Okres od listopada do lutego dla wielu z nas jest po prostu trudny. Brakuje nam słońca, mniej czasu spędzamy na świeżym powietrzu, spada temperatura, a wokół szaleją różnego rodzaju infekcje.

Nikt jednak z tego tytułu nie daje nam wolnego od obowiązków. Czy możemy sobie jakoś w tym trudnym czasie pomóc?

Sen, regeneracja, właściwa dieta

Jesień i zima to dwie pory roku, które wymagają od nas nieco większej uważności. Warto w tym czasie, choć odrobinę więcej uwagi skupić na tym, jak przygotowujemy się do snu, czy odpowiednio się wyciszamy, rezygnujemy na godzinę-dwie przed snem z kontaktu z niebieskim światłem (telefon, telewizor, laptop), czy właściwie się relaksujemy.

kobieta-jesien

Tutaj z pomocą mogą przyjść gorące kąpiele, aromaterapia, ćwiczenia oddechowe, joga, pilates. Im więcej uważności włożymy w naszą relaksację i sen, tym większa szansa, że w tym trudnym okresie lepiej się zregenerujemy, a dzięki temu zyskamy więcej siły i energii.

Z pewnością bardzo ważna jest tutaj dieta. Warto postawić na rozgrzewające i sycące posiłki, które odżywiają organizm, a jednocześnie wspomagają walkę z wirusami i bakteriami, a także innymi mikroorganizmami, które szczególnie w tym czasie bardzo intensywnie atakują organizm człowieka.

Warto do diety włączyć produkty takie jak imbir, cytrynę, kurkumę, miód, czosnek, cebulę. Świetnie sprawdzą się rozgrzewające napoje z dodatkiem tych produktów, rosół, azjatycki ramen, barszcz czerwony oraz szereg innych dań.

Suplementy i naturalne wsparcie dla organizmu

W okresie jesienno-zimowym warto z pewnością suplementować witaminę D3, na której niedobór w tym okresie cierpi większość z nas. Ponadto, wiele osób powinno sięgać po witaminę C, kurkuminę, a także magnez.

Taką suplementację powinny poprzedzać badania krwi, konsultacja z lekarzem lub farmaceutą. Jeśli odpowiednio zadbamy o swoje zdrowie w tym okresie, zdecydowanie pozytywnie wpłynie to także na naszą energię.

Dla tych, którzy potrzebują dodatkowe wsparcia, zmocnienia koncentracji, motywacji, poprawy zdolności do zapamiętywania, świetnym rozwiązaniem będzie aromaterapia.

Warto pamiętać, że olejki eteryczne działać mogą nie tylko wyciszająco, ale i pobudzająco. Przykładem tego drugiego typu jest olejek z rozmarynu.

Dla kogo olejek rozmarynowy?

Olejek z rozmarynu wyróżnia się bardzo silnymi właściwościami przeciwzapalnymi, wykrztuśnymi, rozgrzewającymi flegmę. To wszystko czyni z niego cenne wsparcie domowej walki z różnego rodzaju infekcjami.

Warto jednak przypomnieć, że olejek rozmarynowy genialnie sprawdza się w momentach spadku energii, braku motywacji, problemów z koncentracją. Olejek rozmarynowy nie tylko pozwoli zapamiętać i lepiej kojarzyć fakty nawet o 70% więcej informacji, ale i lepiej się skoncentrować.

Ma działanie odświeżające, pobudzające. Można dodać do dyfuzora lub w formie rozcieńczonej stosować do kąpieli, lub na skórę. Warto jednak robić to z rozmysłem, ponieważ z czasem organizm może się do tego olejku po prostu przyzwyczaić.

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.