Cebula – kalorie. Cebula znana jest jako pyszny dodatek do prawie wszystkich polskich dań, jak również warzywo o znanych wartościach leczniczych.

Właściwości cebuli

Wielu ludzi ceni ją ze względu na jej ostry smak. Pikantność cebuli słusznie wskazuje na jej właściwości. Surowa cebula jest znana z tego, że zabija zarazki. Mówi się nawet o tym, że wystarczy położyć cebulę w danym miejscu, by skutecznie pochłonęła zanieczyszczenia z niego.

Zastrzega się jednakże jednocześnie, że po takim zabiegu nie nadaje się ona już do spożycia. Rzeczywiście, lepiej nie przechowywać w lodówce rozkrojonej cebuli, ponieważ naprawdę pochłania ona różne substancje i zapachy.

Oprócz tych właściwości cebula wyróżnia się zawartością witaminy C, witamin z grupy B, witaminę E. Oprócz tego jest bogata w cynk, fosfor, sód, potas, wapń, żelazo, miedź, jod.

Taki zestaw w połączeniu z właściwościami zabijającymi zarazki rzeczywiście jest bardzo pomocny w leczeniu przeziębienia i grypy w sposób nieinwazyjny, na przykład wspomaga leczenie przede wszystkim dzieci i osób starszych, których układ odpornościowy bywa osłabiony. Z cebuli hodowany jest również szczypior, zdrowy i smaczny dodatek do dań.

Cebula – kalorie

Duża cebula ma 35 kalorii, czyli bardzo niewiele. Dodatkowo rzadko zdarza się sytuacja, że ktoś zjada całe warzywo właśnie ze względu na pikantny smak. Raczej dodaje się jej niewielkie ilości do dań obiadowych lub do sałatek i świeżych surówek.

Cebula zjadana w dużych ilościach powoduje również nieprzyjemne bulgotanie w żołądku i gazy, ze względu na ciężkostrawność, a więc nie jest popularnym warzywem do zjadania w ogromnych ilościach. Zatem nie ma możliwości, by wywołała przytycie.

Nawet syrop leczniczy z cebuli, wykonany w większości z cukru nie spowoduje żadnych trudności w utrzymaniu wagi, jeśli będzie spożywany zgodnie z przeznaczeniem, czyli zaledwie dwie łyżki dziennie.

Z cebuli przyrządza się również smaczną zupę cebulową. Jedna porcja czystej zupy zawiera około 100 kalorii, w sam raz jako pierwsza część obiadu.

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.