Każda kobieta nosi w sobie naturalne piękno. Pytanie, czy je dostrzega? Prawdą jest, że to co dobre widzi się u innych, a bardzo rzadko u siebie. Lubimy oceniać się nawzajem. Włosy, skóra, figura, ubiór… No właśnie, czy my – Polki, czujemy się piękne i atrakcyjne? Jak postrzegamy swoją urodę i czego tak właściwie zazdrościmy innym kobietom?

Te i inne kwestie urodowe, z okazji tegorocznego Dnia Kobiet postanowił zbadać producent Tymbark Vitamini – soku który stworzyli z myślą o wspomaganiu naturalnego piękna.

vitamini_KV_promienna_v2

Według mnie, wyniki są naprawdę zaskakujące. Jak się okazuje, zdecydowana większość kobiet chciałaby wyglądać całkiem inaczej. Z badań wynika, że jedynie co piąta z Nas jest zadowolona ze swojego wyglądu! (dziewczyny serio?) Posiadaczki prostych włosów zmieniłyby je na kręcone (35% ankietowanych) i tu nie zgodzę się! Bardzo długo zapuszczam swoje włosy ciężko nad nimi pracuję aby pozostały długie i proste!

Te nasze włosy…

Okazuje się, że jedynie 30% z Nas jest zadowolona z typu swoich włosów. Ankietowane kobiety są zdania, że mężczyźni najbardziej lubią jasne blondynki. Mam nadzieję, że mój facet ma nieco inne zdanie  inaczej się pogniewamy :))) zapytam go gdy wróci z pracy…

Podobnie jest zresztą przy wyborze typu włosów. Panie uważają, że mężczyźni preferują włosy falowane, ale same wybrałyby dla siebie kręcone (33%).

Badania, które zlecił Tymbark, pokazują, że w naszej kochanej Polsce, najczęściej spotkać można kobiety o włosach prostych (62%) i falowanych (27%). Okazuje się też, że wbrew powszechnie panującemu przekonaniu, w naszym kraju wcale nie dominują jasne blondynki. Większość kobiet ma włosy brązowe (44%) lub w odcieniu ciemnego blondu (32%). Z kolei panie rudowłose to tylko 2% ogółu kobiet. To odcień uważany za nieprzeciętny i bardzo energetyczny. Swoją drogą, miałam kiedyś chęć przefarbowania się na rudy kolor, ale nie byłam na tyle odważna i chęć zmiany koloru włosów gdzieś ucichła…

A co jeśli chodzi o cerę?

Wśród Polek dominuje jasna cera. Posiada ją aż 43% ankietowanych pań. Jednak większość z badanych nie jest z tego zadowolona i wolałaby mieć nieco ciemniejszy odcień skóry, a najlepiej śniady (36% osób). Rzadko można spotkać natomiast cerę ciemną czy alabastrową. Poza tym uważane są one za mało atrakcyjne…

A czy Ty akceptujesz swoją sylwetkę?

Największe problemy, my kobiety mamy z zaakceptowaniem swojej sylwetki (nadprogramowe kilogramy, proporcje ciała, wzrost). Okazuje się też, że najrzadziej na swój wygląd narzekają kobiety, które codziennie piją soki marchwiowo-owocowe. Traktują one soki jako swego rodzaju przekąskę między posiłkami.

TYMBARK_infografika

Dlaczego tak chętnie po nie sięgają? Wiedzą bowiem, że soki stanowią aż 1 z 5 zalecanych dziennych porcji owoców, warzyw (79% ankietowanych) oraz zdają sobie sprawę z ich dobroczynnych właściwości. Wciąż niewiele pań zdaje sobie jednak sprawę, że zawierają one sporo błonnika.

Część ankietowanych zauważa, że dzięki regularnemu spożywaniu soków marchwiowo-owocowych poprawie ulega wygląd ich włosów, skóry i paznokci. Potwierdzają to przeprowadzone badania. Wśród kobiet niezadowolonych ze swojego wyglądu znajduje się tylko 2% tych, które codziennie piją soki. Aby wydobyć z siebie naturalne piękno wystarczy więc systematycznie pić soki marchwiowo-owocowe, które zawierają beta-karoten oraz witaminy C i E. Wpływają one m.in. na poprawę ogólnego samopoczucia.

Akcja “Wielkie badanie urody Polek” zostało wykonane na zlecenie marki Tymbark. Wzięło w nim udział 1067 kobiet w wieku powyżej 25 lat – czyli całkiem sporo. Jest kilka zaskakujących faktów a także tych których się spodziewałam… np. niezadowolenie ze swojej sylwetki :-) też do nich należę…

Słowami podsumowania chciałabym wspomnieć, że nie warto stawać się i być kimś innym niż jesteśmy… dbajmy jedynie o nasze naturalne piękno pijąc sok Vitamini który dzięki swoim właściwościom wydobędzie naturalność naszych włosów, paznokci oraz skóry.

0 Udostępnień
(6głosów, średnia: 4,00 z 5)
Loading...
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.