Dzieci uwielbiają zabawy na śniegu, dlatego wiele z nich z utęsknieniem wyczekuje nadejścia zimy. Jedną z największych atrakcji obok lepienia bałwana i rzucania śnieżkami jest jazda na sankach.

Mogą z nich korzystać nawet najmłodsze maluchy, pod warunkiem, że pojazd będzie dostosowany do wieku pociechy. Jakie sanki dla dziecka kupić, aby były wygodne i bezpieczne? Podpowiadamy!

Na co zwracać uwagę, wybierając sanki dla dziecka?

Wielu rodziców ma dylemat, jakie sanki dla dzieci wybrać spośród wielu dostępnych opcji. Poszczególne modele różnią się bowiem od siebie wielkością, konstrukcją oraz materiałem wykonania, dlatego czasami trudno zdecydować, który wariant będzie najlepszy.

Podstawowym kryterium wyboru musi być wiek malucha, gdyż sanki dla 2 latka powinny być zaprojektowane w inny sposób niż te przeznaczone do przewożenia niemowlaka. Przede wszystkim chodzi tu o dodatkowe elementy konstrukcyjne, które zapobiegną wypadnięciu z pojazdu i zadbają o komfort malucha.

Wszystkie sanki dla małych dzieci muszą natomiast obowiązkowo posiadać stosowne certyfikaty, być solidnie wykonane i stabilne, gdyż to gwarantuje bezpieczeństwo podczas zabaw na śniegu.

drewniane-sanki

Jakie sanki dla niemowlaka?

Maluchy nie mają jeszcze dobrze wykształconych umiejętności motorycznych i podczas przejażdżki mogą stracić równowagę. W przypadku najmłodszych najlepszym rozwiązaniem będą więc sanki z oparciem dla dzieci, gdyż zapewnią ochronę przed wypadnięciem.

Warto też zwrócić uwagę, aby miały szeroko rozstawione płozy i specjalnie wyprofilowane siedzisko.

Sanki dla rocznego dziecka często są sprzedawane w komplecie z miękkim śpiworkiem, który zadba o komfort malucha. Mogą być też wyposażone w drążek do pchania, co z kolei będzie dodatkowym udogodnieniem dla rodziców i ułatwi prowadzenie pojazdu.

Jakie sanki dla dzieci w wieku przedszkolnym?

Kilkuletnie dzieci są w stanie samodzielnie ciągnąć za sobą sanek i na nich zjeżdżać. Pojazd powinien być więc lekki, aby umożliwić przedszkolakowi wprowadzenie go pod górkę.

Dobrym wyborem będą sanki dla dzieci drewniane lub wykonane ze sztucznego tworzywa. Możesz też zdecydować się na model wyposażony w metalowe płozy, dzięki którym pojazd będzie lepiej wyważony i zapewni większą stabilizację podczas zjazdów.

Przy zakupie zwróć też uwagę na wielkość siedziska, zwłaszcza w przypadku sanek dla dzieci z oparciem. Nie powinno ono ograniczać ruchów i pozwolić na swobodne wysiadanie z pojazdu.

Znalezienie idealnych sanek może wydawać się trudne, jednak kierując się powyższymi wskazówkami, z pewnością dobierzesz odpowiedni model dla swojej pociechy.

Podobne:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.