni

Pierwszą rzeczą, o której należy pomyśleć przy wyborze zasłon do sypialni, jest to, dlaczego szukasz nowych. Wprowadzasz się do nowego domu lub mieszkania i potrzebujesz nowych zasłon?

Czy twoje stare wyglądają na zużyte i zmęczone? A może po prostu chcesz zmienić wygląd swojego pokoju? Przy podejmowaniu decyzji o zakupie zasłon do sypialni należy zastanowić się, czy będą one pasować do wystroju i do istniejących mebli.

Jeśli tak, najlepszym rozwiązaniem może być wybór bardziej neutralnych kolorów, takich jak biały lub kremowy. Jeśli jednak lubisz jasne kolory, takie jak czerwienie, żółcie lub błękity, śmiało je zdobądź!

Zanim zaczniesz kupować firany, zastanów się, jaki wygląd chcesz w pokoju. Chcesz, żeby wszystko było neutralne? Czy fajnie byłoby odważnie i kolorowo?

Zastanów się, ile naturalnego światła wpada do pokoju o różnych porach dnia — jeśli w określonych godzinach nie dociera zbyt dużo światła słonecznego, rozważ firany w ciemniejszym kolorze, aby nie wpuszczały zbyt dużo światła, choć lekkie ilości zostaną przepuszczone przez tkaninę.

zastanow-sie-czego-chcesz-od-zaslon-w-sypialni

Wybierz styl i kolor

Po ustaleniu, jakiego schematu kolorów lub motywu chcesz użyć, nadszedł czas, aby wybrać styl. Dostępnych jest wiele różnych stylów — od prostych plisowanych opcji, takich jak plisy lub zakładki na górnej krawędzi panelu, po bardziej wyszukane elementy, takie jak np. poziome marszczenia.

Podpowiedź: Zanim zdecydujesz, jaki rodzaj zasłony najlepiej sprawdzi się w Twojej sypialni, zastanów się, jakiemu celowi będą służyć. Czy mają zasłaniać światło, zapewniać prywatność czy po prostu dodawać stylu? Gdy już się dowiesz, łatwiej będzie Ci znaleźć odpowiedni rodzaj zasłony, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Wybierz kolor, który pasuje do Twojego wystroju lub koloru ścian, ponieważ łatwiej będzie skoordynować wszystko inne w swoim pokoju, jeśli zrobisz to w jednym kroku. Możesz także wybrać różne kolorowe firany dla każdego okna, jeśli masz więcej niż jedno w mieszkaniu lub domu.

Tkanina i wzory

Wybierz tkaninę, która ma wystarczającą wagę, aby ładnie układała się na oknach, nie pozostawiając szczelin po obu stronach. Firany do sypialni powinny być również wystarczająco grube, aby nie prześwitywały zbyt łatwo, gdy do pomieszczenia wpada światło przez okno w ciągu dnia.

Jeśli na firankach znajdują się wzory, upewnij się, że nie kolidują z innymi wzorami w Twoim pokoju, takimi jak dywaniki i poduszki. Możesz użyć małych wzorów na firanach, jeśli nie będą widoczne z daleka, ponieważ nie będą się wyróżniać tak bardzo jak duże.

Zasłony w sypialni są ważnym elementem wystroju pokoju. Odpowiednie zasłony pomogą Ci stworzyć przytulną, zachęcającą przestrzeń, idealną do spania i relaksu.

Jeśli myślisz o wymianie obecnego zestawu zasłon lub jeśli dopiero zaczynasz i potrzebujesz pomocy w wyborze najlepszych, postępuj zgodnie z tymi wskazówkami i przygotuj się na znalezienie idealnego zestawu zasłon do sypialni do swojego domu.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.