Odpowiednie zaprojektowanie i zagospodarowanie ogrodu przed domem sprawia, że cała rodzina będzie cieszyć się jego funkcjonalnością niemal przez cały rok… o jakie więc konkretne elementy ogrodu zadbać, żeby dorośli jak równie dzieci mogły cieszyć się nim przez wiele miesięcy w roku?

W poniższym poradniku opiszę 3 elementy architektury ogrodowej, które powinny znaleźć się w ogrodzie każdej szczęśliwej rodziny, która z chęcią przebywa z dziećmi na otwartym powietrzu.

zabawki-ogrodowe

Huśtawka ogrodowa

Jaką huśtawkę ogrodową kupić? Huśtawka ogrodowa powinna przede wszystkim zapewnić nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo domowników, szczególnie jeśli w rodzinie są dzieci.

Dopiero gdy znajdziesz model spełniający oba te wymagania, warto zwrócić uwagę na wygląd i design huśtawki, ponieważ musi ona spełnić końcowy nie mniej ważny warunek, jakim jest jej wygląd. Huśtawka ogrodowa powinna pasować charakterem do ogrodu, w którym się znajdzie.

Wybór konkretnego modelu huśtawki uwarunkowany jest głównie indywidualnymi potrzebami Twojej rodziny. Najważniejsze jest, gdzie ją umieścimy i w jaki sposób będziemy z niej korzystać.

Największy wybór huśtawek ogrodowych znajdziemy oczywiście w internecie, przeglądając więc strony licznych sklepów internetowych, można kierować się przeróżnymi parametrami:

 • wyglądem,
 • ceną huśtawki,
 • kolorystyką,
 • materiałem poszycia,
 • designem,
 • maksymalnym obciążeniem,
 • możliwością zakotwienia,
 • stabilnością, a nawet rodzajem rozstawu nóżek.

Bardzo ważny okazuje się materiał wykonania stelaża, siedziska i oparcia oraz jakość połączeń, ma to kluczowe znaczenie szczególnie w przypadku, gdy decydujemy się na pozostawienie huśtawki na dworze przez cały rok. Należy wziąć pod uwagę następujące rodzaje zawieszenia siedziska:

 • lina,
 • łańcuchy,
 • sprężyny,
 • lub tuleje.

To właśnie rodzaje zawieszenia decydują o maksymalnym obciążeniu huśtawki, rodzaj zawieszenia będzie także wpływać na jakości bujania, awaryjność i ewentualny koszt naprawy huśtawki.

Piaskownica dla dzieci

Jeśli w domu są małe dzieci, to z pewnością bez piaskownicy się nie obejdzie! Piaskownica jest bardzo obleganym przez dzieci miejscem, jest atrakcją, która przyciągnie niemalże każde dziecko.

Dlaczego dzieci tak ochoczo wybierają piaskownice jako ulubione miejsce do zabaw? fenomen piaskownicy zapewne polega na tym, że inspiruje ona nie tylko do zabawy samej w sobie, ale i do tworzenia oraz wymyślania nowych form i kształtów z piasku.

Piaskownice dla dzieci nie są drogie, bo ich budowa jest dość prosta i nieskomplikowana, ponadto piaskownice nie wymagają zbyt wiele miejsca, a zapewniają godziny spędzone na “lepieniu w piasku”.

Jednak przed zakupem piaskownicy warto zastanowić się, jaką konkretnie piaskownicę powinniśmy wybrać, drewnianą czy plastikową? każda z nich ma swoje zalety i wady i ciężko jednoznacznie stwierdzić, którą piaskownicę wybrać.

Plastikowe piaskownice z pewnością wyróżniają się szeroką paletą kolorów i kształtów, są tańsze od drewnianych, są bezpieczniejsze, bo nie posiadają drzazg, nie trzeba ich impregnować i malować co jakiś czas, no i piaskownice plastikowe są dużo lżejsze niż drewniane, przez co łatwiej je przenosić.

Piaskownice drewniane natomiast cechuje estetyka, są wykonane z naturalnego materiału, a więc są ekologiczne, często posiadają dodatkowe elementy konstrukcji jak np. daszek chroniący przed słońcem, schodki itp.

Zabawki ogrodowe

Jeśli posiadasz ogród, możesz czuć się szczęściarzem, ponieważ ogród oferuje naprawdę szeroki wachlarz możliwości i aktywnego spędzania czasu dla dzieci, a wszystko dzięki zabawkom ogrodowym!

Jakie kupić zabawki ogrodowe dla dziecka? wybór zabawek do ogrodu jest szalenie szeroki i śmiało można przyznać, że jedyne co nas ogranicza, to wyobraźnia i zasobność portfela.

Dobór zabawek ogrodowych mimo wszystko zależeć będzie od upodobań i gustu naszego dziecka. Warto zaznaczyć, że dobierając zabawki do ogrodu, należy przede wszystkim kierować się wiekiem dziecka.

Inne będą zabawki do ogrodu dla dwulatka, czy trzylatka a jeszcze inne dla chłopca lub dziewczynki w wieku 6 lat. Na szczęście producenci takich zabawek zapewniają dość szeroki ich wachlarz, wśród zabawek ogrodowych można bowiem znaleźć zabawki do ogrodu dmuchane jak i drewniane, które z pewnością są o wiele trwalsze i wytrzymalsze.

Zabawki do ogrodu najczęściej przybierają formy zjeżdżalni, huśtawki do zawieszenia na gałęzi drzewa, trampoliny, domku do zamieszkania, a także basenu ogrodowego.

Wybierając zabawkę do ogrodu dla swojego dziecka, wziąć pod uwagę należy wiele czynników. Przede wszystkim będzie to wiek naszej pociechy, jej zamiłowania, warto też zwrócić uwagę na kwestie bezpieczeństwa i jakość zabawki…

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.