Nauka języka angielskiego jest bardzo ważna już od najmłodszych lat życia pociechy. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na duże możliwości małych dzieci do przyswajania języków obcych, dzięki którym łatwiej im się uczyć.

Wczesne rozpoczęcie nauki przełoży się także na ich przyszłość, owocując łatwiejszym wejściem w dorosłe życie zawodowe czy prywatne. Jednak jak zachęcić do tego pociechę?

Czy nauka angielskiego dla dzieci w domu może być efektywna? Sprawdź nasze poniższe podpowiedzi, a przekonasz się, że to zadanie nie musi być trudne!

Nauka j. angielskiego dla dzieci w domu — zacznij od piosenek i bajek!

Najmłodsi bardzo entuzjastycznie podchodzą do nauki, gdy… nie są świadomi, że to nauka! Który 2- czy 3-letni maluch jest bowiem w stanie wysiedzieć z nosem w książce dłużej niż 2 minuty? Żywiołowość dzieci, chęć ciągłej zabawy i bycia w ruchu im to zwyczajnie utrudnia. Jak więc wprowadzić naukę angielskiego do życia swojej pociechy? Wystarczy, że zaczniesz od piosenek i bajek!

Wesołe melodie śpiewane po angielsku szybko wpadną w ucho maluchów. Dzięki nim 2-, 3-latek osłucha się z wieloma nowymi słówkami, które później z łatwością powtórzy. Warto postawić na piosenki z teledyskami, w których pokazywane są przedmioty, o których śpiewają. W ten sposób dziecko zyska punkt odniesienia i przełoży uzyskaną za pomocą melodii wiedzę na rzeczywisty świat.

Jeśli Twoje starsze już dziecko lubi oglądać animowane seriale, bajki będą idealną podstawą do wprowadzenia języka obcego w jego życie. Wystarczy, że raz na jakiś czas włączysz mu anglojęzyczną wersję jego ulubionej bajki, np. popularną świnkę Peppę czy Psi Patrol. Postaw na odcinki, które pociecha widziała już w polskiej wersji, bądź włączaj je zamiennie.

Postaw na kurs online języka angielskiego

Wartościową decyzją będzie z pewnością wykupienie pozaszkolnego kursu online, który pomoże pociesze w przyswajaniu obcego języka. Nauka angielskiego dla dzieci w tej formie będzie korzystna z wielu względów. Przede wszystkim pomoże dziecku przełamać lęki i zacząć swobodnie używać j. obcego, stawiając praktykę nad teorię.

angielskionlineKurs online angielskiego to wygoda, bez konieczności dojazdów do szkoły stacjonarnej na narzuconą godzinę. Tego typu nauka angielskiego pozwala dziecku na zajęcia 1:1, które gwarantują całkowite skupienie nauczyciela na dziecku. W ten sposób zyskuje ono 100% jego uwagi, co pozwala na sprawniejsze wyłapywanie popełnianych błędów, a tym samym efektywniejszą naukę.

Tego typu sposób na naukę w domu jest również korzystny pod kątem dopasowania programu do wieku dziecka. Nie jest to bowiem materiał odpowiadający 1:1 temu szkolnemu. Kursy online opierają się m.in. na ulubionych bajkach dzieci, ciekawych piosenkach i kolorowych podręcznikach, które swoją atrakcyjnością skutecznie przyciągają uwagę dzieci.

Efektywna nauka angielskiego poprzez wspólną zabawę

Przyswojony dzięki piosenkom, bajkom czy dodatkowym kursom materiał warto powtarzać i utrwalać, aby szybko nie umknął dziecku z głowy. W domowym zaciszu można to robić na kilka sposobów.

Nie warto stawiać na wkuwanie słówek z książką w ręku, gdyż nie przyniesie to oczekiwanych efektów. Lepsze będą kolorowe fiszki rozwieszone np. nad łóżkiem czy przyczepione do konkretnych rzeczy w sypialni dziecka.

Warto także postawić na codzienną rozmowę z pociechą w języku angielskim. Pamiętaj jedynie, by nie była wymuszona — wystarczy, że raz na jakiś czas zapytasz dziecko np. czy smakuje mu obiad lub co chciałoby robić po południu.

Tak proste sposoby pomogą Twojemu dziecku w przyswojeniu j. obcego. Zapewnij mu dobry start w przyszłość i postaw na efektywną naukę angielskiego poprzez wykorzystanie powyższych podpowiedzi.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.