O problemy ze snem wcale nie ciężko, szczególnie jeśli w naszym życiu przychodzi okres dużego stresu, czy też intensywnej pracy umysłowej bądź fizycznej, takie sytuacje prowadzą do wyczerpania, a także niedoboru i sporych braków mikroelementów w organizmie.

Niedobory mikroelementów skutkują najczęściej przewijającymi się problemami z zasypianiem i spokojnym snem. Na szczęście jest na polskim rynku sporo suplementów bez recepty, które mogą pomóc przy zaburzeniach ze snem.

Mam tu na myśli środki homeopatyczne, lekarstwa, produkty ziołowe i inne preparaty wspomagające organizm w okresie nadpobudliwości, stresu i przemęczenia. Jednym z takich suplementów jest choćby Melatorin Dobry Sen.

Melatorin Dobry Sen

melatorin-dobry-sen

Jest to preparat, który stworzono tylko z naturalnych składników, są to m.in.:

Melatonina – znana jako hormon snu, przede wszystkim jest odpowiedzialna za regulowanie zegara biologicznego w ludzkim organizmie. Dzięki melatoninie organizm funkcjonuje prawidłowo i wie, kiedy nadchodzi pora na sen, umożliwiając jego ciągłość.

Waleriana (Kozłek lekarski) – zioło najczęściej stosowane na sen i uspokojenie. Korzeń jak i kłącza waleriany obniżają aktywność ośrodkowego układu nerwowego, powodując zmniejszenie napięcia, które z kolei wywołuje odprężenie psychiczne, umożliwiając zaśnięcie i spokojny sen.

Chmiel – który oprócz swoich licznych właściwości, działa także uspokajająco i nasennie, zielarze niegdyś zalecali wypełnianie poduszek do spania szyszkami chmielu, ze względu na ich nasenne działanie.

Melisa lekarska – zioło to jest łagodnym środkiem na problemy z zasypianiem, związki zawarte w melisie działają rozkurczowo na mięśnie gładkie, ponadto melisę stosuje się też w stanach napięcia nerwowego, nerwicy, zespole przewlekłego zmęczenia i ogólnej bezsenności.

Passiflora (Ziele męczennicy) – działa uspokajająco i odprężająco, najczęściej stosuje się ją w sytuacjach, kiedy mózg wieczorem jest wyjątkowo aktywny i nie pozwala nam zasnąć. Passiflora znosi też działanie stymulantów, czyli jeśli wypiliśmy kawę zbyt późno i nie możemy zapaść w sen, ziele męczennicy pomoże nam i w tej sytuacji.

Magnez i wit. B6 – obie witaminy pomagają organizmowi w regulowaniu pracy układu psychicznego i nerwowego. Natomiast ich niedobór, może objawiać się bezsennością. Ponadto obie witaminy pomagają aktywować neuroprzekaźniki, które odpowiadają za wyciszenie ciała i umysłu – pozwalając mu spokojnie zasnąć.

Zalety Melatorin Dobry Sen

Melatorin Dobry Sen jest wieloskładnikowa i wg mnie ma najbogatszy skład spośród wszystkich jak dotąd mi znanych suplementów, ponieważ zawiera wszystkie kluczowe w procesie zasypiania składniki, wspierając ten proces od A do Z.

Melatorin Dobry Sen ma także najlepszy stosunek ceny do jakości i liczby składników zawartych w suplemencie. Nie ma na rynku drugiego takiego suplementu o tak licznym składzie.

Co ciekawe, Melatorin Dobry Sen jest nie tylko suplementem pomagającym zasnąć, lecz realnie też wpływa na wyciszenie organizmu, obniżając stres i napięcie nerwowe, a wszystko to dzięki kompletnej mieszance ważnych i kluczowych dla zdrowia składników.

Jak dokładnie wygląda zawartość składników w Melatorin Dobry Sen? suplement przyjmuje się, biorąc 2 kapsułki dziennie (na godzinę przed snem), dlatego podaję zawartość dla dwóch kapsułek:

  • melatonina – 3 mg;
  • wyciąg z passiflory – 30 mg;
  • wyciąg z waleriany – 32 mg;
  • wyciąg z melisy – 60 mg;
  • wyciąg z chmielu – 160 mg;
  • magnez – 120 mg (32%);
  • witamina B6 – 2,9 mg (200%);

Podobne tematy:

0 Udostępnień
Portal KOBIECO.PL to nowoczesne spojrzenie na kobiecy świat. Portal kieruje swoje treści dla kobiet. Poruszamy następujące tematy z życia kobiet: Życie, Inspiracje, Moda, Zdrowie, Uroda, Fit, Fitness, Podróże i Finanse.