Dziś dowiesz się w jaki sposób pokonać zgrubienia na stopach! Medycyną naturalną pasjonuję się od lat. Zaskakuje mnie swoim szerokim zastosowaniem i bezpieczeństwem dla naszego organizmu. W tej kategorii chciałam wam przybliżyć skuteczne działanie naturalnych składników w leczeniu różnego rodzaju schorzeń. Moje artykuły miałyście okazje przeczytać wcześniej w zakładkach ZIOŁA i MASECZKI NA TWARZ. Od dzisiaj będę Wam również przedstawiała naturalne metody walki z różnymi infekcjami czy niedoskonałościami.

Musisz jednak pamiętać, że medycyna naturalna, choć jest wyjątkowo skuteczna, nie zawsze daje sobie radę z silnymi infekcjami czy w pełni rozwiniętymi chorobami. Jeśli zauważyłaś, że pomimo stosowania się ściśle do moich wskazówek objawy nie ustały, powinnaś udać się do lekarza konwencjonalnego, który wdroży odpowiednie leczenie.

Naturalne sposoby na pozbycie się zgrubień na stopach

zgrubienia-na-stopach

Nasze stopy każdego dnia narażone są na silne obciążenie. Cały ciężar ciała opiera się właśnie na nich. Nic więc dziwnego, że mogą się na nich pojawiać liczne zgrubienia. O ile w sezonie zimowym, kiedy nasze stopy schowane są w pełnych butach, nie przeszkadza nam to, tak problem się pojawia wraz z nadchodzącą wiosną.

Modzeli nie pozbędziesz się w jeden dzień, a wiosna i lato nie pozostawiają złudzeń. Odkryte sandały i klapki, a także częste wizyty na basenach wystawiają nasze stopy na pokaz. Aby pozbyć się nieestetycznych zgrubień na stopach, powinnaś zatem już teraz o nie zadbać!

Zmiękczająca kąpiel dla stóp

Jednym z najprostszych sposobów na pozbycie się zgrubień na stopach jest ciepła, długa kąpiel. Jeśli dodatkowo zastosujemy odpowiednie składniki, rezultaty powinny być zauważalne już po kilku zabiegach.

Ważna jest tutaj systematyczność. Dla uzyskania najlepszych rezultatów najlepiej stosować kąpiel co około 3 dni, a gdy już uzyskasz odpowiednie rezultaty utrwal efekt przeprowadzając zabieg raz w tygodniu. Do przygotowania kąpieli będziesz potrzebowała:

  • pół szklanki octu jabłkowego
  • 2 łyżki olejku rycynowego
  • 2 łyżki mydła w płynie
  • 2 litry ciepłej wody

Przygotowanie kąpieli zacznij od napełnienia miski ciepłą wodą. Nalej taką, która odpowiednio rozmiękczy zgrubienia, ale nie będzie powodować dyskomfortu. Następnie dodaj pozostałe składniki.

Zawarte w occie jabłkowym substancje przeciwbakteryjne  nie tylko zmiękczą Twoją skórę, ale dodatkowo zabiją bakterie, które mogą powodować nieprzyjemne infekcje. Stopy mocz przez około 15 minut, co jakiś czas mieszając wodę. Po tym czasie przy użyciu pumeksu usuń martwy naskórek.

Kompres na zgrubienia na stopach

Bywają sytuacje, w których sama kąpiel nie wystarczy. W takiej chwili konieczne jest podjęcie intensywnego działania, które pozwoli Ci w prosty i skuteczny sposób pozbyć się zgrubień.

zgrubienie-stopy
Zgrubienie na stopach

Kompres na zgrubienia na stopach jest wyjątkowo prosty w przygotowaniu i niezwykle skuteczny. Musisz jednak pamiętać, aby nie stosować go przed ważnymi wyjściami. Intensywny zapach może się utrzymywać nawet po dokładnym wymyciu stóp. Jak przygotować taki kompres? Będziesz potrzebowała:

  • 1 niewielką cebulę
  • 1 szklankę octu jabłkowego
  • 1 bandaż elastyczny

Aby przygotować zmiękczający kompres do stóp, pokrój cebulę w plastry (uważaj, żeby nie były zbyt cienkie, ponieważ się rozwarstwią). Następnie do wcześniej umytego i osuszonego składnika wlej szklankę octu jabłkowego i wrzuć kawałki cebuli.

Całość pozostaw na cały dzień w ciepłym miejscu, tak by cebula wypuściła sok, a składniki dokładnie się ze sobą wymieszały. Wieczorem obłóż cebulą stwardnienia na stopach. Dla uzyskania najlepszego rezultatu całość owiń bandażem i pozostaw na noc.

Uważaj, żeby nie spowodować trudności w przepływie krwi. Rano odwiń bandaże, cebule wyrzuć i dokładnie umyj stopy. Zabiegi należy powtarzać aż do uzyskania zadowalających efektów.

Peelingująca maska do stóp

Kolejną propozycją, kierowaną do osób, które nie są przekonane do cebulowych kompresów jest maska do stóp z aspiryną. Choć kwas acetylosalicylowy nie jest substancją naturalną, chcę Wam również przedstawić tą metodę.

Aspiryna, nakładana punktowo wykazuje działanie stymulujące regenerację skóry, a dodatkowo pomaga usunąć martwy naskórek. Samo przygotowanie maski jest niezwykle proste, a efekty zadowalające. Składniki, jakich będziesz potrzebowała to:

  • 5 tabletek aspiryny
  • 3 łyżki octu jabłkowego
zgrubienie-na-stopie
Walka z zgrubieniami na stopach nie jest łatwa!

Na początku dokładnie pokrusz aspirynę. Możesz to zrobić przy użyciu noża, wykorzystując jego bok. Następnie do aspiryny dodaj 3 łyżki octu jabłkowego i dokładnie wymieszaj. Całość powinna mieć konsystencję gładkiej pasty.

Całość nałóż na stopy, dokładnie wcierając pastę w miejsca, na których widoczne są zgrubienia. Pozostaw maskę na stopach na około 5 minut, a następnie zetrzyj pumeksem. Po wykonanym zabiegu zmyj resztki produktu ciepłą wodą.

Zdarzają się jednak sytuacje, w których mimo stosowania różnorodnych zabiegów zmiękczających skórę nie widać żadnych efektów. W takiej sytuacji konieczna będzie wizyta u podologa (specjalisty w leczeniu schorzeń stóp), który zastosuje odpowiednie środki lecznicze.

Pamiętaj, że jeśli chcesz latem cieszyć się pięknymi stopami, powinnaś o nie dbać już teraz! zgrubienia na stopach nie znikają z dnia na dzień!

0 Udostępnień