Wśród osób dorosłych panuje przekonanie, że kochankowie są dobrani pod względem seksualnym albo nie, i nie ma na to ratunku.

Okazuje się jednak, że większość rozbieżności można „naprawić” – wystarczy odrobina starań i cierpliwości.

Nie da się ukryć, że większość Polaków ma problem z rozmową o seksie. I choć komunikacja, a w tym szczera rozmowa to tak naprawdę podstawa stosunków międzyludzkich – nie jesteśmy jej nauczeni – zwłaszcza jeśli chodzi o obszar związany z seksualnością.

Jak rozmawiać?

para

Jednym z najtrudniejszych aspektów bycia razem jest komunikowanie swoich potrzeb seksualnych. Partnerom dość często w takiej sytuacji brakuje po prostu śmiałości. I choć część z nas twierdzi, że w prawdziwej miłości wszystko bywa oczywiste i naturalne – rzeczywistość bywa nieco inna.

Ciekawym paradoksem jest fakt, że o seksie mówią wszyscy – nie rozmawiają o nim ze sobą tylko partnerzy seksualni.

W tym miejscu warto zastanowić się, dlaczego Polakom tak trudno rozmawia się o współżyciu. Technicznie rzecz biorąc nasz język ojczysty „nie sprzyja” takim rozmowom, ponieważ po odpowiednie określenia możemy sięgać do słownika medycznego albo takiego, który bywa uznawany za wulgarny lub jest na granicy wulgarności.

Dlatego partnerom często brakuje takiego zwyczajnego języka, aby porozmawiać o seksie. Po drugie za brak komunikacji najczęściej jest odpowiedzialny wstyd. Wielu partnerów milczy, ponieważ się wstydzi.

Warto rozmawiać poza sypialnią

Nie, to nie jest żart. Choć wydaje nam się, że najlepszym miejscem do rozmów o seksie jest sypialnia, to nie jest to dobre rozwiązanie. Niestety w takiej sytuacji łóżko rozprasza uwagę, a z drugiej strony kusi, aby słowa zmieniły się w rękoczyny.

Z uwagi na to o wiele lepszym rozwiązaniem jest rozmowa np. w salonie, na tarasie lub na łonie natury, czyli w miejscu, gdzie nic nie będzie was rozpraszało.

Potrzeby obu stron są ważne

Jeśli dojdzie już między Wami do rozmowy – mów o swoich potrzebach, ale podkreślaj także, że opinia partnera jest dla Ciebie naprawdę ważna.

Możesz zasygnalizować to krótką rozmową o swoich pragnieniach. Oczywiście musimy pamiętać o tym, aby dać partnerowi prawo do komunikowania o swoich potrzebach, najlepiej w ten sam sposób.

Ciekawym rozwiązaniem, które sprawdza się w przypadku wielu par jest stworzenie listy “do zrealizowania”, chodzi o to, aby każda ze stron spisała, co chce zmienić w seksie. Następnie kochankowie wymieniają się kartkami i przy każdej propozycji zaznaczają, tak lub nie.

Dążcie do wspólnego celu

Podczas rozmowy warto pamiętać o tym, że obie strony mają jeden wspólny cel – udane życie seksualne. Niech dyskusja zmierza do tego, aby znajdować nowe doznania, ubarwiać i urozmaicać pożycie.

Jeśli jedna strona chce uzupełnić sypialnie o gadżety erotyczne, a druga ma z tego powodu pewnie obawy, skorzystajcie z oferty sklepów internetowych, takich jak https://sexshop112.pl/, zapoznajcie się z poszczególnymi zabawkami i dokonajcie dyskretnych zakupów. Dzięki temu pobudzicie swoją wyobraźnię erotyczną, a w Waszym związku nie będzie wiało nudą.

Jeśli przed Wami jedna z pierwszych rozmów o seksie, to jasno wyraźcie drugiej stronie, dlaczego chcecie o tym rozmawiać i co jest dla Was tak naprawdę ważne. Pamiętajmy także o tym, aby nie zostawiać partnerowi pola na domysły. Powiedz mu, że ta rozmowa jest po to, abyście byli sobie jeszcze bliżsi.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.