Podpowiemy dziś jak przeprosić chłopaka! Pokłóciłaś się z chłopakiem i nie wiesz, jak go przeprosić? Nie przejmuj się, nawet w najlepszych związkach zdarzają się sprzeczki. Nie da się przejść przez życie ani razu, nie mając innego zdania niż nasza druga połówka.

Na szczęście, końcem każdej kłótni jest pogodzenie się. Dziś podpowiemy Ci, jak w nietypowy, wyjątkowy i skuteczny sposób przeprosić faceta!

Przeprosiny nie są oznaką słabości!

Pamiętaj, że przeprosiny nie są oznaką słabości. To pierwszy krok do naprawienia i odbudowania tego, na czym ci zależy – niezależnie od tego, czy posprzeczaliście się o błahą sprawę, czy o coś naprawdę poważnego.

Każdy człowiek chce poczuć, że przeprosiny są szczere, a co najważniejsze – naprawdę wiemy, za co przepraszamy.

jak-przeprosic-chlopaka
Jak przeprosić chłopaka?

Dlatego pierwszym krokiem zawsze będzie zastanowienie się, za co powinniśmy przeprosić, co zrobiliśmy źle i dlaczego tak się stało…

Zwykle powodem są po prostu emocje, których nie byliśmy w stanie opanować, szczególnie jeśli podczas kłótni o coś nieistotnego, powie się kilka słów za dużo… i wtedy właśnie te słowa doprowadzają do prawdziwej afery.

Jak przeprosić chłopaka skutecznie?

W przypadku drobnych kłótni wystarczy zazwyczaj samo szczerze powiedziane słowo „przepraszam” i przytulenie. Twój chłopak na pewno zrozumie, że nie chciałaś go zranić, a pod wpływem emocji każdy czasem nie umie nad sobą zapanować.

Jeśli jednak pokłóciliście się o poważną sprawę i wybaczenie nie będzie takie łatwe, musisz się lepiej przygotować do przeprosin.

Przeprosiny mailem?

Przede wszystkim pamiętaj, że przepraszać trzeba się osobiście. Nie pisz mailu, nie wysyłaj SMS, nie twórz długiej wiadomości na portalu społecznościowym – to się nie sprawdzi.

Możesz za pomocą mediów poprosić o spotkanie, na którym przeprosisz swojego faceta, ale nie korzystaj z tej metody jako jedynej i pierwszej formy przeprosin.

Jeśli naprawdę nie macie możliwości się spotkać – z różnych powodów – a stan kłótni bardzo ci ciąży, możesz skorzystać z telefonu i zadzwonić do chłopaka. To i tak lepsza opcja niż pisemna wersja przeprosin.

Przemyśl jak go przeprosić, co powiedzieć!?

Zanim jednak będziesz przepraszać, zastanów się, co chcesz powiedzieć i w jaki sposób ma to zabrzmieć. Oczywiście, nie zapisuj tekstu na kartce i nie ucz się go na pamięć, bo cała przemowa zabrzmi sztucznie, jednak małe przygotowanie nie zaszkodzi.

jak-przeprosic
Jak przeprosić chłopaka?

Przeprosiny powinny płynąć prosto z serca, więc przyznaj się do winy i powiedz, że nie chcesz, by podobna sytuacja miała miejsce, i przykro ci za to, co zrobiłaś lub powiedziałaś.

Daj czas swojemu chłopakowi pomyśleć nad tym, co powiedziałaś – być może nie będzie w stanie od razu ci wybaczyć i będzie potrzebował trochę czasu. To nic złego, więc nie denerwuj się i nie wszczynaj nowej kłótni.

W kwestii materialnych prezentów jako formy przeprosin zdania są podzielone. My jednak nie polecamy takiego rozwiązania. Nawet jeśli oboje z partnerem dobrze się znacie, może on uznać prezent za próbę przekupienia go, odkupienia swojej winy.

Nikt nie chce czuć się w taki sposób, dlatego jeśli postanowiłaś upiec chłopakowi tort albo zabrać go na romantyczną wycieczkę – zrób to dopiero po tym, jak go przeprosisz, a on ci wybaczy.

To dobry sposób na zadośćuczynienie, ale nie metoda transakcji, za którą ty zyskasz wybaczenie, a on dostanie coś materialnego, co prędzej czy później i tak przypomni mu o „okazji”, na którą to dostał.

Wiesz już jak przeprosić chłopaka?

Warto przeczytać:

0 Udostępnień