Jeszcze niedawno 31 października kojarzył nam się jedynie z przygotowaniami do Święta Wszystkich Świętych, a Halloween był jedynie tradycją znaną z amerykańskich filmów.

Zwyczaje jednak się zmieniają – pochody przebierańców oblegają ulice miast po obu stronach oceanu, a widok dzieci pukających od drzwi do drzwi w poszukiwaniu łakoci i upominków nikogo już nie dziwi.

Do zabawy włączają się także dorośli – nie ma chyba klubu, w którym nie odbywałaby się halloweenowa impreza, a domówki z charakterystycznymi dyniowymi lampionami w tle pomału stają się naszą specjalnością.

Halloween to bardzo nowoczesne święto i właśnie dlatego wymaga nowoczesnej oprawy. Podpowiadamy, jak się do niego przygotować, aby dobrze się bawić, a imprezę wspominać przez cały następny rok.

Tradycje Halloween

Spis treści

zabawy-na-halloween

Bez czego nie wyobrażamy sobie święta duchów? Oczywiście bez charakterystycznych gadżetów i strasznych przebrań. Sklepy i supermarkety w przededniu Halloween wypełniają się produktami stworzonymi specjalnie na tę okazję.

Wcale nie musimy jednak się na nie zdawać – większość ozdób stworzymy bez problemu sami w domowym zaciszu. Co będzie nam potrzebne?

Nie istnieje jedna recepta – to wyjątkowo radosna okazja, która opiera się na dobrej zabawie. Wszystko powinniśmy dostosować do naszych preferencji i oczekiwań.

Oto jak przygotować lampion z dyni

Jest tylko jeden przedmiot, bez którego nie może odbyć się żadne Halloween. Mowa oczywiście o lampionie z dyni. Na szczęście jego wykonanie jest nie tylko niezwykle tanie, ale także bardzo proste. Potrzebujemy jedynie charakterystycznego, pomarańczowego owocu (wybierzmy dynię bez przebarwień i narośli), markera, noża, łyżki i świeczki.

Najpierw narysujmy na skórce odpowiedni kształt – świetnie sprawdzi się wszystko, co przerażające i straszne – wykrzywiona twarz demona, chytry uśmiech ducha lub diabelskie kły.

Następnie odetnijmy górę owocu i wydrążmy środek przy pomocy łyżki. Przedostatni krok to wycięcie narysowanego na początku wzoru. Nasz lampion z dyni jest już gotowy – wystarczy wsadzić do środka podgrzewacz lub świeczkę i zachwycić naszych gości tą wyjątkową atrakcją.

Halloweenowe przebrania

Nie brakuje także inspiracji na znakomite halloweenowe przebrania i pozostałe ozdoby – wykorzystajmy jesienne liście, połamane gałązki i stare słoiki – przy ich pomocy stworzymy niebanalne świeczniki, które dodadzą wnętrzu naszego domu specyficznego klimatu. Znakomite przebranie halloweenowe możemy przygotować sami – wykorzystując stare ubrania i dostępne w domu przedmioty!

Warto przeczytać:

0 Udostępnień
Witajcie! Jestem Daria, będę dzielić się z Wami moim doświadczeniem z dziedziny makijażu, pielęgnacji skóry i kosmetyków. Doświadczenie we wspomnianych dziedzinach zdobywam jako właścicielka salonu kosmetycznego. Wiem jakie problemy najczęściej borykają Nas kobiety, postaram się, przekazać Wam jak najwięcej użytecznej wiedzy!